Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 32)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 32 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 632]

(upravil MaBat 7. 12. 2012 13:46)

Re: Výroba repro soustavy

To nepochybně dají. Z čehož je mimochodem zřejmé, že takhle se "top" definovat nedá..

Osobně významu slova top dosud nerozumím, proto jsem se zeptal. Často se s ním v poslední době mává, ale ještě jsem od nikoho neslyšel vysvětlení, navíc použije-li se takhle bez konkrétnějšího kontextu. Zavání to totiž jistou floskulovitostí.

Je zde někdo, kdo tomu slovu rozumí?

Zatím nejlepší význam, který tuším, je ve smyslu "TOP je když za něco dám neobvyklou hromadu peněz". - Aby bylo jasno, nic proti tomu a takový bedny taky dovedu, stačí říct smile

Re: Výroba repro soustavy

slovo TOP bych definoval analogií. mám doma např zesilovač leach (200w), má nízké zkreslení,dobrou rychlost přeběhu, atd. atd. A oproti tomu leachu bych viděl TOP např DPA 223 s rychlými trandy.
takže , když bych měl já definovat TOP bedny ,tak bych řekl ,že to jsou bedny, které zahrajou zvukově nejlépe, postavené z těch nejlepších mi cenově dostupných měničů. cena samozřejmě stoupá s kvalitou. takže když tenkrát rix řekl (tady v nějakym vlákně, nepamatuju si přesně kde a co, byla po tom nějaká hádka) ,že je lepší směřovat k lepším, tak to myslel, na vás MaBate postavit lepší bedny z vámi vybraných dražších měničů, které budou samozřejmě lepší.

hranici TOP a zbytečnost by už měl posoudit konstruktér, který by měl vědět kdy se ještě vyplatí připlatit a kdy už cena neůměrně převyšuje kvalitu zvuku , která je oproti levnějším měničům zanedbatelná.

doufám ,že to co jsem napsal jde pochopit.

Re: Výroba repro soustavy

TOP je pro mě:

- když se reprobedny daj poslouchat při vysoké hlasitosti (nesmí znít nepříjemně)
- když je aparát schopen zahrát solidně basy (dost relativní věc, v pokoji)
- když když výšky znějí pokudmožno co nejmíň nepřirozeně - "šustivě" (některé měkké kaloty?, když prostě činely znějí činelově big_smile)
- když reprobedny zní co nejvěrněji, nutno ověřit akustickou basou, trubkou, saxsofonem.. (záleží na nahrávce)
- když se u poslechu beden vůbec nezabývám charakterem jejich zvuku
- když se bavím poslechem těchto beden
- když se těším na další poslech
- když není přebytek basů (opět docela relativní vzhledem k umístění a místnosti)
- ...
No vymyslel bych toho ještě dost. Jedna velká pravda je, že ucho si zvykne na cokoliv. Nejlepší je porovnávat mezi sebou. A vyřazovací metodou dojít k tomu nejlepšímu. Já jsem se ještě ničeho takovýho nezúčastnil. Myslím, že to může dát zajímavý výsledky. smile)

Web

Re: Výroba repro soustavy

ja bych rek, ze top je to nejlepsi, ceho se da s v dnesni dobe dostupnymi technologiemi dosahnout v ramci nejake koncepce (tady to jsou dve bedny v mistnosti). Treba u procesoru je to jednoduche, vytvorite reprezentativni vzorek testu, jejich vysledky nejak vahujete a vypadne vam jedno cislo (cislo maji vsichni radi, protoze se pekne srovnava) U beden to takhle jednoduse definovat nejde...

Re: Výroba repro soustavy

Top reprák je dle mého ten, o kterém je konstruktér přesvědčen, že je to to nejlepší, z čeho může postavit reprosoustavu tak, aby měla co nejvěrnější přednes. Bez ohledu na cenu. A klidně to může nakonec vyjít i levnějš než nějaký drahý naleštěný prdy.

Re: Výroba repro soustavy

A co se takhle zeptat v exelii (reta) na základě čeho je sestaven ten jejich TOP žebříček? Jasně, že ho nesestavují, ale třeba znají metodiku a pak s dá(možná) říct, že VMA je víc/míň top než RPM,Visaton....
Ale stejně to bude nakonec o preferencích, dej 5 kuchařům flákotu a dostaneš 5 úplně jiných gulášů.

Web

(upravil reta 9. 12. 2012 11:36)

Re: Výroba repro soustavy

K tomu žebříčku bohužel já znám s takto rozsáhlým obsahem jenom tento jeden. Jeden žebříček je málo. Pokud zná někdo jiný, podobný sem sním. Pochybuji, že ptát se by někam vedlo, ti pánové, možná tam byla i ženská, co žebřík začali před léty vytvářet si mimo jiné řekli, tahle bedna hraje na 100% dnes jsou tuším na 106%, léta práce a informací. Ale to už jsem tady psal chtělo by to nějaký standard. Vůbec to nemusí byt výše zmiňovaný žebříček.

(upravil Milan 9. 12. 2012 12:24)

Re: Výroba repro soustavy

Každej kdo není slepej vidí, že ten žebříček smrdí. Už na to upozorňovali sluchátkáři a najde se tam mnoho skvělých přístrojů, které jsou za mnohem většmi šroty. Opět za tím budou peníze nebo jiný komerční praktiky. Zapoměnte na podbný žebříčky. Cambridge audio CA840 je taky vysoko, obzvláště vzhledem k ceně, ale je to totálně nejsračkovější zesilovač, jakej mi zatim prošel rukama. A když se člověk koukne na jejich web, zjistí, že to doporučuje a chválí mnoho hifi magazínů. Proč asi...

Web

Re: Výroba repro soustavy

Super Hifi Stereo a taky trochu video big_smile koukám že se zde opět řádí ve velkém....

Reta:
Já bych ti doporučil se vyprdnout na konzultace přes net,je to zcela k ničemu... raději svůj čas věnuj popřemýšlení co má být hlavním cílem,zda poslech,nebo frajeřinka mít něco echt aby ostatní čuměli,nebo jen milej pocit že jsi něco dokázal svýma rukama udělat slušnýho pro sebe a svou radost ... ono toto je bych řekl nejdůležitější otázka na začátek...

Pokud ti jde prvoplánově o poslech muziky tak se vyprdni na toulky po kecárnách o hifi a o DIY už teprve a raději vyraž do terénu něco beden různých koncepcí a filozofií poslechnout = tzn různé tvary a uspořádání beden a pak to co ti bude nejblíže v podobném duchu pokud jsi přesvědčen že musíš mít opravdu něco svého a krásného ,stavěj svůj projekt v podobném duchu... zajímavé by pro tebe bylo myslím i srovnání nejen místních DIY výtvorů tzv projektů (mohou být i na úrovni) s Továrnou (asi největší rozptyl ode zdi ke zdi) či okusit i kategorií tzv Vintage z druhý ručky kde to sice není žádná krása a moderna,ale mohou tě třeba překvapit "vřelejším podáním" např oblíbených starších nahrávek...

Proč to píšu,myslím si že jsi nezvolil dobré forum s tvými představami...velký rozpočet a nevědět co přesně chceš,protože je zde od počátku spíše sociální aspekt... řeší se tu vesměs za málo peněz hodně muziky a více pragmatický přístup k dané problematice, tzn rozlišování mezi zásadními věcmi a méně důležitými a ani tak nepanuje ač se to nemusí zdát mezi tzv lokálními malými Guru vůbec žádná shoda,ba naopak big_smile  ...na umění ,estetiku a designový výstřelky tipuju, že tu asi moc souznění nenalezneš smile 

Ale k věci.... podstatné a jediné důležité je to,pokud hodláš utratit dost peněz a mraky času, aby to vyhovovalo hlavně tobě bez ohledu na to co si myslej jiní a o čem se tě budou snažit přesvědčovat smile Doporučuju ti min nějakou delší dobu věnovat přípravě (viz 2.odstavec) a a pak si vybrat jednoho mentora kterému budeš věřit že ví co dělá a bude alespoň částečně sdílet tvou vizi ... on tvé tužby jen usměrní směrem aby to nebylo v rozporu s technikou smile A případně za nějakou úplatu udělá to co sám nesvedeš... Jen si dej pozor na prodejce a některé místní ... komerce je stejně prohnilej rybníček jakožto i  DIY komunita,vždy je to o lidech. big_smile Zklamání z promarněné investice a času může pak být veliké ... big_smile

přeju zdar a trpělivost 

D.

Není co dodávat...

Re: Výroba repro soustavy

dawsoo
Tak mne tvůj příspěvek potěšil. Již pomalu realizuji popis v tvém příspěvku odstavec dva. Zatim jsem slyšel jen pár beden v okolí Pardubic. Pak jedny sakra dobrý na Moravě u Valmezu. Jde to velice pomalu ale to nevadí. Mám ještě nekolik pozvánek na poslech, ty jsou však dost daleko od Pardubic, prostě chce to čas.
Jo a k těm prioritám jednoznačně zvuk. Snad by mohli být i vkusné.

Re: Výroba repro soustavy

reta:
To je dobře já jsem moc nechodím,ale z toho co jsem četl jsem pochopil správně že chceš něco slušného,jsem tu možná za zlého muže,proto jsem rád a rovněž potěšen že jsi to pochopil v dobrém přesně tak jak jsem to myslel a ne naopak jako shazování čehokoliv zde napsaného... Trpělivost,zkušenost,vytýčení cíle a věnovaný čas vždy a všude nejen v domácím hifi přináší vždy výsledky... přeji mnoho zdaru při hledání toho co tě osloví,a ještě více při případné stavbě čehokoliv někdy když to člověk myslí vážně je to poměrně nákladná hra a i běh na delší trať,proto jsem na to reagoval a snažil se říci svůj názor a své zkušenosti . Nyní je vcelku příznivá doba pro nákup čehokoliv avšak silně nepříznivá pro prodej,takže šlápnutí vedle by se moc nevyplatilo. smile

Není co dodávat...

Re: Výroba repro soustavy

Nazdar Davide,

tak ještě retovi zhodnoť ten jeho krok, kdy koupil stavebnici VISATON - má cenu to vůbec stavět, nebo je to ono šlápnutí vedle ? Ono se tady vedou totiž souběžně dvě diskuse - jedna o plánu na nějaké hodně dobré bedny a zároveń druhá o tom, jakou designovou krabici na to, co už má doma.

Web

(upravil reta 16. 1. 2013 14:33)

Re: Výroba repro soustavy

Jen rekapitulace.
Ano už mám koupenou stavebnici visato classic 200 a bednu kterou na ní dělám, to je popsáno v prvních příspěvcích tedy přesně od příspěvku jedna po př. 215.
A proto, že mne láká si vyrobyt opravdu dobrý bedny, k CNC fréze přístup mám, nějakou tu korunu bych do toho vrazil, nakonec i chutˇdo práce bych měl. Tak proto vznikly další příspěvky. Nutno dodat, že diskuze co se týče těch opravdu dobrejch beden se nikam moc neposunula, nepodařilo se mi totiš definovat "TOP" bedny. Abych pravdu napsal ani z odstupem času neumím popsat jaký zvuk bych od beden očekávám. Proto je pro mne nezbytné chodit poslouchat a chodit poslouchat......
No a nakonec by mne zajímalo jak velkou pitomost jsem s tím visatonem udělal.

(upravil Milan 16. 1. 2013 14:58)

Re: Výroba repro soustavy

Dawsoo: Proč bys byl za zlého muže?
Reta: Top bedny nejsou. Je to subjektivní a top pro tebe budeš muset najít sám. Jestli máš classic 200AL nebo GF, tak nevím, jestli s origo výhybkou, ale dala by se z toho udělat určitě super bedna. Jsou to slušný repráky

Web

Re: Výroba repro soustavy

reta: Vzal jsi to za ten nejlepší konec, nakonec pokud ta možnost je, je to nejlepší poslechnout si několik beden a pak zvolit to co ti vyhovuje nejvíce. Na specifikaci beden "TOP" pozor, někteří jedinci tady jsou na to velmi alergičtí, obzvláště pokud se za dostatečně TOP neoznačí ty jejich, viz tohle vlákno lol

(upravil reta 16. 1. 2013 15:23)

Re: Výroba repro soustavy

Ten visaton mám s origo výhybkou.
Edit: Tak mi z toho všeho vychází, že po netu se bedny "nedají ani koupit natož udělat."

(upravil rotr 16. 1. 2013 15:42)

Re: Výroba repro soustavy

DJ_Rix: vzal to sice za správnej konec, ale po pravdě - já kdybych chtěl v Plzni slyšet slušný bedny, tak po 5 letech na tomhle fóru nevím, na koho se obrátit. Nebude to mít lehký.

EDIT : dají se asi i koupit i udělat, já takhle dělal dvoje bedny, ale je určitá hranice, přes kterou už bych do toho nešel. Pokud vydržíš cca 2-3 měsíce, tak si v Teplicích budeš moci poslechnout troje MaBatovo bedny RpM1,RpM2 a centr

Web

(upravil reta 16. 1. 2013 15:35)

Re: Výroba repro soustavy

Rotr asi uhodil hřebíček.........
Kde mohu slyšet nějaký bedny?
Krom fabrickejch výrobků nějaké to audio studio jsem již také navštívil a nějakou fabrickou bednu slyšel.

edit: Jasně, že vydržím. Na MaBatovo bedny RpM1 jsem hodně zvědavej.

Re: Výroba repro soustavy

Rotr: v Plzni třeba u Kyselima, myslím, že to nebude tak složitý smile
Reta: Ty origo vyhybce bych moc nevěřil. Kdyby ti to nekdo zmeril a navrhnul znova, asi by to byly nový bedny. Je spousta zajímavejch DIY projektů, ale bude lepší si je najít a oslovit majitele než čekat, až tě někdo sám bude zvát. Víc toho najdeš na slovanetu.

Web

(upravil rotr 16. 1. 2013 17:11)

Re: Výroba repro soustavy

Milan : kyselim je jedinej o kom vím. U mne to byla víc řečnická otázka, než aktuální nutnost. Já mám teď na (asi delší) chvili vystaráno

EDIT : reta : až budeš v těch Teplicích, tak se vnuť i na tohle http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … mp;start=0

Web

Příspěvky [221 až 240 z 632]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 32 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£