(upravil Dalča 2. 12. 2012 22:58)

Téma: Klub důchodců

Vítejte dříve narození!!
Vy, co znáte pozdrav "Světu mír, soudruhu"!!!
Zde můžeme probrat všechno od bůčku, přes Teslu či stavbu sámošky v akci Z. A mladí se třeba něco dozví z nostalgických vzpomínek a příběhů dob dávno minulých.
Dob, kdy LQ 100 kouzelně červeně svítila a bastlič na ni dlooooouho šetřil, páč stála podstatně víc, než litr benzínu,
Dob, kdy polovodiče se dělaly z germania, z dob, co v přenosným rádiu byla anodová baterie. Televize se zapínala 5 minut před začátkem sledovaného pořadu, aby se zahřála na provozní teplotu (teda pokud tam nebyla PCL805 POLAM, páč ta se zas musela intenzivně chladit, kvůli sekundární emisi... holt polskej xindl).
Z doby, co na kolo favorit se 4-kolečkem byl pořadník, na dovolenou se jelo na Rujánu nebo do Jugoslávie, ale spíš vštšinou na Mácháč.
Žigula měli jen prominenti a zazobanci, zbytek národa jezdil v škodivkách warťasích trabukách... leč i na tyhle stroje byly pořadníky.
Nebyli Romové ale Cikáni, nebyli Policisti ale příslušníci Veřejné Bezpečnosti, a místo Hasičů byli Požárníci.Světu mír, soudruhu

Re: Klub důchodců

Ha, tak ses přeci chytil na udici. Konečně vlákno, kde můžem brečet nad ztraceným mládím. Doufám, že tohle vlákno žádní .edermani nezasířej. Ale žádný fňukání o konci DIY. Můj táta zemřel s pájkou v ruce (tj. opravdu) a já si přeji stejně krásnou smrt.

Re: Klub důchodců

Dalča: byly to hezké časy, stejně jako ty dnešní. Každá doba něco přináší a něco bere. Ale teď nebo předtím, dobrý bůček je pořád dobrý bůček a radost z bastlení je radostí z bastlení smile Tak si to nenechme vzít... (oboje) smile

Web

Re: Klub důchodců

Znám případ, kdy na šestáctku žigula byl pořadník. Koupil ho člověk asi za šedesát táců, nevím. Ale pojezdil s ním tři roky a prodal ho asi o pět tisíc dráž, než ho pořídil.
No a vzpomenu... V roce 1988 jsem byl na vojně. Vím, že v té době jsem začal kouřit. A paradoxně - běžně v trafice byly k dostání ameriky - Marlboro, Kent, JPS, Rothmans, Dunhill, a jiné, ovšem tohle by dnes nebylo tak zvláštní, kdyby se tyto značky, daly sehnat ve své původní kvalitě.
Je paradoxní, že jejich kvalita šla do háje po převratu, protože prostě do té doby se dovážely! Za pětadvacet krabička.
Lidi, kdo to pamatujete, bože to bylo pokouření! Miloval jsem WEST, to bych si zapálil i dnes, ale nejsou, originál... A to už dvanáct let nekouřím.
Jo a vzpomínám, když v té době mamka koupila vlašák, byl v papíru v lednici třeba den, neprotekl, jako "vlašák" dneska... A to byl salát, páni!

Re: Klub důchodců

Moje máma vzpomínala ještě loni na pletenky (tj. housky, pro ty mladší) a špekáčky z první republiky, když jsem jí přinesl ten současný. Zvedl se jí žaludek.

(upravil Dalča 2. 12. 2012 22:45)

Re: Klub důchodců

Po čem se mi fakt stejská:
Dorette. Takový černý lékořicový pastilky, byly v plechový krabičce a já je dostával jako malej od strejdy, když jsme tam byli na návštěvě.
Lesněnky. Neplést s beskydkama. Byly takový malý čočky, ani ne čtvrtinový jak byly beskydky.
Jogurt. ten klasickej, ve sklínce s marmeládou dole (krapet se mu blíží tej jihočeskej, taky ve flašce)
Sedláček. Prodejjna II jakosti v Rožnově na rohu v odpobče směrem k náměstí.
Sevak. zdravotní žvejlačka proti nachlazení. K mání tehdy u nás v drogérii
salám Junior. Dnes se to nedá jíst, tehdy jsem ho miloval.

Lidi, mi se vlastně stýská hlavně po leckterém "druhu" jídla.
Třeba mlíko ve sklínce, co spolehlivě zkyslo na kyšku.
Chito. hořkosladký nápoj za pár halířů... stálo 1,10, jestli se nepletu.

v 89 byla cena škodivky 125L nějakých 77 tisíc...

No dneska bych zpět nechtěl, ani omylem, ale po něčem se mi holt stejská.

Re: Klub důchodců

Mně bylo v říjnu 68, jsem tady nejstarší? Jsem na našem Webu moc rád i když se mně zdá, že to ztrácí ducha. Ale nejsme tu všichni také proto, že tady věk není? Pustil jsem se v nějakém tématu do kluka, snad ze základky, yeayear, protože se mně to, co vyrobil, nezdálo. Nakonec si myslím, že v tom je to kouzlo HiFi a DIY - potkat se s koníčkem beze všech rozdílů a limitů. Ale také jsem stál týden frontu v roce 1976 na auto i v noci, aby pak na mě zbyl FIAT 1500 Polák za 86 000 Kč (to jej o 14 000 Kč zdražili, musel jsem si půjčit). Takže ano, ať žijeme.

Re: Klub důchodců

1500 Polák? kotoučový brzdy i vzadu, a měl i posilovač. Jestli se nepletu.... Žigul a škodivky měly vzadu bubny.

Re: Klub důchodců

Jj, pravdou je, že jídlo šlo do hajzlu ze všeho nejvíc. A přitom na něm nejvíc záleží. Potom se můžeme divit, že je čím dál tim víc nemocí, když do sebe ládujeme všelijaký chemikálie. Hlavně že všecko dovážíme, vlastní zemědělská výroba upadá. Dostali nás přesně tam, kam chtěli. Budeme závislí na každým hovnu. Na co se člověk podívá, je z Číny. Ale i ta čínská vepřová konzerva, která bývala výborná za mejch mladejch let, stojí za prd.

Re: Klub důchodců

Pamatuju čínskel luncheon meat, taková bílá hranatá konzerva, bylo to moc dobrý. Teď bych to neriskoval koupit.
Nebo Hovězí maso ve vlastní šťávě. Provázelo mne každý prázdniny na čundrech....

Re: Klub důchodců

A ještě něco. Jsem už Ho... v trávě, ale pro moji 13 letou vnučku jsem málem král, umím na PC něco víc, než ona(když něco nefunguje). Ale v kuchyni, když bastlím, s pájkou, osciloskopem a generátorem, jsem zcela tabu, třeba i celý týden. Tak třeba je i pro to ještě náš (váš a můj) svět pořád krásný.

Re: Klub důchodců

Jo jo, na čundry vepřovka, luncheonmeat  a hovězí ve vlastní šťávě   smile.  A v Poláku když jsem prvně šlápnul na brzdy, tak jsem málem prolétl předním sklem.

Re: Klub důchodců

sem si nedávno udělal radost a koupil na Aukru PU500. takové hřejivé, ručičkové, analogové...A FUNGUJE!!!

(upravil tek 2. 12. 2012 23:07)

Re: Klub důchodců

Já ho tam koupil před měsícem taky smile, jako nový. To bylo radosti.

Re: Klub důchodců

Kluci mlčte nebo se rozbrečím.

Re: Klub důchodců

Ježíšku, špekáčky na ohni, to bylo něco. Pak si vybavuju - jmenovalo se to JOVO , jogurtový nápoj, bylo ho čtvrt litru, bomba, dneska není co by se mu byť vzdáleně podobalo, chutí, kvalitou. Pivo, to bylo pivo. Když ho dovezli, zkoumali jsme, jestli tam neplavou šlemy, proti světlu, vydrželo pár dní, ale bylo to pivo, dneska vydrží rok. Ale to už není to pivo. No jo.
Ještě něco.
Šunkový salám!!! To byla bašta, s čerstvým rohlíkem, z nemraženého polotovaru, z čerstvého těsta! K svačině, v práci...

Re: Klub důchodců

stiglitz napsal:

No a vzpomenu... V roce 1988 jsem byl na vojně. Vím, že v té době jsem začal kouřit. A paradoxně - běžně v trafice byly k dostání ameriky - Marlboro, Kent, JPS, Rothmans, Dunhill, a jiné, ovšem tohle by dnes nebylo tak zvláštní, kdyby se tyto značky, daly sehnat ve své původní kvalitě.
Je paradoxní, že jejich kvalita šla do háje po převratu, protože prostě do té doby se dovážely! Za pětadvacet krabička.


Omlouvám se že se vám do toho tady seru, ale s těmi cigáry má Stiglitz pravdu. V tomto je to u nás už i proti Slovensku dokonalý odpad. Ochutnal jsem několik značek z let 1980-1993 které kamarád dostal od člověka za malou úplatu co je chvíli sbíral. Nejspíš je měl dobře uskladněné protože nebyly plesnivé a když jsem vysypal jednu rothmans tak tabák nebyl suchý, byla ještě v podlouhlé krabičce. Pánové to bylo pokouření srovnatelné jen s balenými cigaretami. Snad mimo Lucky Strike v hnědém už normální cigaretu nedám do úst. Pamatuji si jak jsem kupoval červené Petry za 44kč a jak chutnaly jak marlboro cca před 4 lety. Dnes se ani jedno nedá kouřit a člověk kašle po deseti marlborech jak kdyby kouřil vykuřovací tabák a věřím že by i ten byl po maceraci lepší než marlboro. Pokud si chce člověk dobře zakouřit zbývá mu už jen tabák a balit si. I ten blbý zlatý Paramount překoná všechny cigarety. A to nemluvím o dutinkách, nevím čím ty v cigaretách napouštějí, ale dobré to rozhodně není. Pokusně jsem vysypal jednu Phillip Morris a v dutince Silver Tip se dala kouřit. Dutinka z Phillip Morris smrděla hůř než prskavky když se nechala doutnat.

A už budu mlčet, sice páni doktoři uznali že je třeba abych byl na ID, ale věkem už zde nezapadám.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:58)

Re: Klub důchodců

.

Re: Klub důchodců

Fox_25
Kašli na věk.Každý je tak starý na kolik se cítí.Tedy i ty se můžeš cítit na 80 a tudíž vítej v klubu.Když jsme tedy u toho koužení.Za totáče jsem kouřil tvrdý sparty a vždy o výplatu jsem si kupoval amriky na chuť.To ještě stály dvacku a vždy jsem to bral tak,jako,že je to něco extra na co bych běžně neměl.Dnes i obyčejný startky stojí 3x tolik.Myslím,že je naprosto zbytečný vzpomínat na to kolik co stálo.Když vzpomenu,že 20l benzínu stálo 100,- povinný ručení na auto za 144,- tak mám chuť emigrovat.Škoda slov.

(upravil stiglitz 3. 12. 2012 10:30)

Re: Klub důchodců

No, ale je pravda, že člověk měl pětikilo zálohu a dvojku dobíral, alespoň tady. To byl můj plat na státním statku, což byla moje první práce po vyučení. Přes sezónu jako kombajnér jsem ale měl fakt pěkný peníze, na tu dobu. To bylo před vojnou, pak jsem narukoval a vrátil se po převratu, statek šel do háje, a dneska to tam vypadá jako v pětačtyřicátém. Propadlé stropy, rozvalené budovy, všechno zdevastováno a tísíce tun odpadu z D. To, jak hořel odpad, bylo to nedávno v TV, to je u nás. V bytovkách všude v té obci kousek odtud, bydlí asi sto nepřizpůsobivých bůhví odkud, a lidi se bojí vyjít ven. Nikdy tady nežili.
A pole, všichni jenom posekají, což ze zákona musí a shrábnou dotace, všude jenom kulaté balíky, nic se tu nepěstuje, to už musí být, když někde vidím dva, tři hektary, které má soukromníček kvůli jádru, a podestýlce.
Letos jsem fotil holku v obilí, a měj jsem problém vůbec nějaké najít.
A půda to úrodná je, jenomže všichni tu jezdíme dělat do pracovních táborů, kde si nesmí člověk ani dojít na záchod, děláme tam auta, nebo něco na ně. Všichni.

BORDEL!!!