Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 146 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 144 145 146 147 148 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [2,901 až 2,920 z 8,415]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já osobně bych si to do ničeho nedal, protože tomu nevěřím. Raději koupím Nippony a mám klid . . .

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

... JEŠTĚ některým přeměřeným Teslám věřím, a proto je JIŽ do ničeho nového nedávám ...

(upravil madeindoma 21. 2. 2013 21:30)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska postaven měřící mikrofon, preamp a artabox. Taky dneska stolař přivezl nařezané dřevo na subwoofer.

(upravil kure05 22. 2. 2013 23:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak sem teď narychlo zapojil 4 kanálový dálkový ovládání a k němu připojil driver co bude ovládat motorovej ALPS poťák. Vše funguje jak má wink

http://2i.cz/2i/t/e70c2f05d6.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Výhra na nájezdy. Byl to boj až do konce

http://volta.rajce.idnes.cz/Hokej_Rytir … en_2_1_n/#

http://img13.rajce.idnes.cz/d1303/7/7782/7782901_1b7160255cc23f36b0b2e2dc5a53f5fa/images/Hokej_Kladno_Plzen_2_1_n_5.jpg?ver=2

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pěkný fotky.

Web

(upravil kure05 23. 2. 2013 23:19)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak se mě dneska podařilo dodělat DAC. Lépe řečeno dořešit chlazení zdroje pro buffery a vše to mezi sebou propojit. Jediný co se mě vzhledově nelíbí je to propojení audio vstupů a výstupů k těm bufferům. Jen mě nenapadá jak to udělat jinak, hezky . . .

http://2i.cz/2i/t/a26a4963b0.jpg

http://2i.cz/2i/t/6ea685af7c.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

moc peknej DAC. pokud je pro tebe estetika tak dulezita, napada me, ze pokud bys tu nejvrchnejsi desku se zdrojema pro bufery udelal velkou jako ty spodni a vyriznul do ni diry akorat pro dps buferu (krome rohu - v tech bys buffery k desce se zdrojem zespod prisrouboval), mohl bys tyhle signalovy spoje a konec koncu i napajeci privest az ke konektorum bufferu a spojit jen kratonkejma dratkama. Ziskal bys tak i plochu pro lepsi chlazeni tech stabilizatoru (a teoreticky bys mohl pouzit i nejaky kvalitnejsi, nez LM) a vetsi kondenzatory

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já bych dal přímo na desku s dacanem výstupní filtr a diamond buffer smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ono by se toho dalo udělat hodně. V době návrhu DPS pro koncovej D/A převodník jsem netušil že tam později budu cpát ještě nějaký buffery big_smile Jsem vůbec rád, že se mě tam ty dva DPS bufferů podařilo takhle pěkně vměstnat. Co se týče stabilizátorů, tak si myslím že ty LM317/337 jsou dostatečný. S nějakým lepšíma je to parametrově tak maximálně naměřitelný, ale né slyšitelný - teda aspoň pro mě wink V tuhle chvíli tam je celkem 8 stabilizátorů a myslím že to stačí lol Teď mě čeká udělat druhá škatule v který bude elektronickej přepínač vstupů, regulace hlasitosti motorovým ALPSem a ON/OFF ovládání pro koncovej zesilovač a DAC. A všechno tohle bude možno ovládat IR dálkovým ovládáním . . .

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Místo motoráku použij třeba PGA2320, pokud vyhovuje.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Právě že nevyhovuje. Nechci ten zvuk prohánět nějakým podobným bazmekem. Za DACem preferuju už jen analogovou cestu až do koncovýho zesilovače. Nehledě na to že pro ovládání toho motoru mám navrhnutý a ozkoušený řízení. A v neposlední řadě . . . toho motorovýho ALPSe mám už doma smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nj, já budu dělat relátkového moskalu smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, tak to je už extrém big_smile

(upravil bayjay 24. 2. 2013 19:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak musím se vám sem svěřit big_smile Při včerejší návštěvě bleších trhů jsem narazil na tento "magič", paní si řekla za 250,- Tak šel hned do rukou!! smile
A dneska mě konečně potěšil zvukem (tišší zvuk motoru - bylo zatuhlé mazání) A přehrál jsem si cívky co kdysi nahrával táta smile
Tenhle pásek povídal že nahrál v 70. letech na svoji B-42 (tu mám schovanou, půjde na repas)

http://www.youtube.com/watch?v=8tX7PaeuigA

Ještě bych rád zrychlil ručičkové dB metry smile

P.S. Mám ještě další věc z čeho snad budu šťastný že výjde, ale nechme se překvapit dalším příspěvkem!! big_smile

(upravil CZJKP1 24. 2. 2013 20:19)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak už jsou na těch budičích chladiče vyřízlé z hliníkového plechu, při buzení 1khz cca 250-300mV na vstup teplota okolo 35st, myslím v pohodě. To nemohu říci o pouzdrech konc. tranzistorů, to leze až na 65-70stupňů. Ale tak nepředpokládá se že by se to budilo sínusem a při hudebním signálu a plné hlasitosti (testovano do umělé zátežě po dlouhou dobu) je to v naprostém pořádku...

DPS přežehleno, takže žádný profi to není a je to samozřejmě znát, že jsou ty silnější cesty ,,rozechvěný v okrajích". Až si tento zesík budu dělat já nechám si DPS vyrobit u Kohouta, tím že je to z AR tak se to vyplácí a bude to profi, cena vychází myslím okolo 50Kč na desku, pokud nejsou plátci DPH a nezměnilo se to od té doby co jsem se ptal...

Ke kondíkům Tesla. Z vlastní zkušenosti mají kapacitu opravdu vždy vyšší než uvedenou, pokud je OK tak proč ne...Myslím že mnohdy lepší Tesla než HITANO protože občas se stane že koupíš HITANO který je svoji kapacitou sotva v toleranci nebo už i mimo.. Dnešní výrobci se snaží do  tolerance jen,, vcházet", ale mnohdy se jim to nedaří. Kdežto kdysi se ty kondíky dělaly tak pečlivě, že nebyly na hraně tolerance, ale mnohdy mnohem výš než nad hodnotě uvedené na obalu..


Jinak ten magič Ti hraje super...  Mam B73 ten hrával, a pak B730 nebo B700 ted si neuvědomuju, ten jsem nalezl to mi bylo asi 13-15 u známých na půdě, oni mě ho věnovali. A jelikož bylo posezení a chlastalo se, uvedl jsem ho doprovozu aby nebylo ticho, tak to tam ječelo po vesnici, a někdy krátce po jedné ráno se to ,,zadřelo" big_smile.. Od té doby sem to neopravil, je tam pod jedním unašečem ,,vyčesané" nějáké gumové kolo (nebo spíše rozpadlé) mam tu ještě jeden stejný kus s bílým skeletem a tam je zase chyba v zesilovači, kterou jsem zatím nehledal

(upravil CZJKP1 25. 2. 2013 15:37)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

voltik napsal:

už sem zase pokročil. Přišly mi chladiče, tak sem je navrtal, smontoval.

Takhle vypadá vlastně jeden modul. Chladiče nemají obvykle závity pro šrouby, ale jsou raději přišroubované naskrz.
http://img717.imageshack.us/img717/4250/mir50.jpg

To se mi líbí... Vlastní návrh DPS nebo stavba již odladěné konstrukce, na netu jsem totiž nic takového nenašel, do konce života bych chtěl stihnout postavit ještě cca 20 zesilovačů, když se nad tím zamyslím, to se nedá snad ani stihnout big_smile...

BTW: některé obrázky jsem z citace odmazal, abych necitoval úplně vše

(upravil CZJKP1 25. 2. 2013 16:05)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jan16 napsal:

Po půl roce práce jsem dokončil další zesilovač. Tentokrát už jsem se více snažil...  Ale vim že se do mě stejně pustíte jak hyeny do mršiny. Tak směle do toho. uui

http://i48.tinypic.com/2diollf.jpg

Toto se mi taky moc ale fakt moc líbí. Nevím jak zapojením, ale konstrukčně je to moc povedené.  Vidím dva moduly DPS nad sebou. V konci dvě dvojíce KD607/617 přes emitorové rezistory, takže maximální výkon odhaduju v rozmezí 2x150-2x200W. Trefil jsem se?????

Akorát poznámku bych měl k chlazení (nechci použít slovo výhradu, protože to výhrada není, ale je to vlastně věc každého jak si to udělá). Poslední dobou mam tu tendenci tam narvat pořádný kus železa (rozumějte hliníku) aby nebylo třeba použít větráku. Chápu, že podmínky byly stísněné, ale můj první, do konce dotažený zesilovač byl s TDA2040 a leckde sem se snažil ,,ušetřit" , takže chladič se vykuchal ze starého PC nějaké Pentium 3, tou dobou se dávaly procesory do takového dlouhého slotu, a chladič nebyl čtverec ale takový delší obdélník, taky jsem tam měl větráček a z jeho hučením sem si tedy užil sad, takže nikdy víc. Maximálně jsem uvažoval dát tam teplotní spínač, aby se při určité (kritické teplotě) spustil ochladil a zase vypnul, ale pak jsem usoudil, že je li chlazení kvalitně udělaný tak je to zbytečný...

Dají se někde sehnat podklady pro tvorbu kdybych to někdy v době neurčité chtěl zkoušet stavět taky wink?

Ty 607/617 se mi líbí. Hlavně proto, že jsem objevil že má táta ve sklepě v bedně pytel 607 a pytel 617, ale ještě mu na ně nechodím a využívám toho co mam já big_smile ... Takže se dá předpokládat že další mé konstrukce budou s 607/617 v koncích big_smile....

A ještě jedna věc, teď mluvím spíše obecně, než k p Jan16, nezkoušeli jste někdo zesilovač červené AR93/1 strana 9. Měl by to být kvazikomplement s KD503 a docela se mi taky líbí, tak mi napadlo že až nastane do vhodná chvíle že bych ho zkusil postavit...

Největší kritérium při stavbě zesilovače bývá většinou plošný spoj, pokud není dostupný podklad pro zhotovení a jen schéma zapojení, tak to pro mě přestává být zajímavé, poněvadž si na tvorbu raději netroufám (kmitání, nevhodné rozmístění)...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tam jsou KD3773.  Zapojení v rámci možností vychytané (je to takový lepší kvazikomplement), obsahuje všechny ochrany (nadproud, zkrat, teplota, stejnosměr). Po vyměření na Ucer by tam šly osadit možná i KD503.

S KD503 chci zkusit nějaký parní sérioparalel smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V pátek mě došla promítačka smile

http://aukro.cz/projektor-dlp-infocus-i … 87496.html

a dokonce jsem narazil na dost dobrého prodejce Polské národnosti (měl jsem vybranou jinou levnější promítačku která se pokazila, on nabídl lepší která byla o 400 dražší, a ještě to poslal 24h UPS z Polska (kterou platil on) smile hodiny sedí, kvalita luxus (umí od 480i, 480p, 576p, 576i, 720p, 1080i) po x letech jsem se rozhodl zahrát po večerech Trackmanii United, CS:S, CS1.6, GTASA odezva 0,0 prd (je to stejný jak hrát na normálním monitoru) podání barev, lesku taky jak na monitoru, a to pozor promítal jsem pouze na prostěradlo big_smile k tomu jsem doinstaloval 5.1 kíno (mám obdelníkovou místnost takže easy) a nemůžu si to vynachválit,... jediný co zbývá je dokoupit sádroš, namalovat ho a nainstalovat místo prostěradla (sice taky není špatný protože je vyšponovaný ale sádroš je sádroš)

Příspěvky [2,901 až 2,920 z 8,415]

  Stránky: ««« 1 ... 144 145 146 147 148 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£