Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » pomoc s návrhem konstrukce 15" subu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil Krakolam 25. 2. 2013 0:18)

Téma: pomoc s návrhem konstrukce 15" subu

Zdravím,

Dostali se mi do ruky dva  Eminence Beta-15A , byli v podomácku postavenejch subech konstrukce kterou jsem snad nikdy ještě neviděl ,krom toho že se celá rozpadala...

Bedna je na "vyhození" tak bych poprosil o pomoc při návrhu nový bedny smile 

Plánuju s tím doplnit JBL JRX 115 a Aktiv Samsony dvoupásma 15" , hrajem převážně současnej mainstream evropa 2 ,DnB,House,Techno . Na tipu ozvučnice mi moc nezáleží , respektivě něco co nebude nějak extrémní na složitost stavby . (nářadí mam dost, ale přeci jen nejsem truhlář)

Dík.


PS:doufám že jsem ve správném tématu.

Re: pomoc s návrhem konstrukce 15" subu

Obávám se, že beta15 fakt neni reprák, kterej by ti na basech pomoh. Je to středobas. Do bassreflexu to taky moc nebude. (spíš vůbec), teda pokud tomu nehodláš udělat almaru >1000litrů, tam by to s BR hrálo od nějakých 30Hz lol
V rozumným objemu 100-150l to na bassreflex není (vyrábí to velbloudy na charakteristice)
Ve 100litrové uzavřené bedně je to od 55Hz, ve 150l od 50Hz. Na sub dost nepoužitelné. Na sub si pořiďte třeba Eminence kappa 15LF.  (minimálně deltu 15LF, ale ani to by vám asi moc nepomohlo).

Re: pomoc s návrhem konstrukce 15" subu

Přesně tak, Bety pokud možno prodej a kup opravdové reproduktory. Pokud to má být 15", pak minimálně tu Kappu15LF, 15PS76, 15PS100, 15TBX100, LF15g401 apod. Pokud 18", tak zhruba totéž 18PS76, 18PZB100, LF18G401 a spousta dalších. Ozvučnice typu bassreflex, použít můžeš návrhy z webu B&C, po doplnění o nějaké ty výztuhy jsou to dobře použitelné a jednoduché konstrukce.

http://www.bcspeakers.com/suggested.php?id=0000000007
http://www.bcspeakers.com/suggested.php?id=0000000008

Re: pomoc s návrhem konstrukce 15" subu

Tak díky , já jsem si myslel že se vůbec nehodí do subu smile jen mi bylo škoda je nechat ležet .

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » pomoc s návrhem konstrukce 15" subu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£