Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

Řeším opět po letech spodky a nevím zda jít do hornflexu nebo BP.Poraďte.Svým způsobem bych asi šel do
MT 18 s nějakou RCF nebo Seleniem.Počítám s provozem nejen venku a tak tlakové které jsem měl odmítám.
Dělicí kmitočet vidím tak okolo 150-200 Hz.Celkem asi pár na každou stranu.
samozřejmě při BP by dělicí kmitočet šel ještě dolů..90-100 Hz.

Re: Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

Do profi sice nedělám, ale MT18 je obecně univerzální sub uvnitř i venku. Ideální osazení údajně LF18X400 od RCF, bude v něm však hrát jakýkoliv 18" s podobnými parametry, dřív se do něj dával 18PZB46, ten parametry až tak podobný není. Dalšími kandidáty pro osazení by mohly být B&C 18NW100 nebo RCF LF18G400.

(upravil hot.shot 28. 8. 2007 13:04)

Re: Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

MT18SUB se osazuje tím RCF LF18X400 nebo B&C 18PZB100.  S BP ti moc neporadím nejsem jejich příznivcem. Já osobně bych šel do klasika BR s LF18X400 a bednu přesně podle návrhu od RCF. Plánky od RCF a spousty dalších najdeš tady http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=1005

EDIT: Jaký máš vršky?

Re: Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

Do tohodle turba se dava spousta repro,,, to neni problem. Akorat to samozrejme musis delit taky max. cca 100Hz. Jinak pri poctu 2ks na stranu se nedaji od MT18 ocekavat nejake super hluboke basy, to stejny u vsech malych horen...

Re: Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

Chlapci, vše co bylo sděleno již vím,po pravdě mě zajímá názor jest-li MT 18 nebo BP. Je mě jasné,že jest-li chci výkon,tak musí F děl. dolů. Jak vidíte srovnání s MT 215. Tady jsou dvě 15" tudíž větší plocha membrány. Taky výkon je někde jinde.Konečně i impedance je přiznivá. Cenová relace repro v Prodance,žádná řeč, takže rada spíše v tomto směru. Jinak nad nimi bude středobas 15". Vlastním ještě exponen. s  dvěma 12" repry. ale zde by musel jít fd nahoru.
Za rady předem děkuji.

Re: Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

Jakym počtu na stranu bys chtěl používat ty MT18SUB?

Re: Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

Počítám tak 2 x 2 ks. Do většího zatím nejdu. Mezitím jsem něco opět přečetl, takže děl. f budu mít níže, a to asi 100 Hz. Takže celkem 4 KW, na basech. Hlavně by mne zajímalo jak se chová  subbas provedený jako BP. Chodí taky v místnostech? Zatím jsem na ně nenarazil. A to akce objíždím, a hlavně poslouchám. Prostě chtěl bych jít do toho co má dobrý zvuk a hlavně dobrou citlivost. Každopádně přes 100 dB pro 1W/1m.   Auč Josef

Re: Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

2x2 bude na MT18SUB se obávám málo, hraje dobře ale ve větším počtu, párkrát jsem je slyšel v menším počtu a nic moc. BP zahraje dobře venku i vevnitř.

Re: Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

Taky bych to chtěl otestovat. Má někdo zkušenosti?

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Suby pro PA - typ ozvučnice, repro?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£