Téma: upozornění emailu, + odkazy

Vím, že jsem tu nový, a nechci Vám tu moc hnojit téma za tématem.

Měl bych dotaz, jde nastavit když přijde do nějakého vlákna nová zpráva aby mi přišel email upozorňovací? Nemohu to nějak najít a v jiných forech to mam nastaveno.

A ještě bych měl takovou poznámku, já vím, prostoru je málo. Ale třeba by to řešit šlo. Když procházím staré diskuze, většina odkazů nefunguje, čili je tam třeba http://wwsly nebo http://servisdok a při navštívení tohoto odkazu to zkrátka napíše že soubor byl vymazan. Nedalo by se to nějak řešit, leckteré diskuze by byly použitelné a když chybí přípony, je to většinou nepoužitelné.

Re: upozornění emailu, + odkazy

1/ Klikni na "Sledovat téma".
2/ Nejspíš nerozumím, jak by jsi to řešil?

Re: upozornění emailu, + odkazy

1/ díky.
2/ nějaké možnosti snad jsou ne?

Re: upozornění emailu, + odkazy

Já o žádných právě nevím.

Re: upozornění emailu, + odkazy

Antonio: On asi myslí, aby forum stahovalo sem k sobě soubory, na které se odtud odkazuje.

CZJKP1: To jednak není možné, protože tu není dostatek místa na hostingu. Kdysi tu byla možnost nahrávat třeba fotky přímo sem, ale bylo to zrušené. Druhak je to koledování si o průser, protože by takhle forum mohlo "do sebe vtáhnout" i nelegální kopie cojávim čeho. Odkaz naštěstí zatím není zločin, takže jen ať to zůstane jen jako odkazy. A zodpovědnost, aby daný soubor na tom či onom hostingu vydržel, je na člověku, který to tam nahrál/sem poslal odkaz. Opravdu tohle není snadno řešitelné.

Re: upozornění emailu, + odkazy

Nevím, ale myslím že odkazy na servisdok dává sinclair, a na wwsly uživatel wwsly a myslím že by bylo vhodné to dávat třeba na jiné uložiště, kde je více prostoru.

Co třeba 4.shared, když si tam založí každý svůj prostor, nestojí to nic tak jako sweb, otázka je jestli vezmou takovou změnu k srdci. Myslím, že je tam už 15GB prostoru, já začínal na 1GB a stačilo mi to a nemýlim li se to nemá ani sweb.

Koukněte na elektronka.4shared.com ten prostor patří mě, pravdou je že je to sice z trošku jiné strany mých zálib (myslím, co se týče obsahu) ale měl jsem to když jsem potřeboval někomu něco poslat, nebo on mě, tak jsem spřístupnil upload a mohl mi to tam nahrát...

Už dlouho jsem se oto nestaral a provedly haldu dizajnových změn, měl jsem tam tenkrát nastavení, co si může dovolit přihlášený uživatel a co anonym a to už je asi taky pryč..


Koneckonců jde použít i uloz.to, tam soubory nemažou a když se všechen obsah dá do .rar a nastaví heslo, které může být audioweb, lidem které se do odkazu dostanou jinak než přes audioweb bude heslovaný soubor k prdu..

Ale diskuze ve které chybí přiložená schémata případne další soubory k zesilovači se mi zdá být zcestná, nehledě na to, že kolikrát už první příspěvek sinclairův obsahuje pět odkazů na servisdok s několika modely zesilovačů, které nefungují a je tam uvedeno o jaké zesilovače se jedná...



Myslím, že nejsem jediný, kdo otevírá odkazy a výsledkem je toto

http://servisdok.sweb.cz/TranzistoryTesla.pdf

A teď mi povězte, k čemu je takovéto vlákno:

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=5284

Hned první příspěvek, nefunguje nic
druhý příspěvek, nefunguje nic
třetí příspěvek, nefunguje nic
další sinclairům příspěvek, s menšími výjimkami nefunguje zase nic, myslím, že takováto vlákna nejsou použitá, někeré z těch zesilovačů jsem chtěl například vidět, a kdyby bylo něco zajmavého uložit si to na disk, pro případ, že bych to chtěl někdy třeba zkusit postavit.

Myslím, že je to docela na h...o

Jen si zkuste někdo tu diskuzi projít, na další stránky a zjistíte, že funkční odkazy jsou zkrátka mizivé!!

Docela by bylo dobré, aby se připojili i admiňi, nehodlám tu dělat nějaký diktátorský režim, nebo nedej bože poroučet, ale je to jen návrh ke změně, protože cítím, že toto není v pořádku, nerad bych Vám tu byl na obtíž, ale zamyslete se někteří, jestli jste s takto funkčními linky spokojeni a jestli už Vás něco taky takto zde ,,vypeklo"..

Re: upozornění emailu, + odkazy

Co k tomu říct...

Vytesat:

Jan16 napsal:

zodpovědnost, aby daný soubor na tom či onom hostingu vydržel, je na člověku, který to tam nahrál/sem poslal odkaz. Opravdu tohle není snadno řešitelné.

Re: upozornění emailu, + odkazy

Na tomto foru to antonio nijak nevyřeší, je to zde pouze na zodpovědnosti autora příspěvku jak již napsal antonio smile Já si třeba některá témata která jsou pro mne důležitá uložím do texťáku a k ním i fotky, případně schémata a mám po problému smile

Web

(upravil CZJKP1 19. 2. 2013 1:28)

Re: upozornění emailu, + odkazy

Aha díky na info.  Nešlo by to dát nějak do pravidel, nebo něco ve smyslu že autor ručí za funkčnost odkazu, příspěvky s nefunkčními odkazy budou vymazány nebo nějakou fintu najít, jako aby jsi přiměl přispívající aby to ukládali na spolehlivá místa.

Třeba včem je problém ten 4shared. Podívej na elektronka.4shared.com    (bez www) to je můj prostor (disk), mám 15GB a nestojí to nic, za příplatek se dá to místo zvětšit na 100GB ale to je zbytečné vždyť ty sweby mají pár megabajtů.

Nojo, a jak si to mam uložit když to nefunguje, a všimnul jsem si toho před pár měsíci a už nic z toho nefungovalo.

Já chápu, že je to složité řešení, ale zdá se mi, že diskuze která je čistě založená na odkazech, které již nefungují je již bezvýznamná.

Myslím, že by šlo dát do pravidel, že uživatelé použijí pro své soubory například server 4shared.com nebo uloz.to a odkáže na ně linkem ne?

Něco by jsi mohl vymyslet, ne? Přeci všechno jde, když se chce smile.

Hlavně si myslím, že internetový disk nabízí i jiní poskytovatelé http://www.zive.cz/clanky/desitka-nejle … fault.aspx

Nebo třeba i google disk, google picasa, google drive, těch služeb je víc, jen si o nich něco přečíst a jen k tomu přímět uživatele, je to velký problém? big_smile?

Re: upozornění emailu, + odkazy

Hmmm ty jsi student VŠ viď?

Re: upozornění emailu, + odkazy

Ne VŠ naštěstí zatím ne.

Koukám, že to asi opravdu nemá řešení (z hlediska ajťáků). Kdyby alespoň ty soubory nemazaly z těch sweb, anebo použily něco lepšího sad

Re: upozornění emailu, + odkazy

11CZJKP1:
Máš pravdu v tom, že vlákna plná nefunkčních odkazů stávají se zbytečná, protože když je příspěvek jedna věta koukni na tohle: odkaz a pod ním diskuze o tom, co tam bylo... je tímpádem o ničem.
Jenže jak praví antonio potřeboval bys
1) obrovský datový prostor,
2) někoho, kdo bude neustále dozírat na obsah - aby nebyl z jakéhokoliv legislativního pohledu "závadný"
3) zodpovědné uživatele fóra, který by nezasírali fórum blbinama, obrovskýmí obrázky, do nekonečna se opakujícími přílohami, videy, mptroskami atp.

K bodu 3) je problém přivést k rozumu uživatele, protože co jiný uživatel to jiný názor. Tak máš kus souborů na e-disku, něco na swebu, na picassu, na rajčeti, imageshacku atp....
Každej preferuje něco jinýho. Já třeba mám alergii na cokoliv od strýčka gooogoooleho, včetně Adnroidů a td... A mám k tomu svý důvopdy (velký bratr špízuje, že - nejsem zvědav aby mi server prolízal poštu a hledal klíčová slova, nejsem zvědav aby telefon zaznamenával cokoliv, natož mou lokaci a co jsem kde dělal atd.)

Holt je to těžký.
Provoz fóra něco stojí, nětší prostor stojí víc peněz, pak ti tam nějaký tydýt nahraje MP3, nebo tak a bude provozovatel popotahován za "nabízení" autorských děl...

Co se tejče odpovědnosti autorů, jak chceš autory donutit, aby "hlídali" funkčnost svých odkazů (i pár let starých)?
Je problém lidi donutit, aby dodržovali alespoň ty primitivní a jednoduchý pravidla, co tu jsou. Rozšíření pravidel = rozšíření toho, co se bude porušovat a zas to bude muset někdo hlídat, řešit spory rozhodovat...

Re: upozornění emailu, + odkazy

Nejideálnější bylo když byla galerie tady na webu, problém ovšem byl, že když jsem se nudil a začal prolézet uživatelům fotogalerie podle abecedy... Prolezl jsem prvních 50 uživatelů a našel strašně moc fotek které by dali na pěknou soukromou rodinou galerii ale nikdy nebyli použity v žádném příspěvku. Kontrolovat takhle všechny uživatele fora je ale nesmysl, který zabere ohromné množství času a je to pořád dokola. hmm
Já si myslím že je to přirozený vývoj každého fora.

Web

Re: upozornění emailu, + odkazy

Kdyby Tonda využil jiného hostingu, který jsem již několikrát jmenoval, tak mohl udělat galerii a nebyl by problém s místem wink