Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA Basové repro

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 37 z 37]

Re: PA Basové repro

A nedělá se to proto, že je ten kompozit lehčí?

Web

Re: PA Basové repro

Kritik: jo to je jedninej důvod, ale žádný lepší reproboxy se z kompozitu nedělaj, všechny jsou z překlišky

Re: PA Basové repro

Jděte s tím k šípku, nebo to tu celé smažu.

Re: PA Basové repro

hotshot: srovnávat kompozit a plast, omg...
Kompozit je pevnější než dřevo. A o to jde.

Re: PA Basové repro

že je pevnější než dřevo je sice hezký, ale co jeho akustický vlastnosti???

Proč se dodneška dělají hudebmí nástroje ze dřeva????

Re: PA Basové repro

Hmm, ten Dingo evidentně není žádný vůl... smile

Re: PA Basové repro

Myslel jsem že je to tu o něčem jiném...
Snad se všichni těsně před totalwar shodnem že 50mm Xmax u PA je nereálné, tudíž to nebyly PA repra nebo se pohybovaly na krajíčku Xdamage...

Vojta: ano, nevím už jak to popsat - určitě poznáš že se membrána pohla dopředu, a dokonce i cca o kolik.... šlo o to že pokud se do toho repráku nepouští impulz ale nějakej sinus, tak bys neměl poznat kde přesně membrána v daný okamžik je. měl bys jí vidět dost rozmázlou - jako by byla na víc místech najednou. ale jak řikám, jen při tónu, ne při "kopnutí"....

(upravil Iridescent 3. 6. 2007 22:01)

Re: PA Basové repro

Dingo: ale doprdele...
Jakej úkol má dřevo v reprobedně?
A jakej má v hudebním nástroji?
He?

Re: PA Basové repro

Iridescent: Snad poprvé s tebou souhlasím. smile

Co sem furt melete hudební nástroje???

To je pořád dokola. U drevěných hudebních nástrojů hraje celé tělo prostřednictvím přenosu vibrací ze strun na tělo. Zkuste vyplnit španělku montážní pěnou. smile Jenže u beden jde přeci o to, aby ten materiál byl CO MOŽNÁ NEJVÍCE AKUSTICKY MRTVÝ A NEUTRÁLNÍ. Konec tečka.

Tedy jestli se jedná o kompozit, MDF, beton nebo třeba lisovaný hovna, je to jedno, pokud to systému zajistí pevnost, oddolnost proti rezonancím a pumpování stěn (vnitřní konstrukce) a dostatečná hmotnost - případně upevnění, v poměru k dynamické síle systému.
MDF se používá protože má relativně dobré zvukové vlastnosti (ale opět je to hlavně vnitřní TLUMENÍ kmitů), je relativně levná a hlavně se s ní skvěle pracuje. Opracovat jde pomalu jako sádra, díky homogenitě. Svojí hmotností je spíš předurčená pro hifi. Překližky jsou lehčí, takže profíci jedou spíše na nich. Taky oddolnost proti vlhkosti je jinde nežu MDF.
Kompozity/plasty mají výhodu v tom, že jak je jednou projekt, forma, může se to práskat relativně levněji než klasické krabice a oddolnost proti klimatickým vlivům je absolutní. zvukově je problém jinde, než v materiálu. Hmotnost se dá dohnat přídavnými závažími v kapsách, pevnost vhodnou konstrukcí vnitřku a rezonance vrstvami bitumenu nebo podobných svinstev. Pořád tu lidi mají představu prázdných plastových PC beden. Proč by ale uvnitř nemohla být struktura příček (jistě je) zajišťující v podstatě dokonalou pevnost?

(upravil Karlos 3. 6. 2007 22:04)

Re: PA Basové repro

Dingo  u Audia nemá hrát bedna, ale repro smile Proč se dělaj např příčky?
Michal  s těma hovnama bych to neriskoval big_smile

Re: PA Basové repro

big_smile, jasný.... Ale piliny nejsou vůbec pevný, to až po slisování. Já bych to s tím hovnem i riskl, když mi ho někdo stlačí několika tunami. Exotická bedna by bala na světě smile.

Re: PA Basové repro

no ono by to neztlačený mohlo bejt na tlumení docela good big_smile ale do toho nejdu.....

Re: PA Basové repro

myslím ale že Crashpc to popsal pěkně a nejen on ... dodám jen že i u kopnutí nejde membrána jen jednou ven a zpět na svý místo, má tam přece taky dokmit. Těch 5 cm bych přičetl právě rozmazaný membráně. Páč pak nikdo není schopnej přesně určit kde ta membrána venku skutečně končí a jede zpět do boxu. Ta výchylka může bejt jen 10 mm ale zdá se být mnohem víc. Mluvím o PA, gumy do auta ať si skáčou třeba až na střeše.

s lisovanejma hovnama to nepřehnat!! mohlo by to pak hrát na hovno

Re: PA Basové repro

jean: Já ted a nevím jak na Slovensku, ale u nás snad ne smile

Re: PA Basové repro

Ještě něco řekni o spamu, jeane. smile

EDIT: Viz o fóru.

Re: PA Basové repro

Tak jsem si zase početl. Já tedy nevím Dingo, ale myslím že si to pleteš s rez. ozvučnicí. Reprobedna naopak nesmí vibrovat,protože tím vlastně dochází k odečtu výkonu. Vibrace je totiž v obrácené fázi oproti kmitačce. Takže můj názor je, že Iridescent má pravdu. Ostatně si pamatuji jak v "hudba a zvuk" /časopis/ byly reprobedny vyrobeny z desek mramoru. Myslím ale že pevná,žebrovaná reprobedna z kompozitu by byla hodně drahá. Musíš si ovědomit, že výroba formy je setsakra drahá záležitost. To si může dovolit jedině automobilka. Pak se ale musí vzrobit halda výlisků,aby to bylo rentabilní. To je můj subjektivní názor.

Re: PA Basové repro

Dřevo je snadno opracovatelné. Je velice pevné na svou nízkou váhu...........
Je fakt, že u reprobeden se zrovna jeho rezonanční vlastnosti musí potlačit.
Ale kompozit vs. dřevo v pevnosti je to jasný, ale to že je pevnejší je houby platný, když je to drahý jako čert a zpracovatelnost je taky omezená.

Příspěvky [21 až 37 z 37]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA Basové repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£