Téma: ''nejlepší'' 6x9“?

Přejí všem pěkný den a obracím se na Vás s dotazem smile jaký reproduktor 6x9'' je nejlepší v cenové relaci do 1500 za pár? Chtěl bych ve svém voze vylepšit zvuk, ale nechce se mi do kufru dávat žádný subwoofer. Rád bych to vyřešil touto cestou. Zatím sem se díval na PIONEER TS-A6926 frekvenční rozsah vypadá slušně, citlivost taky dobrá. Neměl někdo možnost si ho poslechnout?


Autorádio Pioneer MVH-1400UB


Díky za odpověď a rady smile S pozdravem Bhm1

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Chceš do dát do kufru co....a napojit na rádio viď....tak to asi bude jedno kterej koupíš. Silnoproudaři navíc doporučujou zvonkovej drát, prej má nejmenší votpor a supr zvuk.

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Little: nedráždi hada bosou nohou smile, lepší je člověka nevědomého nasměrovat na svůj myšlenkový pochod než ho hned osočovat.

bhm1: Nevím já ti nemám ovály zrovna v lásce. Já bych možná zkusil Helix Dark Blue 69.1, jsou levnější, mají dobrý ohlasy, na nějaý frekvenční rozsah moc nedej. Hlavně né na ten dolní kmitočet. Basy navíc nahlas vůbec nebudou (od toho jsou úplně jiné repráky). Slouží to primárně k dotvoření prostoru. Kdybys měl zesilovač bude to o něčem jiném ale odhaduju, že to budeš asi krmit z autorádia takže nějaký kablík 2x0.75mm2 bohatě postačí.

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Oválné reproduktory oproti kulatým, což je při přibližném srovnání např. v tomto případě 6x9" vs. 8" mívají lepší celkový přednes. Nevím, jak je to u dvoupásmových autoreproduktorů do aut, ale u Tesly v domácích podmínkách ARE vs. ARO to bylo slyšet. Proto také nechápu, proč se ty oválné (správně eliptické - geometrií se teď v neděli večer opravdu nechci zabývat) dnes v takové míře nevyrábějí. Třeba u kytarových komb by to bylo elegantní řešení - nahoře panel zesilovače, dole reproduktor. Celé kompaktních rozměrů.

bhm1 - taky jsem Ti neporadil, ale projeď veškeré vyhledávání v sekci Autohifi a v sekci Reproduktory. A až potom jsi mohl zkusit založit nové téma. Ale určitě né v sekci smetiště.

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Když už to musí být, tak HERTZ DCX 690.2 http://www.ahifi.cz/reproduktory-hertz-dcx-690-2.html . Jsou sice maličko nad rozpočtem, ale jsou dobré. Kamarád je má v autě a citlivost mají opravdu vysokou, protože i na autorádiu dokážou zahrát hoooodně nahlas. A světe div se, ono se to dá i poslouchat smile Není to opravdu vůbec špatné.

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Já asi taky, až mi skončí záruka u auta, začnu pošilhávat po nějakém elipťáku, ještě nejsem vůbec rozhodnut, všechno se může do té doby přežvejkat a změnit, ale nad elipťákama z principu jsem vzhledem ke svým zkušenostem z minulosti od firmy Tesla (sice jenom papíráky) určitě nezlomil hůl. S ahifi.cz mám zkušenosti dobré, tak se pak uvidí. Zatím teď mohu po přechdnou dobu nouzově poslouchat jenom 6,5"+výškáče pod sedadly kvůli záruce.

(upravil bhm1 20. 1. 2013 21:12)

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Všem děkuji za odpověď. Little tvůj příspěvěk byl opět velmi cenný big_smile, ale v pořádku rýpnout se může smile Bohužel jsem tyto reproduktory nikdy neslyšel, tak sem chtěl pouze radu smile

Jinak nechci je dát do plata v kufru, ale místo reproduktorů které jsou ve voze teď. Vzadu mám právě 6x9". Je mi celkem jasné, že pokud to budu krmit z rádia, nebude to nikdy ono, k zesilovači klidně přistoupím, ale s postupem času. Teď pouze hledám do této ceny "to nej". Do autohifi jsem nikdy nedělal, tudíž nemám žádné zkušenosti.

Bližší přirovnání HERTZ DCX 690.2 vs. Helix Dark Blue 69.1 asi nikdo mít nebude že. Zda se ten cca. 600kč rozdíl vyplatí investovat.

(upravil little 20. 1. 2013 23:52)

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Upřímně, je to prasárna, co chceš udělat. Ten integráč v autorádiu má už takhle nízkej činitel tlumení (a zároveň nízkej výkon-na nízkých kmitočtech potřebuješ přesnej opak) a ty ho ještě dorazíš kabelem přes celý auto. Vzhledem k tomu, že těmihle dvěma reproduktory chceš nahradit subwoofer, vřele doporučuju koupi alespoň základního dvoukanálové zesilovače, případně rovnou čtyřkanálu, na který napojíš veškeré reproduktory v automobilu.

Výsledek bude totiž MNOHEM LEPŠÍ, než když koupíš jakékoliv jiné reproduktory.

V tom je to celé kouzlo. Jakýkoliv špičkový reproduktor bude vždycky kopírovat zdroj signálu. Takže šmejdský reproduktor na špičkovém zesilovači VŽDY zahraje výrazně lépe než jakýkoliv nejlepší reproduktor na šmejdském zesilovači.

Pořízení nového čtyřkanálu vyjde myslím cenově zhruba stejně jako pořízení nových 6x9 a výsledek bude nesrovnatelně lepší.

A konkrétní rada? Třeba tenhle http://elektro.aukro.cz/jbl-gt5-a604-4- … 45262.html

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

little: On někde psal že s tím chce nahradit subwoofer? Ale máš pravdu s tím zesem. Ale záleží co taky od toho očekáváš. I na rádiu se dá poslechnout ledasco s kvalitními reproduktory.

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Chtěl bych ve svém voze vylepšit zvuk, ale nechce se mi do kufru dávat žádný subwoofe

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

jéé to jsem přehlídnul promiň

(upravil bhm1 24. 1. 2013 23:29)

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Zesilovač který si mi doporučil little jsem bohužel nestihl. Podařilo se mi ale za velmi dobrý peníz sehnat Blaupunkt GTA 4 mk II. Počítám že příští týden bude v autě, tak jsem zvědav jak to bude hrát. wink

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Je to už pár let, co krmil kamarád ve své 318BMW (starý škaredý 3dveřový zaoblený model) sony rádiem (pouze s tonovou clonou) ovály taktéž SONY a klobouk dolů, jak to hrálo. Nemyslím si tedy, že by něco zabíjel výměnou stávajících repro za ovály s větší citlivostí. Né každý chce tahat hady od baterky a dupat se s umístěním komponent a zabráním části kufru, aby mu to posléze nějaký ha.zl vybral se vším všudy. Pokud zvolíš zde zmiňované a odzkoušené modely, neprohloupíš. Zesák si tam můžeš dát kdykoli. Ony ty ovály hrají jen na rádio fakt slušně i v takovém krámu, jako je Fazol.

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

K tomu Blaupunktu mám případně kompletní servisní schéma, tak jestli ho budeš chtít, tak hoď echo a obratem posílám na mejla. Jinak je docela pěknej až teda na ty operáky (NJM4558), ale tak uvidíš jak to bude hrát, třeba ani nebude nutný do toho jakkliv zasahovat.

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Zesilovač je již doma. Není to tedy žádný drobek, ale to vůbec nevadí smile Pokud vše půjde dobře, budu jej mít již v pondělí nainstalován v autě. Poté mohu poreferovat jak moc a kam se zvuk posunul. smile

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

little napsal:

Takže šmejdský reproduktor na špičkovém zesilovači VŽDY zahraje výrazně lépe než jakýkoliv nejlepší reproduktor na šmejdském zesilovači.

nevím jak v autě, ale doma je teda  rozhodně víc znát výměna repráků než zesíku.

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Záleží na tom, co je nejslabším článkem v řetězci a TDAčko v autorádiu v tomhle případě tím nejslabším článkem rozhodně je.

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Já bych se do krve hádal, že rozhodně ne...nechám teď být různý rádia sencor apod. s děsivým audioprocesorem, ale už třeba takový Blaupunkt MP47 (nebo jiná značka stejný třídy) rozhodně nebude v autě nejslabší článek. Tam je to vždy reproduktor/ozvučnice.

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Co má Blaupunkt MP47 navíc oproti ostatním autorádiím?

Re: ''nejlepší'' 6x9“?

Vůbec nejde o Blaupunkt. Klidně to může být třeba Kenwood, Alpine, Panasonic nebo něco jinýho. Chtěl jsem říct něco jinýho. Mám doma jednu starou C-Klassu (MB W202) s reprákama Bose. Perfektně to hrálo s origo rádiem Becker, ale s levným Pioneerem (typ z hlavy neřeknu) to nehraje zase tak o moc hůř. Naproti tomu takový suzuki baleno...tam to hraje úplně na h.vno jestli tam strčíš Beckera za 50 litrů nebo Kenwood za 3.