Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer vyber vhodneho reproduktora

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

Re: Subwoofer vyber vhodneho reproduktora

Urob ten SW s LAB12, tak ako ti radia, overeny repron, kopa zaujimavych projektov, len hlane neexperimentuj, lebo nebudes nikdy spokojny a bude  ta to stat vela penazi

Re: Subwoofer vyber vhodneho reproduktora

Pani tak nakoniec zvazujem aj tu LAB12 neskusili by ste mi to nejako prepocitat aby to bolo naozaj dobre ale chcem tak cca 40l vnutorny objem chcel by som skusit uzavrety box alebo aj s BR ale premyslam otocit repro zo spodu a BR z predu... chcem aj nazory,  skusenosti, rady...dakujem

Re: Subwoofer vyber vhodneho reproduktora

jestli chceš 4Ol, vyber si 8" reprák. 12" ti v tom objemu nebude fungovat.

Web

Re: Subwoofer vyber vhodneho reproduktora

preco myslis? ked pozeram subwoofery zvucnejsich znaciek tak vo vyssich verziach im funguju 12" a rozmery su ozaj o malinko vacsie ako repro ako to?

Re: Subwoofer vyber vhodneho reproduktora

40L objem v domácich podmienkach by som volil ako minimum pre 12´´palec, aj tak radšej 50L uzavretých kvalitne vytlmených bavln.vatou a iným kvalitným akustic.materiálom, pokiaľ sa bavíme čiste o uzavrenkách, áno existujú aj ešte menšie suby ako rozmerovo tak aj objemom od Sunfire alebo JL Audio Fathom, ale ich nízka citlivosť a ekvalizácia na najnižších oktávach kvôli uzavrenke sa doháňa obrovským výkonom zosilovačov (kľudne od 0.5kw a viac) so spínanými zdrojmi, ktoré sa chalanom strašne nepáčia ... ? zároveň si kladiem otázku prečo chalani tak nenávidia spínacie zdroje, vo veľkom sa im vyvarujú a volia radšej toroidné transformátory ?

Uzavretý box má svoje ako výhody tak aj nevýhody, ako minca má dve strany, výhodou ja vidím jasne kontúrovaný, výborne kontrolovaný bass s jasnou definíciou nástrojov trebárs kontrabasu atď aj pri použití menej kvalitného meniča, nie je treba veľký objem, zaberá menej miesta, je ľahší na prenášanie, má rýchly impulzívny bass kvôli nízkej odozve, nevýhodou vidím slabší akustický tlak a čím viac výkonu tým sa mi zdá menej úžitku, nejak sa to stráca.

Milý maťo, už motáš 40l objem, čo je pre 12palec v bassreflexe málo, čo zase vymýšľaš hmm, sám si stanovil 60-65L... ´´otocit repro zo spodu a BR z predu´´ tiež nie je zlý nápad ako príkladne https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10486 , len dovtedy, pokiaľ basreflex nenasmeruješ do zadnej steny, potom už je iné klišé-problémy.

Web

Re: Subwoofer vyber vhodneho reproduktora

hej mas pravdu stanovil som objem vacsi len to bolo skor myslene z vonkajsieho hladiska.. konstrukciu by som si predstavoval z MDF 2x20mm takze s kazden strany 400mm a uz to celkom narasta.. pre tu lab12 je podla teba ake najvhodnejsie riesenie uzavrety,alebo BR box? aby sa dalo z toho vytlacit max ci uz pri hudbe  alebo pri efektoch k filmom...aky je rozdiel ked otocim repro zo spodku alebo ked je v predu a aky je rozdiel pokial BR dam na tu stenu ako je repro alebo ho dam na inu?

Re: Subwoofer vyber vhodneho reproduktora

Na každú stenu netreba 40mm mdf, to by ťa skôr seklo v krížoch z tej váhy, stačí na prednú stenu, pre lab12 je najvhodnejší BR box, len máš toľko kadejakých otázok, že pomaly rezignujem. Čo tak si naštudovať pár základných vecí z teórie a praxe, sem na webe je materiálu dosť, kvantum užitočných overených projektov máš predsa sem https://www.audioweb.cz/viewforum.php?id=26. To ako umiestníš bassreflex a ako chceš koncipovať celý subwoofer si musíš ujasniť v hlave : )

Web

Re: Subwoofer vyber vhodneho reproduktora

Ahoj mam toho nastudovaneho az az... ja som len chcel ci nema niekto nieco osvedcene pre lab 12 mensich rozmerov. ...prepocitaval som to vo viacej programoch len sa mi moc nepacilo co mi povychadzalo preto som to chcel prepocitat od niekoho skusenejsieho co ma nieco za sebou ako su tu porobene pekne projekty len som chcel skusit nieco v mensom prevedeni nie kopirovat. ...

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer vyber vhodneho reproduktora

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£