Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil LIX 11. 12. 2012 14:01)

Téma: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Vsetkych zdravim po dlhsej odmlke.
Chcel by som si spravit male bednicky na stol zo sirokopasma spx-32m a chcel by som ich umiestnit do snekovej ozvucnice z dreva. Vas sa chcem spytat na nazor ci je to polka vas blbost alebo by to bolo mozne realizovat. Pravdaze od toho necakam ziadne extra bassy, paci sa mi konstrukcia reproduktoru a jeho charakzeristika mi pride byt celkom vyrovnaná za ten peniaz. Nepoznate neaky program kde by som si mohol odsimulovat reproduktor v takej ozvucnici?

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

hornresponse, pokud v něm ale neumíš, bude ti chvilku trvat, než se k něčemu dopracuješ.

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Toto som našiel na nete a presne to isté by som chcel spraviť len ten dotyčný tam nikde nemá plán k stavbe bední. Keby som získal aspon jeho mail, ale nikde ho tam nemá. hmm
http://www.tforumhifi.com/t27560-primi-diffusori

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Pokud si udal správně odkaz, tak tohle podle tebe není plánek bední?

http://digilander.libero.it/giovannidefilippo/progetti/monovia/monovia_file/image018.gif

Pozn. laika: vnitřní konstrukce bedny dost zajmavá, poslouchat bych to nechtěl lol

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Prekladal si si ten článok? To je plánik na foxtex reproduktor. big_smile

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Nepřekládal, pohled na ten jazyk mě tolik znechutil, že se mi to nechtělo ani dávat do překládače lol
Tak tedy beru zpět.

Se na to fórum zaregistruj, pak se k tomu mailu macmax-e dostaneš.

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Co od toho repráku v tom šneku očekáváš? Já bych to nestavěl né nadarmo se do šnečka dávaj jen basáky asi to bude mít svůj důvod. Jestli ti jde jen o hlasitost tak se poohlédni po něčem jiným, tenhle reprák toho moc neumí. Já bych volil uzavřenku pár litrů.

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Toto je velmi správna otázka. A vidíš to? Nikto sa ma zatial neopýtal prečo chcem dávať takého prcka do šneka ktorý má Xmax iba 1,1mm. big_smile
Ale dávajú sa do šneka aj širokopásma, napríklad od fostex, ale to teraz nechcem riešiť. Chcel som aspon trochu skúsiť zhutniť to minimum bassov čo ten reproduktor má a druhá vec je že bedňa mi príde byť omnoho elegantnejšia. Preto som to chcel odsimulovať aby som vyskúšal či to má vôbec význam, alebo to dám do uzavretej, či BR ozvučnice.
O hlasitosť mi ide iba čo sa bassov týka, nič viac som hlasnejšie nechcel, to znamená že by som keď tak bedňu vytlmil aby sa tam neniesli výšky a stredy. Na hlasitosť mám dva 110cm vysoké stĺpy doma.
Myslíš že by reproduktor vyznel lepšie v takej 5 litrovej uzavretej bedni alebo v 2 litrovej s BR?

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Zrovna minulý týden jsem zbastlil něco podobného. Dětem k notebooku jsem udělal bedničky s W3-316SC
http://www.tb-speaker.com/detail/1208_03/w3-316sc.htm a narval jsem to do basreflexové ozvučnice.
Žádné velké hlasitosti na tom provozovány nebudou. Navíc jsem to hned zkusil napojit přímo na zesilovač a výsledek je pro mě překvapením - v dobrým.

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

paf: Na kolik si dal BR? A kolik litrů měla ozvučnice?

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Objem cca 4,7L a BR 70hz prům. 4cm. Ždibínek se to pohlo dodatečným vytlumením "podle ucha"
Děti chtějí fialovou tak ji mají mít smile
Je to nízkonákladový projekt co dům dal ...

Spoiler

http://s17.postimg.cc/ix77wasi3/fialka_mala.jpg

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Vypadá to dobře smile

Taky přemýšlím o něčem k PC. Synovy jsem už udělal malé 2P, ale zbývá něco pro sebe...

(upravil LIX 23. 12. 2012 17:39)

Re: Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Nádhera, tak sa asi nebudem párať s tým šnekom a tiež spravím iba BR.
Mať takého otca tak chcem za chvílu mega basák. big_smile Ja som otcovi vždy musel brať jeho bedne čo si robil.
Tak ich mám už doma, čudoval som sa ako dobre hrajú, je z nich cítiť priestor a dokonca majú aj celkom šialený bass na to aké sú malé, ale to bude tým že som ich naspal do 7 l bedne na skúšku. big_smile

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Monacor SPX-32M v snekovej ozvucnici

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£