(upravil Vojta 2. 8. 2007 20:24)

Téma: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Zajímalo by mě srovnání těchto dvou subbasů,a hlavně které je vhodnější na live hudbu něco do stylu Hudby Praha,Blue Effect,Clou,Sunshine,prostě takové to festivalové obsazení... smile
Když tak na "vrchy" budou 2x12"+2",dvě na straně,102db/m/W,900W RMS

(upravil hot.shot 3. 8. 2007 1:30)

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Já myslim že spíš ty Scoopy. Ale IMHO nejlepší by byl klasickej bassreflex nebo bandpass v odpovídající počtu. z BR RCF 18" osazenej LF18X400 nebo BC 2x18" osazenej 18TBX100 nebo G Sub ze speakerplans planky k těmhle subům tady: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=1005, z BP asi C Sub http://speakerplans.com/index.php?id=csub

čím jsou osazený ty vršky?

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Právě že Br se chci vyhnout,jednak k relativně nižší citlivosti,a BP tomu nějak nevěřím,i když přes citlivost je to určitě výborné,ale chci zároveň mít "co nejmín" basovek...a navíc co se týče osazení,tak jak pro skůpr,tak horn, i ze speakers plan 2x18" BR jde osadit PD 1850.
Jinak vršky jsou osazeny kompletně Eighteen Sound(dávání se do L acoustic,některé EAW...)

(upravil hot.shot 3. 8. 2007 17:32)

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

co nejmenší počet chápu ale ať použiješ horny, scoopy, br, pb stejně jinch to pár na stranu bude chtít. ty 186 (1850) Horn bych viděl tak aspoň 3 na stranu radči 4 jinak o nich nemá cenu přemejšlet a ještě budeš potřebovat delay k těm vrškům, scoopy na tom budou podobně akorád nebudeš potřobavat delay. Příznivce banpassů zrovna taky nejsem, poslední dobou mam nejradči obyčejný bassreflexy... jinak co se týká citlivosti taky ten G Sub na tom neni špatně nebo ten BC 2x18" bude mít taky slušnou, nebo co takle hornflex od Megatonu osazenej RCF LF18X400? ten má hodně slušnou citlivost

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Jo to je mi jasné že budu potřebovat alespon 3-4 ks na stranu,zalíbili se mi ale Cimblalovy subbasy s 18",ty velké krávy (rozm.120X60x90cm)ale hrají s dobrým osazením (EAW,RCF,EIghteen sound) hodně dobře,na hrachovce jsem s nimi ted zvučil,3 na stranu,každý 700WRMS,101db-M-W,a super zvuk,ale spíš bych se přikláněl k těm skůprům,a ten hornflex od megatonu,vím že to je hodně rozšířené a zvukově výborné,ale nelíbí se mi to,radši bych ty skůpry nebo ty Cimbalovy subbasy s osazením " na míru" od nějákého jiného výrobce smile
Popřípadě mám možnost zkopírovat ty Cimbalovy subbasy s jiným osazením od kámoše-zvukaře,který je vlastnil a zvučil jsem přes ně na hrachovce

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

http://www.ac-akustika.cz/produkty/item … -pro-1.htm mysliš tyhle? ale manimulace s tim bude asi horor a na převoz abys měl nákladák pořádně velkej a ty scoopy jsou taky pěkně veliký... takže já bych byl pro ty hornflexy, velikost maj přiměřenou oproti scoopům a těm Cimbalákům, 3-4 na stanu a máš zvuk jak víno...

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Jo to jsou ony,tak manipulace to nevím,ale převoz není problém,to mám zařízené,největší co mohu použít tak je "klasický" návěs na kamion,takže to problém není,těm hornflexům nevím,slyšel jsem je,a upřímně jsem si myslel že to bude hrát víc...,pořád se rozhoduju mezi těmi Cimbalovýma a Skůprům,oboje je 18",příkon 700W/600W,citlivost Cimbalového by byla 101 db a jelo by to od 42 hz bez poklesu,a skůpr jede myslím od 35 hz,a citlivost nevím,

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

no pokud nechceš ty hornflexy tak bych šel do těch scoopů, citlivost by měli mít kurva velkou, koukni tady (úplně dole) http://speakerplans.com/index.php?id=21superscooper kolik má 21" Super Scooper ani se mi tomu nechce věřit

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

No tak asi to odpovídá,ale tak já bych když tak bral 18",a kolik by jsi tak dal na stranu?3 ks by mohly stačit ne?
Pokud bys chtěl,tak mi hod ýcq,moje je 450430681

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Je to sice impozantní,ale zajímala by mě impulzní odezva toho kolena......Jen taková řečnická otázka: Proč takové obludy nepoužívají ve apáratech EAW,NEXO,RCF...atd? Asi vědí proč smile Jo a u toho grafu je poznámka:
"Plot made using 4 cabinets with PD2150 in parallel"

Web

(upravil hot.shot 4. 8. 2007 12:20)

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

ty jo, tu poznámku jsem úplně přehlíd, nojo jsem předtim byl v hospodě s kámoškou s kterou jsme se dlouho neviděli... no taky mi bylo divný kde by to vzalo takovou citlivost big_smile... ale i tak to bude mít slušnou citlivost. To že to EAW, NEXO, RCF... nepoužívá ale přeci neznamená že to neni dobrý. Vim že ty scoopy jsou hodně oblíbený na DnB (nebo něco takovýho). Jinak já osobně bych použil něco menšího. každopádně může si postavit jeden scoop na zkoušku a pak buď postavit další nebo postavit něco jinýho...

(upravil Vojta 4. 8. 2007 12:41)

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

No já bych to hlavně chtěl na live muziku na takový ten festivalový rock,prostě aby to pořádně kopalo,a basa byla taky cítít smile tak jsem ještě uvažoval o těch 2x18" ten G sub,ale nevím,chci něco co bude hrát rázné měkké basy,ale nechci BP... hmm
Popřípadě bych šel do těch Cimbaláků....

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Když to chceš jen ven, tak co takhle jít do dlohého Wbinu./2x18" Slyšel jsem a má to setsakra páru. Zkusím se podívat ,někde bych měl mít plán.

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Pokud bys měl zájem,mám plánek na B2 od d&B,který se osazoval 2 x RCF L18S800 (cena okolo 6000 Kč Prodance)

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Jiřík:jo tak mi to hod na mail dík moc

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Vojto tvoji e-mailovou adresu.

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

mixlv@seznam.cz,ale je i v profilu

Re: 1850horn(186) Vs.SuperScooper 18"

Pošlu ti to a v profilu ho nemáš.