Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Dostaly se mně do rukou vcelku zdařilé amatérské minibedýnky přizpůsobené na autoreproduktory 87 mm. Jedno repro je vypálené a chtěl bych pořídit nové, nejlépe něco z tohoto sortimentu http://www.ahifi.cz/87-mm-3-43/
Dokážete poradit či odhadnout, co z uvedeného sortimentu by mohlo hrát? Představoval bych si cenu ca do 1000 Kč.

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Těžko hádat, sám slavím úspěch s DAX ZGC-165 v tak trochu in-wall/OB řešení. Samozřejmě bez výhybky to chce ekvalizaci - vytáhnout výšky hlavně.

https://i.postimg.cc/kRWzbpGy/ipq_Ueu3_Uo_Lid3.jpg

Za 220 existuje i tvá velikost.

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Tenhle 165mm DAX se mi docela libí, přesně tenhle rozměr bych potřeboval do auta. Máš prosím nějaké zkušenosti jak to hraje ve dveřích? Sháním něco levnějšího ale zároveň lepšího než origo TVM papíráky který už maj toho dost za sebou, krmil bych to 6-ti kanálem  Rodek co se mi válí doma.

Web

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Netuším, přišel jsem k nim zcela náhodou (nalezeny u konťasu), dobrý je, že se s tím prakticky nemusí výhybkově nic dělat, ale zdá se, že by ve dvěřích mohly vydržet.

(upravil Lukáš33 11. 2. 2013 19:51)

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

A tohle by se ti tam nevešlo? http://www.tangband.eu/cs/10-tang-band- … -8ohm.html
Je to asi to nejlepší co za tu cenu.A hlavně 100000x lepší než ten odpad cos psal.

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Lukáš33: V čem třeba?

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

rozsahem,fr.chárou,zvuk projevem

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Když už bych měl udělat "rozbor", tak frekvenční rozsah by měl být větší, je tam samotná výška, frekv. chára o kvalitě zvuku nic nevypovídá a zvuk. projev je ve hvězdách, u těch DAXů je dobrý, nevím jak u tohoto TB, ale důvěrně znám dva celkem mizerné, takže hádat kvality z fotek nebude nej nápad, možná kdyby jsis odmyslil nálepku DAX a červený závěs, nevyšel by ti tak špatně.?

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Jestli je znáš,a je to jak tvrdíš,tak proč ne.Ono se kolikrát i mezi hnojem objeví něco lepšího a posluchatelného.Mě prostě šíra okouzlily,hlavně ten prcek od omnesu,ale každý něco jiného rád.

(upravil Denkez 25. 2. 2013 23:30)

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Oživeno.
Měl jsem možnost vyzkušet reproduktory BOSCHMANN G-3032S http://www.ahifi.cz/reproduktory-boschmann-g-3032s.html a nijak nepřesvědčily.
DAX (viz výše) za 220 Kč? Není to podezřele levné?
Byl by ještě nějaký tip? Kupovat něco naslepo se mně moc nechce.

(upravil little 26. 2. 2013 1:00)

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

To má mylarový vysokotonový reproduktor ne? Navíc, kdoví jestli tam není elektrolyt u něj. Co vlastně od těch mini reproduktorů očekáváš? Ty minibedýnky ti basy nezahrajou, s tím snad počítáš. Jestli chceš dělat něco, co má smysl, poohlédnul bych se po sortimentu 165mm.

Popřemýšlej taky nad zesilovačem a zdrojem signálu. Reproduktor vždy jen reprodukuje to, co do něj pošle zesilovač...

Chceš konkrétní radu? http://www.ahifi.cz/reproduktory-macrom-m3c-61mk2.html

Já tenkrát jako mladé ucho udělal subwoofer ze dvou vykostěných 6x9 reproduktorů a z výsledků jsem se posadil na zadek (značka byla First Austria a měly obří magnety).

(upravil Denkez 27. 2. 2013 8:58)

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Pochopitelně, žádné basové zemětřesení vzhledem k velikosti 87 mm nečekám. Co naopak očekávám, tak srozumitelný čistý projev. Jak jsem psal, tak jsem vzhledem ke stávajícím skříňkám omezen na nejmenší velikost 87 mm.
Bude z toho ozvučení pracovny, o napájení se postará vintage stereoreceiver.

Na dokreslení. Před pár lety jsem v bazaru koupil jakési podivné plastové segmenty s minireproduktorky ca 5×5 cm, kus za cenu jednoho piva. Ze srandy jsem je nařemesloval do plastových minibedýnek od PC repráků. A výsledek? S ohledem na jejich velikost a cenu neuvěřitelný. Právě ten neunavující čistý a srozumitelný přednes, který kdybych tak potkal v kategorii zmíněných autoreproduktorů...

Jak jsem psal, měl jsem možnost vyzkoušet repra BOSCHMANN G-3032S. Přijde mně ale, že mají nějaký propad na vyšších středech.

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Nevím, kde přesně máš možnost repra situovat, ale pokud je ta možnost, zkus si řešení, které jsem ukázal v prvním postu nebo něco na ten způsob, skoro nic tě to nebude stát.

Re: Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Se 165mm autoreprem se s trochou skromnosti dá žít.

Mám tu jedny bednýnky a v nich je ARX-165-21-4, srozumitelnost OK, a i ty basy už jsou uspokojivý, přestože  proti třeba  ARS1014 nebo 1pf067-62 basů míň, vejšky taky slabší... Zase ten reprák unese jak malej tak skoro nekonečnej objem celkem bez problémů,takež těžko se udělá chyba s bednou a výhybka nic.

Můžu nabídnout poslech.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Autoreproduktory jako malé domácí HiFi

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£