Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 8)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 8 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 156]

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Jaké je napětí potřebné k dosažení 1) maximální vychylky reproduktoru, 2) rychlosti proudění v natrubku cca 10 m/sec?

(upravil Zorg 26. 12. 2012 20:08)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Konečně se někdo zeptal smile

Btw zeptám se obecně: když se kouknu na průběh impedance, např.:
http://www.diysubwoofers.org/projects/home/inf10bp/images/20040428-impedance2.gif
znamená to, že když k max. výchylce repro stačí třeba 100W, tak na 100Hz ten zes musí umět těch 100W dodat v tomto případě do 17.5 Ohmů? Tzn. silnější zes nebude nikdy na škodu...?

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Wema: z hovna bič prostě neupleteš. tzn, znovu. Bud prisetri a kup něco z toho co sem posílal a nebo riskni monacor, se kterym tady asi nikdo nema zkusenosti. Když už, vem to nejsilnější Dčko, finanční rozdily mezi watázema jsou malý. Dexonu se vyhni, ten modul je totalne nepouzitelnej sráč. Co by to taky mohlo bejt za dva litry, že jo....Ono co mužes čekat i za 3000 za modul... Kdyby sis ten aldax postavil, bude ti hned jasny proc to pisu, protoze za podobný penize bys to nedal ani nahodou dohromady, takže si jiste dovedes predstavit, co asi tak muzes za ty penize dostat hotovýho, když výrobce to musel vyrobit řekněme za pětikilo, aby to ty 3000 mohlo na pulte stat.

Web

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Zorgu, ne. Zjednodušeně řečeno je maximální napětí, které je schopen dodat zesilovač, +/- konstatní. Výkon je bohužel závislý i na proudu, proto je "výkonový" pohled na věc matoucí. Jakmile začneš myslet ve voltech je všechno jasný. Zapni si třeba WinISD a zkus si zadat nějaký větší sériový odpor a sleduj co to dělá v záložkách SPL / Amp apparent load power. Docvakne ti to bez dlouhého vysvětlování.
Měl jsem se Wemy spíš zeptat na příkon (System input power podle WinISD) aby to nemátlo.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 57#p260057
postuduj tohle.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Kluci, já se omlouvám, ale 6.000,- je na mě opravdu moc .... vypadá to dobře, masivně .... spoustu nastavení .... je to určitě super ..... ale strašně moc peněz ..... děkuju hrozně moc za odkaz .... budu to zvažovat ..... ale asi si na to nenajdu finance ....

Díky ! Jsem rád, ža se mi snažíte pomoct a dobře poradit ...

(upravil madeindoma 29. 12. 2012 20:31)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Jaký máš zesilovač pro ostatní bedny? Nebo používáš nějaký receiver?

To už ti podle mě kámo zbývá jedine 7293 a pokud bys byl nenasyta tak zmůstkovaný. Dá se koupit modul, ale jak je to s kvalitou ti neřeknu. Je to za hubičku, vlastně bys to hnal tím samým co je většina levnýho "hifi" smetí. Pokud ti to neva. Je to levný i použitelný (jak pro koho).

P.S. A teď mě ukřižujte smile

(upravil MethMan 1. 1. 2013 17:59)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Wema, napíšeš konečně jaký výkon opravdu potřebuješ?  Zesilovač k subwooferu je věc
relativně nenáročná a není potřeba za ní vyhazovat moc peněz.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

to se snadno řekne, ale když chceš něco koupit hotovýho, s tímhle rozpočtem je to problém.

Web

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Tak jo kluci, asi jsem se konečně trochu rozhoupal. Vzhledem k situaci, kdy asi nic lepšího nevymyslím a už na tom orpavdu ztrácím spoustu času, jsem se rozhodl pro nejsílnější monacor. Tedy o model Monacor SAM-300D

Zeptám se jinak - jsme schopni sehnat za tuhle cenu něco lepšího ? Cenově to vyjde na nějakých 4.100,- ...... je to tedy cesta k relativnímu úspěchu ?

Díky za každou radu ....

PS: Někdo se tu ptal na to, jaký mám Receiver ..... zatím žádný. Prozatím zde mám Kenwood KRF-V5020, ale plánuji nějakou nízkou řadu od Yamahy kolem 5.000,-

A požadavky na výkon SUBu ? Nevím .... fakt nevím. Repro znáte všichni - ARN 312-00/4 a jde mi prostě jen o to, aby to něco trochu umělo a nemusel jsem se za to doživotně stydět. Když to shrnu sakum prásk, repro jsem měl zdarma, materiál na stavbu také, takže jediné náklady je modul .... považuji to tedy za cenu celého SUBu .... a 4.000,- za celý sub je pakatel ... když bude obstojně fungovat.

Zdraví Wema

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Jinak jsem ještě pohledával ... moduly od p.Krbce jsem opravdu nikde nenašel .... studoval jsem ještě ALDAX .... a jsem na vážkách ....najde se někdo kompetentní kdo s tímto má opravdu zkušenosti ? Začínám propadat beznaději smile)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Když jsi si udělal návrh - asi pomocí WinISD na 48+35 litrů, přepni si záložku na výchylku a zadej si příkon. Zjistíš, že při 25W ti jde výchylka přes povolený limit. Takže ti musí 50-100W zesilovač bohatě stačit. Proto jsem se ptal jaký výkon potřebuješ. 300W na domácí použití není s výjimkou speciálních věcí potřeba.

p.s. Jestli chceš prodám ti jeden SPV100 s chladičem montovaným rovnoběžně s plošným spojem, aby byla zástavbová výška co nejmenší. Mám k tomu někde i nějaký serepetičky jako plech modul spínání signálem, nízký kondy atd. (kvůli tomu jsem to výše nepsal, kup si co chceš).

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

I to je zajímavá myšlenka. Tvrdíš tedy, že SAM-300D je pro mě zbytečně výkonný ? Ještě dělají moduly SAM-200D a SAM-100D ..... byl by některý z nich vhodnější ?

Díky za Tvoji nabídku .... ale mám strach něco doma dolaďovat ..... při práci s pájkou si opravdu moc nevěřím a chtěl bych něco naprosto spolehliveného bez dodělávek ... no, suma sumárum, ozvi se mi na mail, probereme to, třeba to není špatný nápad .... wema@centrum.cz

Díky

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Myslím že výkonější než je ta 100D nemá smysl.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Podla mna by ti stacil aj lacny MAD SW 120 cena je tam okolo 50€ na hifi subik to staci.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Ta stovka asi bude stačit, samo o sobě to totiž bude mít docela vysokou citlivost. Koukal jsem kam ten reprák chceš dát a volil bych jiné poměry. Parametry je ideální ještě změřit, teď jsem je sebral od Kocura s tím, že jsem Mms zaokrouhlil na 80g a ubral z plochy membrány, bo objem pod vrchlíkem se u 312ky prakticky nevyužívá. Zelená je při 100°C. Jako třetí je simulace výkonu v BR a uzavřence.

http://s4.postimg.cc/3kqou11a1/TVM_ARN_312_00_4.jpg http://s4.postimg.cc/xb9821wvt/TVM_ARN_312_00_41.jpg http://s4.postimg.cc/sxl027o3d/TVM_ARN_312_00_4_kocur_mod.jpg

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Mám tady submodul s dvěma SPV100 do můstku, a ještě jednu volnou 100 s chladičem. Pohledám co kde je a ozvu se. Ale jako hotový řešení to nebude. Nemám žádný korekce a výhybky, protože je nepoužívám. Celé řízení mám doma na DCX2496.

(upravil Wema 7. 4. 2013 20:31)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

No, začíná se to znova zamotávat. Abychom se dobrali nějakého výsledku .... kdyby tohle stavěl někdo z vás, čím by to osadil ..... dejme tomu, že tomu VŮBEC nerozumím, jsem prostě stolář a chci jen aby to troch uslušně hrálo ... vím, že červenej drát dám na + a černej na - .... a teď jak z toho ven ? Chci toho opravdu tak hodně ?

- pokud hotový mudul, tím líp pro mě .... nebudu se s tím natahovat, nasadím to a pošlapu
- pokud Aldax, nebo jiné skládačky, pak stejně nevím co vše k tomu potřebuju .... samotný zesilovač, k tomu nějaký zdroj, propusti, filtry, ochrany ... vůbec nic mi to neříká .... proto mi zde někdo radí 250-tku od Aldaxu, ale ta samotná mi asi prdlajs pomůže .....

Je mi fakt líto že se s tím tak natahujem ..... přece aktivní SUB s tímto reprem stavělo nespočet lidí ....

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Kup si 100w modul, nejlépe ve třídě AB. Ušetří ti to asi 2000 oproti tvým představám.  Pokud jsi schopný si změřit t-s parametry reproduktoru, optimalizuj si návrh. Co je na tom zamotanýho?

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

MethMan: Není schopný ničeho je to pro něho španělská vesnice, to spíš udělá dílenskej stůl.


Ono oproti tomu modulu monacoru neušetří nic. Když to spočítáš (trafo, chladiče, konektory, NF modul, subjunior) tak jsi na ceně toho monacoru kterej máš bez práce.

Ani nevím proč vůbec stavíš BP není to úplně jednoduchá konstrukce a se svojí znalostí červený a černý drát to je tak trochu kprdu. Kdybys postavil něco klasickýho třeba BR nebo uzavřenku udělal bys imho líp, ale kdo chce kam pomožem mu tam. Ale snaží se to se cení. Já bych to nedramatizoval. Kup si ten monacor SAM-100D a máš to.

Příspěvky [21 až 40 z 156]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 8 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£