Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 63]

(upravil Stanley 13. 3. 2013 21:00)

Téma: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Zdravím, mám v plánu stavět sub na doma, prolezl jsem fórum a je tu dost parádních konstrukcí, no nejvíc se mi zamlouvá Wiliho verze. A protože mám doma dvě nepotřebné SPV-250  a společné trafo, napadlo mě jestli by nebylo možné je zmůstkovat a použít k Lab 12. Jde mi o to jestli to není zbytečnost... Co si o tom myslíte?? Předem díky za rady.

http://stanley555.rajce.idnes.cz/sub/

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Myslím si, že jedna SPV 250 je akorát, a další watty za to nestojej.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Jo, taky myslím že je to zbytečnost. Slyšel jsem LABinu hrát na 300W plně diskrétním konci s podobnými parametry jako má SPV a byl to pekelný zážitek, kdy okna drnčeli a cikáni se divili co se děje.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Díky za reakce. A myslíte že by mělo nějaký význam předimenzovat trafo (500VA) pro jeden kanál, nebo pořídit klasiku cca 300VA na jeden kanál?? Mělo by to vliv na zvukový projev???

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

myslím si že ne, jenom to bude těžší. nicméně pokud máš 500VA tak bych oh tam prcnul než shánět nějaké další.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

pokud na to mas misto kup si misto LABiny dva levnejsi repraky (treba nejaky profi 15" z druhy ruky, zalezi co sezenes), dokup druhy trafo a udelej suby dva, kdyz je vhodne umistis, dostanes se zvukove mnohem dal

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Lojzek: máš pravdu. Jinak dva suby se mi stavět nechce. Navíc místnost mám cca 24m2 takže taky nic moc.. Ten sub je myšlený jako doplnění VMA II 7.0 sestavy. Myslím že by k tomu mohla být ta labina adekvátní.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Tady nejde o reproduktor, ale o místnost. Dva suby jsou vždy lepší, zvlášť pokud můžeš... Jenže dva 15" sežerou opravdu moc místa.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Chápu, já se moc na ty 15" nedíval už jen kvůli velikosti bedny, ale když tak nad tím přemýšlím tak ono už bude jedno jestli tam bude stát 50x50x50cm nebo "třeba" 70x70x70cm. Jaký  přesně 15" by se dal na domácí podmínky použít??? Vím že existuje LAB15 ale je ještě nějaká alternativa která by zahrála okolo 22-25hz?? Nějaká ta tisícovka navrch už mě nezabije...

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

No já teď experimentuju s Dayton ST385-8 (už ho mám doma a je levnější než LAB15), v tomhle týdnu bych měl mít hotové desky, tak začnu dělat na bedně. Každopádně Hi-Fi 15" s cenou do 300E spočítáš na prstech jedny ruky.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

já sem si kdysi vybral tohle http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=7098 nakonec to stejně nepoužívám, protože to není potřeba. Kdyby byl zájem a slušná nabídka, asi bych ho i prodal, ale jen s modulem /500W RMS/

Web

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

axoncz: zajímavý reprák za eště zajímavější prachy! Pokud sedí TSka z datasheetu tak je to moc dobrá koupě. Našel jsem na europe-audio podobný moc hezký 18" dayton ale pochybuju že by tu šel někde sehnat... Na part-expres vychází 130dolarů. Taky by mohl být zajímavý...

Milan: parádní repro, ani se mi nechce věřit že když už je něco takového doma, že to nepoužíváš, no rád bych použil SPV-250 co mám doma, i tak díky za reakci

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

nj, když máš pořádný bedny, SW prostě nepotřebuješ. Za dva roky neodehrál ani 5 hodin. Když už to máš tak chápu, ale ten modul je trosku jinde výkonově, což na repráky týhle kategorie není na škodu.

Web

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Tak já bych ten SW ani nepotřeboval, ty VMA II jsou zatím to nej co sem měl takže i ve filmechi mi to stačilo bohatě, no frekvence pod 37 to nezahraje, a když už dělám komplet 7,0 kino tak proč zrovna nepostavit i sub, navíc to bude všecko krmeno Hypama. Takže myslím že nic špatného to nebude. Časem bych určitě rád postavil nějaké nekompromisní 3p čistě na muziku ale to je ještě daleko... big_smile
Dva suby by byly fakt super ale toho místa není až tak moc...

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Kecy v kleci hošani jsem naprosto opačného názoru, mám doma taktéž VMA II s LAB 12 s SPV 250 a hrajou spolu téměř pořád, pěkně piánko žádný bláznění a svoje opodstatnění to má vcelku velké... Jsem teho názoru, že sub se hodí jak plnohodnotnému 5.0 nebo 7.0 systému s velkými bednami, tak i ke stereu, jako to mám já... Nevím nevím, opravdu málokterá bedna dokáže zahrát dobře spodek, teda zatím jsem jí neslyšel u nikoho, nikde, ani na výstavě v Brně. Stačí si pohrát s nastavením a uvidíte, že se subem se dostanete dál.
Jinak SPV 250 na normální domácí používání stačí bohatě, cvičí to s barákem tak, že se to nedá poslouchat...

(upravil Stanley 7. 3. 2013 17:25)

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Martin: díky za reakci.
Po zralé úvaze jsem dospěl k tomu že nemá smysl vymýšlet blbosti a konečná verze vypadá takto:
náhled
Eminence LAB12, bedna cca 80-90l nejspíš 25-30mm MDF s masivní výztuhou, bassreflex nejspíš tento, moc se mi líbí.. BR by mohl být i štěrbinový ale nemám dobrý pocit z dodatečných úprav, nedovedu si představit jak bych to pak vevnitř řezal. Vzhledově bych to chtěl zakomponoval ke stávajícím VMA II a tak na čelní straně budou sražené hrany (pouze horní a boky) na 45st. cca 30mm pomocí maflu, rohy zevnitř podlepeny trojuhelníkovou výztuhou. Repro proti posluchači, možná úprava příruby o nerez kroužek a hlubší zapuštění, BR nejlíp někde aby byl vidět z poslechového místa, laděný na 25hz. Jak bude chvíli čas, hodím sem i 3d náhled pro lepší představu, který bych pak rád zkonzultoval se znalejšíma. Zatím díky všem za rady a připomínky.

(upravil Stanley 12. 3. 2013 0:21)

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Napadlo mě že by i vzhledově mohlo být zajímavé postavit sub s Lab 12 + Lab 12 pasiv, no pochybuju že se mi podaří sehnat spálený kus. A tak mě napadlo že se dá pořídit recone kit za cca 2000,- a jelikož pracuju na cnc plasmě, že by šel udělat podle rozměru originál koše, zjednodušený kus skládající se z dvou ocelových kroužků a výztuh, pouze pro přichycení  závěsu a středičky. Vypadalo by to nějak takhle. Nezkoušel někdo něco podobného??? Nevadil by jiný tvar koše nebo třeba to že by to byl ocelový plech nebo nerez??? Je to jen nápad ale pokud by to šlo tak by to podle mě bylo supr mít za 2000,- pasiv Lab12

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Martin, Milan tam má TIW300 a 2x 12" pasiv, takže ten sub vážne nepotrebuje smile

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Po dlouhém přemýšlení o vzhledu subu mě napadla ještě možnost použití SPH-300KE + pasiv 300ke, popř 2 pasivy, podle simulací sice potřebuje větší objem a nemá takový xmax ale zase by to uplně jinak sedělo vzhledově k VMAII a při použití pasivů by se měl i zmenšit nárok na objem bedny, jestli to dobře chápu. Má význam takové repro do subu??  Nenavedl by mě někdo na nějaký výpočet ozvučnice s pasivním zářičem???

(upravil KarelXth 8. 5. 2013 9:54)

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Stanley použití pasivu místo BR nesnižuje nároky na objem. Jenom pokud se reproduktor hodí do malé a nízko laděné bedny, kam by se fyzicky nevešel nátrubek o dostatečném průřezu je použití pasivního zářiče výhodnější. Ale "optimální" objem pořád zůstává pro BR i pasiv plus mínus tentýž. A počítej s tím, že pasiv bude při stejném průměru dosahovat zhruba dvoj až trojnásobku výchylky reproduktoru a měl by k tomu být uzpůsobený.
   Výpočet umí WinISD i LspCAD a určitě i další programy.

Příspěvky [1 až 20 z 63]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£