Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » Hadex

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 44]

Téma: Hadex

zdravím, chtěl bych se zeptat na reproduktory z hadex.cz jaké to jsou značky ? víte o nich někdo něco, k jakým reproduktorum se to dá přirovnat, jestli uváděné údaje sedí, jaká je kvalita a tak....asi to bude nějaká čina, že?  chtěl bych je zkusit jako PA

Re: Hadex

Tak to ani nezkoušej, to není na PA, ale na pápá a k Chocholouškovi mad

Web

Re: Hadex

"repráky" od Hadexu jsou prostě Hadex. Tohle fláká nějakej číňan někde v chatrči, nalepí ti na to nálepku jakou chceš, hadex to za pár šupů doveze a prodá.
Kvalita je skutečně mizerná. Sám jsem od nich bral kdysi dávno nějaký 10" za 190,- za kus a po hodině hraní povolilo lepidlo na magnetu a ten upadl.
Vyhni se tomu obloukem...

(upravil codex 12. 4. 2010 10:40)

Re: Hadex

tak jo, díky, já mam taky totiž jeden v aute s gumovým uchycením za 1200kč reprák lítá jak vzteklej ale basy skoro žádný, zajímaly mě ty s papírovou membránou 15" , 18"  takže je to teda samej šmejd .  Ještě se zeptám repro Eminence mam jeden starej z USA..... nedavno jsem kupoval další a ty noví se dělají už v číně ??

Re: Hadex

Závisí které... prostuduj si jejich web.

Web

Re: Hadex

Hadex vážně ani neuvažuj. Pár jejich reproduktorů jsem měl v ruce a je to zvuková i parametrová katastrofa...

Re: Hadex

Všechny Eminence, co jsem zatím měl byly moc dobře a pěkně udělaný, to se s Hadexem vůbec nedá srovnávat ! Možná to dělají v číně, ale holt si kvalitu hlídají a odtud taky cena.

Re: Hadex

znáte někdo tyto dva reproduktory, co se týče udávaných údaju, kvality a který z nich bude kvalitnější ?
http://shop.conrad.cz/websale7/CPA-15-1 … e23%2fmd5}

http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor … asovy.html

Re: Hadex

ješte jsme našel toto : to by "měl" být dtejný jako na conradu  http://www.electro24.cz/detail-248987-b … a-15-1000/

Re: Hadex

www.prodance.cz
tam se podívej a nevymejšlej ptákoviny, jediný použitelný co jsi postoval byla ta beyma z dexonu.

Web

Re: Hadex

Nedávno jsem koupil v Hadexu nějaké levnější výškáče podivné značky. Nečekal jsem samozřejmě za 140Kč nějakou kvalitu, ale ta zvuková hrůza mě docela překvapila. Měla to být náhrada za vadný výškáč v bedně Videoton, ale vzhledem k jejich mizernému zvukovému projevu jsem nakonec ještě koupil "jeté" Tonsily, a to je zvukově již docela někde jinde.

Re: Hadex

Z hadexu jsem pár repráků (2ks) měl v rukách a zatím to bylo to nejhorší, co jsem viděl a slyšel.
NEBRAT!!!
Zlatý starý ARNka a že ty mají taky hodně "mušek"
Prostě tyhle ultralevný věci ať jsou prodávány kýmkoliv pod jakoukoliv "nálepkou" jsou prostě odpad....
Fakt nejde udělat reprák za stovku, ani v "táboře", kde je pracovní síla zcela zdarma.

Re: Hadex

Já měl v ruce ty kevlarový 8-čky a nějak mi to od toho ARN-ka (661x, 226) horší nepřišlo...nečekal jsem reprák na úrovni, spíš úplnej hnůj...je to síce hodně podřadnej reprák, ale až takový běs-děs to nebyl.  smile

Re: Hadex

Koupil jsem v Hadexu basové reproduktory Q361. mechanické zpracování je perfektní, koš tvoří přesný tlakový odlitek, všechny příruby ( pro závěs, středící membránu i magnet ) jsou čistě osoustruženy, magnet po obvodě „neopukaný“, pólové nástavce kvalitně nalícované, v provedení pohyblivých částí jsem neshledal nic, co by se odchylovalo od značkových reproduktorů. Na ohmat sedí poddajnost, tuhost membrány, lepené spoje se zdají v pořádku. Měření kmitočtové charakteristiky soustavy reproduktor – ozvučnice  jsem provedl standardně pomocí kondenzátorového měřícího mikrofonu, rozmítaného generátoru, měřícího zesilovače a měřiče úrovně. Vše v souladu s udanými parametry. Průběh impedance obvyklý. Chování v zatížení je normální.

(upravil Halen 14. 9. 2015 11:17)

Re: Hadex

To je sranda, já tam ze zvědavosti kouknul, na ten 18" Q378 a zkusil ho strčit do softu a vypočítat s ním BandPass 4 řádu. Ten reproduktor dá s příkonem 50W 105dB akustického tlaku na 25Hz. Jen by to musela být bedna kráva 130+60 litrů. Docela prdel by byla to zkusit ji postavit, protože docílit takovýchto akustických tlaků na 25Hz s reprákem za 3000,-  big_smile bez nutnosti mít zesilovač 600W. tongue

Re: Hadex

V tom problém docela nevidím. Jestli náhodou parametry budou sedět (a u Hadexu opravdu někdy v rámci možností sedí, záleží od modelu), není v nízkých příkonech problém dostat z toho co je potřeba. I tak je to tak trošku risk, a je otázka, zda člověk má na to případně tři litry "vyhodit do koše", když to nevyjde...

(upravil check 15. 9. 2015 10:50)

Re: Hadex

Jenom jsem otevřel datasheet Q 361 a hned je vidět, že jsou TS parametry vymyšlené. Žádná firma nemá tak celá čísla jako fs 50hz, mms, 50g, vas 75litrů, to je fakt kravina jenom se na to podívám. Xmax 3,25mm možná bude reálná - bude to zkreslovat jako prase, protože to má úplně a zcela obyčejný magnetický systém a úplně a zcela jednoduchý systém zavěšení.

Vážně si chcete koupit 18" reprák ve slevě za 1200 Kč? Bez daně 990Kč? Prodejce na tom má 50% marži, takže nákupní cena je 500 Kč, z toho dovozní náklady z číny, poštovné, clo a další poplatky dělají opět půlku ceny. Vážně si chcete koupit 18" reprák za 250 Kč nebo 10 $? Já tedy ne.

Jestli máte radost z toho, že máte 18" reprák za pár stovek, tak vám to přeju. Někdo je spokojený se škodou 120 a někdo chce lepší auto a tak je to se vším. Na pořádný PA repráky doporučuji prodance.cz

Jako jo, mají tam lepší repráky než dělala TVM nebo Tesla, ale to je z bláta do louže.

Web

Re: Hadex

Nemyslím, že to tu někdo chtěl srovnávat s "opravdovými" PA repráky. Na druhou stranu, měl jsem asi před rokem a půl v satelitech provizorně 12" z Hadexu (Q371 za zhruba 800kč/kus), protože jsem je potřeboval alespoň trochu funkční než dorazila definitivní náhrada, a za ty dost směšný peníze to relativně dobře fungovalo. Samozřejmě nesrovnatelné s Emi Delta která je tam nyní (a nad jejíž náhradou něčím jiným opět začínám uvažovat big_smile), ale s původními reproduktory (jakýsi blíže neidentifikovaný ZOMAX, které jsem koupil na bazaru jako sadu 15"+12" a driver) to víceméně srovnatelné bylo. Takže na podobné provizoria, nenáročné aplikace a experimenty to naprosto chápu.

Re: Hadex

Ano, souhlasím, prostě ta Škoda 120 stačí někomu na nějaké účely i dnes.

Já si svůj první 18" PA koupil z peněz z brigády před hodně lety a bylo to B&C Speakers. Takový reprák vám vydrží léta neskutečného zacházení, je spolehlivý, jde znovu koupit i po letech a jsou na něj dostupné náhradní díly.

A troufám si říct, že za 1500Kč udělá lepší službu tenhle 12", který lze použít i v PA dvoupásmu. http://www.prodance.cz/sovereign-12-500lf-8ohm-ii.html

Web

Re: Hadex

U Hadexu je to risk, něco použitelné je, něco vůbec, viz Q359 vs Q369 co jsem kdysi měl.

Z Conradu se zdá být OK tohle: http://www.conrad.cz/hlubokotonovy-repr … 8-.k300876

Příspěvky [1 až 20 z 44]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Hadex

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£