Re: (prohraná) bitva o decibely

Tak jinak, nedoporučuju číst jakýkoliv článek, který se týká počítačového HW. O antireklamu se nesnažím, člověk, který to má v hlavě srovnané, se řídí vlastní úsudkem a ne něčím, co někdo postne na fórum. Bylo to jen doporučení. smile

Re: (prohraná) bitva o decibely

Zdar chlapi. Pokud už je i mezi Vámi tolik lidí, co sledují výše jmenovaný neblahý trend v remasteringu, třeba mi poradíte. V dřívějších dobách AudioCD si lidé, co stáli o kvalitní poslech z CZ, nechávali posílat placky kupříkladu z některých vydavatelství z USA apod. Údajně měly proti některým počinům z evropských vydavatelství lepší právě tolik diskutovanou dynamiku. Ale jak je to dneska? Sám nemám srovnání, neboť asi nikdy nenajdu odvahu objednat několik stejných CD, ale z různých zdrojů. Prodejci samozřejmě tvrdí, že rozdíl neexistuje, ale to tvrdili i tenkrát wink
Jaké jsou Vaše zkušenosti?

Re: (prohraná) bitva o decibely

Ahoj nemá zkušenosti s plackou z usa a plackou od nás, lae mám zkušenosti se starou nahrávkou (90-tý léta) a novou nahrávkou.
Nebe a dudy. to si můžu zadarmiko stáhnout MPtrosku, je na tom zvukově stejně.
Dnesky když kupuju CD se starými vály, tak koukám hlavně na datum vydání.

Re: (prohraná) bitva o decibely

Díky za reakci, ale to je, bohužel, známý fakt. Pátrám spíš po tom, jestli se mezi těmi současnými "výplody" nenajde někdo, kdo to ještě nemrší tolik.

(upravil Zorg 10. 9. 2012 8:51)

Re: (prohraná) bitva o decibely

Občas pomůže http://dr.loudness-war.info/, kde je např. vidět, jak jsou zmršené remastrované edice.

Re: (prohraná) bitva o decibely

Zorgu díkas, na tenhle sajt už jsem skoro zapomněl. Když jsem si vyhledal kupříkladu mé oblíbence In Flames, naprosto tragická poslední deska (na CD) je na vinylu celkem slušná. Jenže to není pravidlo. Podle ostatních srovnání není vinyl vždy o tolik lepší. Navíc komprese dynamického rozsahu není jediným způsobem jak "zabít" kvalitu hudby, takže větší DR ještě nutně neznamená lepší zvuk sad Ale což, nářky na špatných hrobech nic nespravíme, že..?

Re: (prohraná) bitva o decibely

já teda jednoznačně jdu do vynilu:
http://dr.loudness-war.info/index.php?s … -earth+%28

Re: (prohraná) bitva o decibely

Škoda, a takovou radost mi ta písnička udělala sad i když asi se snažej ty loudness prasidla nějak vylepšovat, protože přesto že indikátor vybuzení buší do dorazů skoro celej vál tak mi to zní v mezích normy dobře a až na pár míst nezkresleně....

Jen pro pobavení, DR je 4,4 big_smile

http://t.imgbox.com/absyV0Xj.jpg

Re: (prohraná) bitva o decibely

Prosim pekne co je to sakra?

Z poslednych albumov, ma slusnu dynamiku Wintersun - Time I. Kto je priaznivcom tvrdej odnoze muziky, nech sa paci smile

Re: (prohraná) bitva o decibely

Tuhle sračku vy tady asi neposloucháte chlapi,popravdě se to u ní dá jaksi i dopředu očekávat, ale musel jsem se ujistit smile

Je to novej Scooter, skladba 4AM. Na tom CD je ještě lepší špek, ten má DR 3 lol

(upravil BlackRider 20. 11. 2012 22:44)

Re: (prohraná) bitva o decibely

V dnešní době je opradu celkem potíž sehnat nahrávku se solidním dynamickým rozsahem (alespoň víc jak 8dB). Dost mě to sere, poněvadž kolikrát jsem už stáhl album hudebně poměrně kvalitní, ale DR byl např. pouze 5-6 dB.. Málo nových nahrávek je rozumě namasterováno. :-/

Tady je krásný příklad dobré nahrávky z cca půli osmdesátejch..:
http://2i.cz/2i/t/021dc1eb38.jpg

Na poslech je to doopravdy balzám pro uši, i když je to "stará vykopávka". Fakt nechápu, proč už se někdo nevzpamatuje a neřeší to. Člověk by řek, že postupem času se obecně bude kvalita nahrávek zlepšovat a ono to přitom míří do pěkných sraček.


Edit: Specialitkou jsou taky některá internetová rádia. Tam dokáží, tak jako u pozemního vysílaní, doopravdy honit každý decibell. Fakt tak akorát na nasrání, člověk aby se pořád nervoval big_smile

Petr> Tak jsem si tu Skůtráckou novinku poslechl a koukám, že už ani nedělaj svý věci..? Originál je dle mýho názoru o dost lepší. A to i přes to, že je to pomalej ploužák.. smile

Web

Re: (prohraná) bitva o decibely

BlackRider: proč se vydavatelé nevzpamatují?
Zeptej se ve svém okolí lidí kdo o tomhle vůbec někdy slyšel, můj průzkum tak 0 z 30ti.
Půlka je jasných autařů, druhá půlka poslouchá z noteboku na youtube. Prostě jdeme už 20 let  ke dnu s tímhle průměrem.
Těch 0,01% co by si raději poslechlo dech beroucí nahrávky toho moc nezmění. Ale dá se alespoň šířitinformovanost.
Osobně jsem to podrobně a názorně tak 15 lidem objasnil smile

Re: (prohraná) bitva o decibely

Asi nikdo z nás po celým světě nemá páku s tím něcou udělat.... Akorát mě štve, že to ti rádoby "remástři" nedělají automaticky, ani bych se nedivil, kdyby o tom třeba neměli ani tucha a to se tím živý smile.
Přítelkyně mi teď donesla origo CD inekafe, je to jejich poslední s názvem právo na šťastie a nijak jsem to nekoumal, ale poslouchat se to nedá je to hnus... Ani bych se nedivil, kdyby to padlo do vaší sítě neposlouchatelných cd.

Re: (prohraná) bitva o decibely

stačí se podívat do obchodů s elektronikou co se pro přehrávání audiovizuálních děl nejvíc prodává? Až na opravdové vyjímky, myslíte si, že by takovýhle šrot vydávající kravál dokázal přehrát nahrávku s rozumným dinamickým rozsahem v celém spektru? A když ano, jak to bude znít? Mastering a jeho budoucnost jde ruku v ruce s tím na čem většina lidí planety poslouchá. Jde to do kopru od doby, kdy zkratka HI-Fi ztratila význam. Hrstka audiofilů nikoho nezajímá. Vydavatel to nemá zapotřebí aby potěšil ucho jednoho člověka ze 100, když 99 lidí o takovém albu prohlásí, že jim to přeci na tom domácím kině z Tesca hraje ošklivě.

Web

Re: (prohraná) bitva o decibely

jj presne tak,akorat ten pomer je tak 1:9999

(upravil Jirka ME 21. 11. 2012 11:49)

Re: (prohraná) bitva o decibely

Tahle problematika mi připoměla jak v dobách hluboké totality nějaký redaktor zpovídal zástupce Tesly,proč u nás nevyrábí zvukovou aparaturu v normě HiFi.Odpověď byla,že český člověk nemá zájem o nějakou kvalitu a těch PÁR lidí co se o to zajímá si to můžou koupit v Tuzexu.
Běžný názor je asi ten,že běžný člověk vystačí s kvalitou MP3 a těch PÁR lidí si to obstará někde z venku.
Ještě bych dodal,že co znám lidi tak jim v podstatě stačí basák a sub.Středy a výšky jim moc neříkají.Hudba se vrací opět k dobám,kdy lidi lezli po stromech a jedinej nástroj byl buben.Tomu odpovídá i současný hudební směr.Doby,kdy se ty písničky ještě hrály jsou v háji.Dnes se naprogramuje synťák a sem tam se do toho něco zařve a skladba je hotová.

Re: (prohraná) bitva o decibely

Osobně si myslím, že fyziku odrbávat donekonečna nejte, tudíž reprák s pidiprůměrem uzavřený v kradičce od mýdla (rozměrově) doplněn patřičně vydesignovaným huhlákem holt kvalitu asi nezahraje.
stejný to je snahrávkami. Co ucho neslyší to tam nemusí bejt (ztrátová komprese) a co je nahlas, to je dobře... loudness war...
Svět se ubírá směrem k totální "Zprůmerovosti" zachvíli budeme poslouchat šum, páč tam jsou všecky kmitočty najednou a stejně hlasitý....

Pár výsledků promítnutých do reklamy...
Zkuste sehnat běžný prací prostředek, nebo běžná prostředek na nádobí.... Všichcni jsou lepší než ten běžnej prostředek...
Kurva co to vlastně je ten běžnej prostředek????

Každej reprák se musí honit přes to "správný" DSP procesoro(kur)vítko, jinač to nehraje...
koukněte někdy (kdo máte možnost) co leze za modulaci z komerčních rádií... modulace prasácká, cituji PIRA.cz:

Modulační výkon (modulation power) - Relativní výkon nesený modulačním signálem, není zde žádná souvislost s výstupním výkonem vysílače, zato je tu silná souvislost s mírou komprese dynamiky zvuku.
V oblasti rozhlasového vysílání se velmi rozšířilo zpracování zvukového signálu modulačními procesory. Tato zařízení měla zpočátku pouze zabraňovat překračování maximálního přípustného frekvenčního zdvihu 75 kHz. Postupně se ale dospělo do stavu, kdy modulační procesory zásadním způsobem mění původní charakter zvukového signálu, přičemž se využívá velmi silná komprese dynamiky, která vede k subjektivně hlasitější reprodukci. Tím ovšem narůstá rušení kmitočtově blízkých stanic. Uvádí se, že vzhledem ke stále rostoucímu počtu vysílačů se toto rušení stalo významné a je proto třeba jej omezit. Omezení spočívá ve stanovení maximálního relativního výkonu modulačního signálu integrovaného přes určitý čas.
V České republice do roku 2011 nebylo omezení modulačního výkonu zavedeno. Setkávali jsme se proto se stanicemi, které se vzájemně předháněly v hlasitosti vysílání až do extrémů, jejich modulační signál měl již blízko k obdélníkovému průběhu, zvuk byl výrazně zkreslený, bez dynamiky a připomínal spíše kontinuální proud hluku. K úpravě zvuku se někdy aktivně využívá dokonce i ořezávání kompozitního signálu (MPX), a to je docela čuňárna, neboť bez ohledu na rozšířené mínění má ořez MPX signálu sloužit pouze při situacích havarijního charakteru jako poslední ochrana před překračováním zdvihu, protože na zvuku vždy nadělá více škody než užitku.

Prostě kvalita nikoho (kromě pár staromilců a dalších podobných úchylů) nezajímá, Lídl je levnější a "hudba" hlasitější.
Víc kraválu, víc adidas...

Re: (prohraná) bitva o decibely

V tomhle státě jde do ho.en totálně všechno.Copak my stará garda jsme si ještě něco užili ale co naši potomci?Těm zbydou jen oči pro pláč a budou poslouchat od pamětníků,jak to tady bylo.

(upravil pzwak 22. 11. 2012 11:13)

Re: (prohraná) bitva o decibely

Ale ne, Jirko. Takhle to neni. Vzdycky se najde cast lidi, kterym se libi vdolky a jinym zase holky. Nekdo uprednostnuje kvalitu pred kvantitou, jiny zase naopak. Vyvoj jde dopredu a leccos co nevyhovuje nam starsim, je tem mladsim u prd...e. Kdyz je vidim poslouchat hudbu (pokud se to jeste tak da nazvat) z mobilu, ktery si nesou v ruce, pripomina mi to doby malych tranzistorovych radii povesenych na krku, kterou jsem taky zazil smile A jsou spokojeni. Skoda jen, ze tim ovlivnuji hlavni smer zpusobu zaznamu ke konzumni urovni a dobre nahrana a namixovana hudba se pak hur shani...
A pokud jde o obecny vyvoj ve state, je to vec polemiky... Kazdopadne zase tak zle to neni, jen my cesi jsme tak trochu narod skuhralu a uplakanku smile
A navic - Blanicti rytiri prece vyjedou, az bude nejhure. A jeste porad nevyjeli, takze muze byt i hur smile

Web

Re: (prohraná) bitva o decibely

Stačí přejet hranice do DE a všechny VKV stanice jdou o 6dB RMS dolu... zvláštní, že se to dá i poslouchat... čím to asi bude, žejo wink