Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 8)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 8 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 156]

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

nikde ale neni napsaný, že ten modul nebude totální sračka, vzhledem k ceně by byl spíš zázrak,kdyby to bylo jinak.

Web

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Madeindoma.: modulem jsem nemyslel nic co bych mu chtěl prodat. O kus výš je tip na obyčejný sw modul za 50 €. Co je to zač nevím.  Stejně jako je bůhví co monacor.

(upravil madeindoma 8. 4. 2013 18:59)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

methman: né já vpoho jsem myslel to co jsi nemyslel smile Ale hlavně že jsme se shodli smile

Milan: Dneska není sračka to co si uděláš jen sám takže bych to tak špatně s tím monacorem nevyděl. Je to všechno na jedno brdo, ale i ten nejhorší čínskej šunt nějakým způsobem hraje nějakou dobu.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Asi se stejně koncem nedohrabem .... pak tedy dle svého uvážení vyberu modul od Monacoru .... bude to asi nejrozumější (tedy ve smyslu mojí úvahy). Je mi jasné, že když tomu člověk rozumí, hraje to jedna báseň ... ale já, jakož to obyčejný dělníček ..... asi mi bude stačit, když to bdue trochu spolehlivě bublat. Co bych taky chtěl za ty peníze.

Pánové, já si Vás fakt vážím .... věřím, že dkybychom se vzájemně poznali, třeba bychom jeden druhé pochopili .... Vy jste odborníci, já lempl .... proto dělám to, co je vyloženě jednoduché a ne vždy zcela správné ..... v tom mi jistě dáte za pravdu. Ze začátku jsem se zhlédl v penězích s tím, že použiju materiál co má mdoma a jednoduše vykouzlím to nejlepší za dostupná peníz .... nakonec jsem zjistil, že kdybych koupil jiné měniče, nebo zkopíroval hotový projekt, mohl oto být mnohem snažší, efektivnějí, výkonnější a možná i stejně drahé. Ale asi je to můj boj ... a snad se z chyb poučím, protože z poslechu budu podle vašich slov stejně pravděpodobě asi zklamaný .....

Pomožte mi nějak slušně vyřešit ten SUB ..... dejme tomu, že klidně zvolím jinou konstrukci .... jen se musíme vejít do rozměrů, jaké má moje dýha a dřevo, které mám už nacyhstané. Dřevo mám naflákané na rozměry 60x70cm .... a dýha na tom bude asi podobně .... 60x60cm, pokud si dobře pamatuji ...... poraďte mi teda, a pokusme se to trochu obohatit slušnějším subem, než jsem si umanul .....

Díky Vám, draci ..... kde bych bez tohohle fóra byl ....

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Ten modul od Monacoru měl myslím Check a vrátil ho zpět.

Web

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

A nevieš prečo? Lebo tiež by som chcel nejaký nie drahý cca. 200W modul do svojho pokusného subu

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Také bych se o tom rád dozvěděl co nejvíc ....

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Psal to na svých stránkach (diskuzním fóru) ...

Web

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Tak jo pánové, zkusme vyřešit ten subwoofer jako takový .... do jaké konstrukce by jste se pustili vy ? Ten BandPass mi tady zatím nikdo moc neschválil ... takže zkusme jinou cestu k úspěchu ... ať to bude jakkoliv, musí se to vejít do rozměrů dýhy, kterou na to mám vyčleněnou ..... tu jsem dnes poměřil a je v těchto rozměrech

65x65cm - 2 kusy
50x40cm - 3 kusy
30x100xm - 2 kusy

podotýkým, že se jedná o podýhování jednoho čela (zadního), spodku, vrch ua boků .... přední čelo bude černý lak.

Jak vidíte, možnosti jsou omezeny, ale vycházejme z něčeho, co má smysl .... co radíte ? Uzavřenka ? BassReflex ? Nebo zdokonalit ten BandPass s tím, že bych reproduktor nechal proměřit a dodal parametry ?

Díky za pomoc ....
Vojta

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

BP4 pokud jsi ochoten se trochu obtěžovat.  Jinak uzavřenou.

(upravil djmayo 10. 4. 2013 15:40)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

MAD SW 120  by mala byt ceska vyroba tusim elmaart sa to vola. Dan acoustic pouzival od nich zosilnovace pre svoje aktivne zostavy Golias a David sa to tusim volalo, malo to zabudovany zosil 2+1 v SW a celkom to aj hralo. Tie digitalne zosily obvykle za vela nestoja. Niekde som cital ze to upravovali aby to lepsie zoptimalizovali pre dobre fungovanie vo fr. pasme 20-20000Hz.
Ak chces mat 100% istotu tak stavat. Mozno klasiku Leacha na napajanie cca 2*50V(ked je repro 4 ohm) resp 2*60V (ak je repro 8 ohm) trafo tak 100-150VA, ma to kopec ludi a funguje to dobre a na stavu to nieje nejako velmi narocne. Alebo ked to chces mat cim jednoduchsie a lacne tak pre 8 ohm repro dva TDA7294 resp 7293 do mostika.

(upravil madeindoma 10. 4. 2013 18:07)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

djmayo: né každý je zručný v elektronice a wema má na elektorniku lachtaní nemoc jak psal takže odpadá stavba čehokoliv, potřebuje modul kde spojí červený s červeným a černý s černým, zapjí do zásuvky, připojí signál a hrá.

wema: nevím jak to vychází u toho tvm ale když jsem počul repro (Dayton DC300) v uzavřeném subu (navíc ta bedna nebyla navržená pro něj jen jsem ho zkoušel) tak už nic jiného nechci.

(upravil Wema 11. 4. 2013 12:56)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Ještě se přinám, že jsem pokukoval po modulech formy Conrad ..... dělají tři verze:

http://www.conrad.cz/zesilovace-vestavn … y.c1312055

Majitelé mi doporučují všechny ... až už nejslabší, tak další dva. Všichni jsou s nimi mnoho let spokojení. Vím, že Sinclair na to dělal recenzi a nijak zvlášť to nechválil .... má s nimi někdo zkušenosti ? Také vím, že se tento modul upravoval, ale do toho bych z cenové rezervy nešel ....

Ještě jsem objevil tyto od BS Acoustic

http://www.bsacoustic.cz/moduly-zesilovacu/

.... ale hodně se u nich přý hřejí transformátory a je dobré je vyměnit ...

(upravil KocuR 11. 4. 2013 14:06)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Tak som si prešiel checkove fórum a on testoval SAM-1, čo je AB alebo B zosilňovač, nie D ako SAM-x00D.
Tie moduly od bsacoustic vyzerajú smiešne už na prvý pohľad, druhýkrát sa človek zasmeje pri pohľade na ten deklarovaný výkon.

Neviem no, ja osobne asi pôjdem do SAM-200D, možno už z ďalšej výplaty, uvidíme ako mi to pôjde s konštruovaním meničov. Potom poreferujem.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Něco takovýho si sháněj.
http://www.madisoundspeakerstore.com/hy … amplifier/

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Já bych nad tím moc nekoumal a šel do toho Dčka, sám to mám pro své využití taky v úmyslu. Conrad bych nebral, mě bručel.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Díky moc, kluci, tím je to vyřešeno .... Monacor je jasná volba. Díky moc a držete se ! Nebudu dál spekulovat a vezmu to. Díky všem za názor a čas !

Shodli jsme se tedy všichni na tom, že uzavřenka bude lepší volba. Já s tím souhlasím, proč ne. Uzavřenku rád udělám. Je nějaký projekt, který by jste doporučili, nebo která je hoden zkopírovat ?

Dále už si poradím.

Ahoj
Vojta

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Na uzavřené jsme se sice všichni neshodli, ale když už ji chceš, nezapomeň si pořídit víc než 100W, oproti bassreflexu nebo BP budeš mít v užitečném pásmu o 3-5dB méně.

(upravil Wema 11. 4. 2013 21:36)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Tak jo, kluci, nakonec je vše tak trochu jinak. Přes to všechno půjdu nakonec do Monacoru .. zvážím jen, zda do modelu SAM-100D, nebo SAM-200D.

V ozvučnici nastala revoluce, takže totálně vypouštím BandPass a přecházím na BassReflex a to konkrétně na takovéto dispoziční uspořádání, jaké zvolil Dušan na TOMTO subu. Tedy otočení reproduktoru směrem k zemi a vyvedení nátrubku směrem k uživateli. Zdá se mi to vhodné, kompromisní, splnitelné a pro mne i velice elegatní řešení. Nyní mě tedy napadá, zda zvolit nové vlákno, jelikož se to už BP netýká, neb oto dořešíme zde.

Nyní se už tedy můžeme bavit o konkrétní konstrukci - BassReflex + ARN 312-00/4 + Monacor SAM-200D ..... to se mi zdá býti rozumnou konstrukcí.

Určitě tedy doporučíte změřit třistadvanáctku, abychom mohli ladit konstrukci a nátrubek, je to tak. Takže pokusím se někoho v okolí umluvit na změření a mohli bychom vycházet opět z konkrétního údaje. Jen se zeptám, máte na tuto stavbu nějaká doporučený objem ve kterém to bude fungovat ?

Díky za vše
Vojta

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Wema,jestli to myslíš s kvalitou alespoň trochu vážně,tak to ARNko nedávej zespodu.Vodorovná poloha je vhodnější.On tenhle reprák už má dost starostí sám se sebou.Doporučím ti zadní stěnu,jesli ho třeba jen nechceš vidět a budeš mít nějaké místo za subem.

Příspěvky [41 až 60 z 156]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 8 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£