Téma: Kontakty

Kluci /a možná i holky/, rád bych Vás poprosil o jednu věc. To, že máte v profilu svoje civilní jméno i adresu a záliby je fajn. Jenže já když někomu něco posílám opraveného, tak to posílám zásadně obchodním balíkem do ruky a tam poštěváci vyžadují telefonní číslo kvůli sms avízu, že Vám tehdy a tehdy dojde balík. Bez telefonu to musím poslat jako balík na poštu a vy pak najdete ve schránce jen písemné avízo, že máte na poště balík a musíte tam zbytečně letět, zatímco balík do ruky Vám poštěvák donese až ke dveřím.
Já si myslím, že to není nijaká zvláštní ztráta soukromí - spíš naopak, když se bude někdo někoho potřebovat akutně na něco zeptat, je to ideální.
Když mám v profilu telefon i já a nijak mi to neškodí, tak to zkuste do svých profilů doplnit i Vy, je to fuckt užitečná věc. Moc díky, sinclair

Web

Re: Kontakty

Nápad to nie je zlý, až dovtedy dokiaľ sa to nezneužije a nenájde sa nejeden zmrd, ktorý zozbiera všetky čísla včetne bazošov a bazárov, zapredá ich a potom Vám budú vyvolávať ľudia z media call centrov, z prezentačných akcií, pôžičkární a iných otravných svíň ... ktorý Vám budú vyvolávať kľudne a pravidelne každý mesiac hmm neviem či to tak funguje aj v čechách, na Slovensku je tomu veľká obľuba.

Web

Re: Kontakty

Buď bez obav, tady to funguje taky tak. Takže svoje číslo zásadně nikdy nezveřejňuju. I tak mi přichází těch nežádoucích volání a SMS víc než dost.

Web

Re: Kontakty

Je to globalizovaný, takto to funguje i u nás.

Nevím, proč balík na poštu. Nikde v podmínkách balíku do ruky není požadavek na zadání telefonu / e-mailu. Když si podrobně přečteš informace o balíku na poštu, zjistíš, že ho nemůžeš poslat na adresu výdejního místa pošty (můžeš ho poslat jen na adresu poštovního úřadu vzdáleného třeba 10km od výdejního místa), ale když ho pošleš do ruky a adresát si ho nepřebere, uloží mu ho pošta na výdejním místě v obci.

Jestli ti jde o tady toto ... Poskytnutí kontaktních informací – Balík Do ruky
Budou - li při podání předány kontaktní údaje (telefonní číslo nebo e-mailová adresa) adresáta zásilky dle podmínek služby, podnik poskytne slevu ke každé zásilce ve výši 1,65Kč (bez DPH) / 2,00 Kč (s DPH)
tak si vymysli nějaký mail nebo telefon, nikdo to nekontroluje.

(upravil check 1. 4. 2013 16:03)

Re: Kontakty

Zasílání obchodních sdělení podléhánějakému paragrafu - číslo si nepamatuju. Jakýkoliv nevyžádaný e-mail je porušení zákona. Pozor, ale pokud jste například při registraci nebo při odeslání objednávky odsouhlasili zasílání obchodních sdělení nebo zpráv, tak jsou v právu. Mají také povinnost přímo v e-mailu uvádět postup, jak se z odebírání "novinek" odhlásit.
Na telefonní marketing se vztahuje stejný paragraf, akorát s tím rozdílem, že s telefonickým dotazováním defaultně souhlasíte všichni, dokud se neodhlásíte. Stačí se odhlásit z odebírání telefonického dotazování na webových stránkách vašeho telefoního poskytovatele. Mělo by to stačit. Pokud ne, tak se nechat vyřadit z mobilního telefonního seznamu úplně. Nevidím v tom problém, v mobilním telefonním seznamu, jsem osobně nikdy nehledal. To zřejmě slouží jenom pro telemarketing.
Pokud budou telefonistky otravovat dále. Tak jednoduše sdělte, že jste se odhlásili ze seznamu pro telemarketing a svým konáním porušují paragraf (číslo si vymyslete) třeba paragraf 84 občanského zákoníku. Pokud se rovnou omluví, tak budete mít klid. Pokud se neomluví, tak přidejte, že je to poslední varování, jinak uslyší do týdne od vašeho právníka. Stáhnou ocas a budete mít klid.
Pokud vám chodí na osobní mail spamy od nějakých firem a nedaří se odhlásit. Tak jim třeba z práce zavolejte, že porušují paragraf ten a ten. Případně jim pošlete e-mailem fakturu na 250Kč (a nebo 2500 Kč jestli jste Judr nebo Mudr nebo Ing.) vašeho ztraceného času (ušlý zisk) a následně zavolejte a vyhrožujte exekucí v případě nezaplacení.
No zkrátka si nenechte sr$t na hlavu smile. Zveřejňování telefonního čísla není problém.

Web

Re: Kontakty

Checku, když na to přijde, stejně budeš se muset i svými asi vcelku úspěšnými postupy mařit čas.
Ne, že by se většina telefonistek těch řečí lekla - na to mají školení, nebo alespoň vypracované postupy za účasti právníků (nakonec většina se nejprv zeptá, jestli můžeš věnovat několik minut času - tím je právně vymezen tvůj souhlas). Ale dal jsi najevo, že neuspějí, dosti důrazně.
Nicméně vstanou další bojovníci - bojovnice, třebas s modernizovanějšími postupy otravování.

Jsem sice zvyklý z práce (nepřetržitý provoz), že mi zavolají i v noci (rekord: 3 x), ale takové prozvonění jen tak pro radost volajícího sebere spánek mnohem více.
Po telefonu se radí v elektronice dost špatně, tato cesta rychlé pomoci není dobrá. Nicméně lidé v nouzi (např. DJ, kterému klekla aparatura při akci) mohou zkusit leccos.

Kdo telefon potřebuje, ten si napíše nebo řekne. Poslat balík s dokončeným zařízením bez telefonu znamená jen jej zpozdit o čas k doručení a napsání výzvy - čili jeden až dva dny.
Jsou prý případy nevráceného materiálu z opravy s řádově delšími lhůtami pray.

(upravil check 2. 4. 2013 2:52)

Re: Kontakty

Po té co jsem se ohlásil, mi jěště jedna baba volala a tu jsem pěkně zchladil. Od té doby už má naše rodina už dva roky klid. A to byly předtím doby, kdy mě otravovali každý měsíc minimálně jednou.

Web

Re: Kontakty

Shrnul bych to následovně:
Kde to je zapotřebí, tak tomu číslo dám.
vystavovat ho na fórech či jinde zbůhdarma je blbost, včetně adresa a podobně.
Pokud mám s někým konkrétní komunikaci, případně mu něco prodám nebo od něj něco koupím, tak s těmito jedinci si vyměním kontaktní údaje, adresu, telefon.
Pro "pokec" na fóru je postačující SZ případně email.

Čekám, kdy nějakého horlivce napadne dávat do profilu fotku, adresu, číslo paltební karty i s PINem a vzorek DNA tongue

Re: Kontakty

No jasně že jo. Nám tu teď chtějí dávat novej výtah tak doufám, že v něm budou aspoň tři kamery a na chodbu přidaji další. Jo a taky na záchod, co kdyby tam náhodou číhal nějakej terorista. tongue