Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Zdravím pánové.

Dostal se mi do rukou tento parádní stroj. Dnes jsem jej převzal a zjistil jsem první závadu. Mechanizmus, který hladce spouští raménko na desku. Jde o to, že když sundám raménko z podpěrky a uvilním jej, tak se ihned dotkne desky, ani bych uvilnil spouštění raménka vypínačem. Samotný mechanismus sice funguje, ale jak říkám - raménko je ("ve zvednuté poloze") tak nízko, že se již dotýká desky ...

Dá se to nějak upravit, doseřídit, opravit ?

Díky moc.
Wema

(upravil Wema 25. 2. 2012 21:31)

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Beru zpět kluci .. problém vyřešen ... netušil jsem že je tam nastavovací šrou ... omluva.

EDIT: Vyřešení to není ... u po seřízení si to stejně po chvíli sedne a problém je tam kde byl na začátku. Když jsem sundal talíř, tak jsem viděl vytelký olej ... pravděpodobně to bude ten problém.

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Pokud se nepletu tak je tam jednoduše v něčem tyčka kterou zpomaluje vazelína. Ta bývá buď vlivem tepla vyteklá a nebo vyschne. Co takhle to namazat obyčejnou vazelínou a zkusit?

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

i to mě napadlo, ale nemůžu přijít a to, jak se sundává raménko, abych mohl sundat kryt .... věří mtomu, že bych to vyřešil ... jen do toho vidět

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Shit,tady se ztratilo pár příspěvků sad

Web

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Jsou zararované v záloze http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=236004#p236004

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Problém vyřešen .... byla to vytelká vazelína. S obyčejnou vazelínou to nefungovalo, ale z Litovle mi jeden člověk zabývající se opravou gramo zaslal trošku vazelíny za 50,- který je pro to určen a vše šlape jak má ....

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

chlapy mám NC 470 a chci vyměnit kábliky od přenosky až k výstupu,poradte který kablíky dát nový,kde je sehnat a atd
co se dá jěště zlepšit,
děkuji

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Zdravím pánové
při vyšší hlasitosti je slyšet hučení v reprobednach,co stím poradte
děkuji

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Může to být i špatným kondenzátorem u synchronního motorku.

K minulým příspěvkům: vazelína, ale hustá silikonová. Má takový účinek, že se zvedáčku skoro ani nechce dolů smile

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

jik
Může ale spíš budou vybrace do šasí, kondik nevím

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

No právě, ty vibrace. Co jsem u jednoho gramofonu zažil já, tak motorek měl takový chod právě kvůli tomu kondenzátoru. Jeho kapacita ještě akorát stačila na roztočení správným směrem. Ale příčina může být samozřejmě i jiná...

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

tak jsem na to přišel je to rezonance-brum od zesilovače,přemístím jinam hukot není,
takže gramec vytunit pastelinou a dát silnou těžkou podložku

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Pokud já vím, tak NC470 trpí na přenos hluku od motorku do desky, a to se dá nejlíp řešit výměnou gramofonu. Co mě na něm neskutečně vadilo, že šasi není odpružený od krytu, takže zavření překrytu bylo jak rána z děla na každé nahrávce, ale to byly mladší třetihory... Dnes bych určitě uvažoval na koupí nějakýho "normálního" gramce než tunit něco, co vytunit nejde z principu.

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

jj ta 470 neni zadny zazrak..

Web

Re: Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Tak NC470 moc povedenej nebyl, ale vytunit se dá. Především odpružené chassis má, ale to je právě ten největší problém- je odpružené pružinama, které byly z výroby vycpané molitanem, kterej bránil pružinám rezonovat. Ten se po těch letech rozpadl, a pružiny krásně rezonujou (čehož se využívalo např. v pružinovým dozvuku) a přenáší téměř všechny zvuky na desku a následně snímací systém- hlavně kroky v místnosti se ozývají z repráků jako pěkně našlápnutej kopák. Takže je nutný ten rozpadlej molitan z pružin vysypat a pružiny vyplnit buď novým, nebo mám dobrý zkušenosti s vyplněním pružin normálním silikonovým tmelem- zabrání rezonováním pružin, ale pruží dál.
Dalším krokem je tím tmelem vyplnit prázdná místa zespod chassis- zabrání rezonování plastového výlisku gramce (někteří to vyplňovali plastelínou, ale ta je mastná a smrdí)
Samozřejmě pak překáblovat případně další obecně známé drobnosti.
Upozorňuju na nutnost použít silikonový tmel s označením NMEUTRÁLNÍ. Ty běžný trpí kyselými výpary (smrdí po octu).
Upravil jsem takhle asi 3 ty NC470 a byly pak v pohodě.
Ale na druhou stranu nutno uvést, že např. NC450, 452, 500 jsou lepší.

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tesla NC 470 Hi-Fi Turntable

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£