Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 53)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 53 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 1,053]

(upravil Dohnalik 18. 12. 2012 19:45)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Bez MUXu to nepůjde, nebo tam dát obvod kombinující I2S i SPDIF vstupy, třeba od TI, ale ten má integrovaný i ASRC, což může být nevýhoda a to async USB to zabije. Na druhou stranu je tam SPDIF vysílač, takže se z DACu stane i převodník USB na SPDIF, kdy vyvést masterclock by nemusel být takový problém.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

z jednoho zarizeni (behringer ultramatch 2496) mam vyzkouseno,ze mux chip  zhorsuje vysledny zvuk,pri jeho bypassu se zvuk zlepsil ve vsech ohledech...mě osobne se osvedcilo mit zvlast DAC pro SPDIF transport a zvlast pro i2s...deska s AK4396 stoji par stovek...ta komplexni reseni swe mi nezdaji idealni z hlediska zvuku,ale pro nekoho muze byt dulezity aby mel vsechno v jednom...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

proto jsem psal "mux" v uvozovkách. asi by se to spíše řešilo dvojicí bufferů s OE piny. každopádně by to rozbilo jinak pěknou dps big_smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

IC,ja pri svych pokusech zjistil,ze SPDIF se vyplati vest co nejjednodussim (co mozna nejmin komplikovanym) zpusobem,nejlip z prislusny nohy chipu,kterej ho generuje kvalitnim koaxem tam kam treba,stejnosmernou slozku oddelit kondikem silver mica...
Doufam,ze ta planovana deska bude asynchronni USB-i2s konvertor,nic vic nepotrebuju...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

ano v podstatě je tam ten usb modul - lze to bud osadit rovnou na dps DACu nebo vsunout přes piny externi usb modul nebo vlozit ten originalni od Noru. Akorat je vyuzivan pinout  listy 2,54mm tedy oproti Norum a jejich DACu ten druhy sirsi

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Pokud je to tak, že přidáním SPDIF vstupu bude degradována kvalita USB vstupu, tak to opravdu nemá cenu pokoušet.
Tedy jediné řešení  "vše v jednom"  bude asi použití dvou DACů do jedné škatule, jak píše kudlibabka.
Díky za vysvětlení.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

to nebude tak horke. pokud by se spdif bral jen jako doplnujici zasuvny modul.. popremyslim nad tim

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

máte někdo tip kde nechat levněji vyrobit dps na usb modulky než u pragoboardu pool servis? při 10 ks je plocha něco málo přes 3dm2 takže nic moc velkyho

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ahoj
Zkus http://www.hurab.com/kontakt.asp má tam ceník,kvalita slušná.Není to sice Pragaboard ale dá se domluvit na ledasčem.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

http://pcblab.tul.cz/

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

díky mrknu na to

Web

(upravil luta 4. 1. 2013 22:22)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

tak zatím to vypadá, že liberec je drahej, hurab taky - alespoň dle příkladů výpočtů ceny z webu.. Matron se neozývá.. bohužel to vypadá na Pragoboard..alespoň to bude bez starostí s kvalitou..

upřímně řečeno trochu s tím otálím protože mám strach, abych se z této akce nespálil smile ukazuje se dle vlákna na diyaudiu, že někteří mají s usb modulkem jisté problémy.. já bohužel žádný problém v metalickém zvuku vlivem chybného mechanismu přenosu dat nevypozoroval jak v linuxu s UAC2 režimem tak ve windows 7 s foobarem a ASIO drivery..i tak jeden nikdy neví jak se to bude chovat jinde.. moje železo je totiž poměrně moderní core i5 platforma..

Dále bych rád upozornil, že neustále vznikají nové verze firmware s cca 1/4 ročním vydáváním nových stabilních verzí, případně i časté vydávájí testovacích verzí, což klade na uživatele potřebu umět aktualizovat firmware

Rád bych aby na mě případní zájemci směrovali dotazy smile na základě nich bych patrně sepsal nějaký manuál, čímž bych se případně vyhnul jistým nedorozuměním..

První sérii bych rád dostal na minimum 10ks, maximum ještě nemám stanovéné, ale vzhledem k časové náročnosti a první takové akci kterou pořádám ( a mým obavám) bych se rád držel při zemi s počtem..

Odhadovaná cena při sérii alespoň 10ks je 950kč/ks + poštovné..

nějaký jednoduchý manuál snad brzy dodám

Web

(upravil luta 4. 1. 2013 23:42)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

nikdo nic? tím líp. big_smile zájemci se můžete hlásit na olutera[varmuža]gmail[tecka]com i s dotazy - předmět začínejte USBMODUL .případně dotazy sem

dokumentace bude postupně snad doplňována https://www.dropbox.com/s/uptfwi01nmhhcvg/manual.pdf

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

modulek bude teda sakumprásk komplet všechno? rozebraný/smotovaný? a mylím, že si to klidně mpřeš zaokrouhlit i na 1k abys o ty gatě nepřišel. smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ahoj,

ručně po večerech zaletovaný, oživený naprogramovaný. Práci v tom už započtenou nějak rozumně mám. Pokud tedy nebude chybovost při oživování více kusů.. klidně by to šlo i jako nesložená stavebnice - jen materiál.

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

no kvůli tomu švábovi a dalším titěrnostem radši zkompletované smile

(upravil Dohnalik 5. 1. 2013 1:46)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Pak, až budete mít modulky, můžeme udělat grupáč na oscilátory.

Pro ty, co chtějí maximum, jsou tu tyhle dva krasavci, ale počítejte s tím, že cena za jeden bude s daní něco přes 600 Kč + pošta. Pokud se jich vezme více, už jsou tam už slevy.
http://hifiduino.files.wordpress.com/2012/01/cchd957.jpg

Pro začátek ale asi budou dobré i ty levnější FOXy, co tu už luta několikrát posílal. Tam teď přesně nevím jak je to s cenou a dostupností.

Ale oscilátory, zejména ty crystek, musí být opravdu co nejblíže DAC a ten musí být kvalitně navržen. Pokud tohle chcete zabudovat do stávajícího DAC, tak by nemuselo být špatné udělat malou destičku i s galvanickým oddělovačem a ty levnější FOX oscilátory.

Co se týče zdroje, tak luta tu postoval fleu, tam je docela drahý AD797, pro ty levnější hodiny by podle mě stačilo i něco mnohem levnějšího, je tu spousta slušných low-noise operáků, chce to pak prozkoušet a proměřit. Samozřejmě neblokovat napájení hodin X7R keramikou, ale jen NP0 v kombinaci nejspíš s folií.

Jak je popsáno v manuálu, je nutné do modulku přivádět MCLK/2, tj je potřeba ještě LVC logika, konkrétně Dčko a invertor pro přepínání oscilátorů. Jsou k dostání ve farnellu, ale tohle všechno se dělá jenom v SMD.

Doufám, že jsem nikoho neodradil, protože za ty prachy můžete mít asnychronní transport, který při dobré integraci dorovná/překoná i modulky několikanásobně dražší. Tenhle modulek jde taky naučit spoustu jiným kouskům, mělo by k tomu jít připojit ADC (to budu testovat), display, ovládácí prvky...

Pokud by byl zájem, mohl bych nakreslit destičku, kde by byl galvanický oddělovač, oscilátory, zdroj pro ně a ještě čip, který by zařídil SPDIF výstup. Modulek by se na to nasadil, připojil zdroj a buď propojilo přes SPDIF s nějakou hotovou, co už máte, nebo přes I2S s DAC čipem, který by měl být opět co nejblíže těm oscilátorům (destičce).

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

na prvotní testy a bastlení jsou levné tyto http://www.digikey.com/product-detail/e … ND/3189602

pak teda ten crystek 20E+DPH/ks big_smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ty DPS dacu se časem dělat nebudou?  Takhle samotné je mi to k ničemu, páč tomu pořádně nerozumím. smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Já budu dělat, ale asi ne na připojení toho modulku...já tam budu mít procesor z modulku přímo. Avšak upravit to nebude problém. Mám už rozkreslený DAC 2x AD1955 v dual monu, ten skoro určitě postavím.

Příspěvky [201 až 220 z 1,053]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 53 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£