Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 15)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » LEACH (nejen) Thermal Trak

  Stránky: 1 2 3 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 288]

(upravil tubamusic 16. 11. 2013 16:54)

Téma: LEACH (nejen) Thermal Trak

Rád bych znal názor na to co teď tvořím. Jedná se o klasický Leach, ale žádná deska co už byla navržená mi nevyhovovala, tak jsem si nakreslil desku vlastní. Mělo by se to vejít do 30cm hluboké 2U krabice o co jsem se snažil. Odzkoušené schéma jsem převzal ze stránek http://pavouk.org/hw/leachamp/index.html a doplnil o ochranu reproduktoru a zdroj. Plánuji ke každému modulu samostatné trafo a samozřejmě softstart. Co myslíte? Stojí to za to se pustit do realizace?

https://i.postimg.cc/gwpsFcW5/2115445.jpg

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Stáhni si upravené knihovny s většíma padama u součástek, tohle bude dělat bugr. Případně ti je můžu poslat. Taky jak budou umístěný ty výkonový trandy? Takhle je pod desku nedáš.

(upravil mechanik 23. 11. 2012 16:36)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

tak napríklad, rozvod tepla bude lepší ked dáš koncové tranzistory dalej od seba, ja by som dal zem medzi kondenzátory a z jedného bodu tahal GND out a in
Dohnalik, kde sa dajú stiahnuť? okrem toho v takej formike neni problem pady vymeniť za iné rovno v layoute, tiež má intuitivne ovládanie a vôbec neni potrebné pri práci s púzdrami opúštať layout alebo editor schém... no to už som dosť OT big_smile

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Stáhni si upravené knihovny s většíma padama

Malé pady tam má preto, že má špatne definované preferencie v nastavení programu (TOOLS-DRC). Ide o definíciu minimálneho rozdielu medzi priemerom vrtaného otvoru v pade a priemerom padu (koľko "medi" je minimálne okolo otvoru).
Niektoré súčiastky v knižniciach sú definované takto , pri vyššej konštrukčnej triede (vyššia presnosť, hustejšia montáž..) sa automaticky zmenšujú priemery padov. Určite má definovanú tak 6. triedu, úplne stačí 4. trieda.

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

přesně tak.. pokud je to eagle tak DRC -> Restring a tam zvětšit procenta případně i hodnoty

Web

(upravil tubamusic 24. 11. 2012 14:00)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Dohnalik: Pady součástek už jsem vyřešil podle doporučení v nastavení tools-drc. Tranzistory budou klasicky ze strany součástek a teplo bude odváděno pomocí L profilu na každé straně.

mechanik: Kostru jsem řešil asi poněkud nezvykle, ale věřím, že by to mohlo fungovat. Jelikož na každém zesilovači co jsem stavěl jsem spojoval silové GND s kostrou krabice bude to tak i tady. Jako centrální bod z kterého bude vedena GND bude sloužit přímo chladič a budou použity kovové M4 sloupky + proletované duté nýty(prokovy)  v místě uchycení Každého sloupku do desky. Tím bude zaručeno, že všechny kostry jdou z centrálního bodu ( chladič ). Jeví se mi to jako dobré řešení. Co si o tom myslíte vy?

Snažil jsem se tedy ještě objasnit jak to bude s kostrou a převodem tepla. Takže stavět nebo je ještě něco co vám na tom nesedí?
Kdyby se ještě někdo našel, kdo má odzkoušen nějaký tuning, který by se dal aplikovat bez nutnosti velkých úprav desky a poskytl by ho, rád bych ho využil. Postupně budu doplňovat další fotky ze stavby..

Ještě dotaz. Jde v Eagle nějak změnit průměr vrtané díry v padech součástek? potřeboval bych je zmenšit na minimum.

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

V ULP souborech najdi add-drill.ulp, nebo tak nějak a ten ti to přeplácne záplatama s dirou jakou si zvoliš (na nasazení vrtáku při ručním vrtání).

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

danhard: ULP soubory jsem našel. Prosím tě a co s tím souborem jako dělat?

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Spustit smile

menu File -> Run -> drill-aid.ulp

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

danhard: Díky, už jsem to dokázal.

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Tubamusic: Moc pěkný návrh, jen ta zem na zdrojových kondenzátorech, dále poslaná dopředu kovovým distačním sloupkem a tam z chladiče zpět na desku dalším distančním sloupkem? To je futurustické, bude to dělat potíže.

(upravil tubamusic 27. 11. 2012 16:48)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

marda: Uvidíme. včera už jsem poslal data pro výrobu. Myslíš kvuli přechodovým odporům? Přišlo mi to jako vhodné, protože chladič je hliníková masa tudíž téměř bez ztrát??? Kdyžtak se trochu rozepiš. škoda, že k tomuhle řešení nikdo nenapsal nic dřív, než jsem to odeslal.

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Jestli máš čas a peníze na pokusy, tak si desku nejprve nechej vyrobit jen kuprexit s lakem za nějaké desetikoruny.
Já si myslím, že ti to bude dost brumět. Správné je táhnout zem ze středu (mezi zdrojovými kondenzátory) dopředu směrem ke vstupu po desce, výstup repro země také vzít ze středu zdroje. Uzemnit s PE jen v jednom bodě nebo vůbec - viz. můj příspěvek ve vláknu DPA223, nechat moduly "ve vzduchu," pomocí plastového distančního sloupku. Jestli to chceš naznačit na obrázek, napiš mi.

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

marda napsal:

Tubamusic: To je futurustické....

To není futuristické, je to naprosto špatně!

Zem musí být jedna jediná a pro všechny stejná (myslím tím potenciál, i malé úbytky mohou nadělat velkou paseku), nějaké cesty se dají sjednotit, ale zásadní cesty musí bý samostatné a vedené do jednoho bodu. Tím  by v ideálním případě měl být geometrický střed hlavních filtračních elytů.

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

marda, Mates: Oba máte pravdu. Středový zemnící bod a z něj vedeny veškeré kostry. Opravdu se nehádám a když jsem použil své řešení hodně jsem o tom přemýšlel. Myslím si, že ale podmínku jednoho bodu splňuju bezezbytku. Ten pomyslný hlavní kostřící bod je v mém případě chladič a opravdu si nemyslím, že by spojení M4 sloupkem mělo nějaké úbytky nebo už vůbec ne masa hliníku v podobě chladiče. Proč by to mělo teda bručet? Šroubovaný spoj by ještě ke všemu měl být spolehlivější než letování. Viz elektrika v automobilech nebo v silnoproudu. Nakolik je moje myšlenka správná se potvrdí až to poskládám. Zatím ještě nemám vyrobené ani desky.

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Může to brumit resp. zhorší to odstup. Brum a rušení ti způsobuje zejména spínání diod. Proto se spojují "země" filtračních kondenzátorů co nejkratší cestou. Je potřeba si uvědomit, že napájecí napětí není zcela vyhlazené a není přesně symetrické. Proto ti napájecí zemí tečou nezanedbatelné proudy, které se s připojenou zátěží zvyšují. Vzhledem k signálové nebo zpětnovazební zemi jsou velké a potřebuješ je odfiltrovat dřív než spojíš signálovou a napájecí zem. Je skoro jedno jak malý odpor tvoje napájecí zem má, prostě nějaký má a ten bude stačit na zhoršní odstupu. Jelikož máš filtrační kondy zdvojené dají se s tím dělat ještě další věci, ale to je teď nepodstatné.
Další věc je kompenzace. Nevím jak to funguje v Leachi s 1N4001, ale takhle zapojená kompenzace pomocí diod v TT nebude fungovat správně. Teplotní koeficient diod je jiný než samotných tranzistorů a navíc se mění jinak podle protékajícího proudu.

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Narazil jsem teď na problém. Nemohu sehnat spolehlivé originály tranzistorů 2N3439 a 2N5416. Čím by se daly nahradit? Existují nějaké modernější a spolehlivě dostupné náhrady?

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

MJE340  a MJE350
v Gesu mají origo onsemi, tak je to celkem bezproblémové, sám je provozuju a je to cajk.

ještě se doporučují KF470/KF469 ale ty sehnat jako origo je taky boj

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

má je denkl á 15,-

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

reeb: A je to spolehlivé? ta cena by spíš odpovídala CDIL. Už jsem je objednal všude možně a vždy mi přišly CDIL.

Náhrady v TO39 asi neexistuje, co? Mám už doma hotovou DPS.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 288]

  Stránky: 1 2 3 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » LEACH (nejen) Thermal Trak

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£