Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Pánové, trošku mimo, čím promazat tónovou hřídel, aby nepískala? Asi po 15 min. po spuštění mechanika "A" vydává vysoký tón, dělá to tónová hřídel, stoprocentně. Je to ta osička na kterou dosedá gumové kolečko, váleček a sune pásek vpřed. Mechanika "B" tím netrpí. Sony TC-WR570. Jo, dneska jsem v bazáči u nás kápnul na čtyři kousky Fuji, typ II., kus za 5,-, no vzal jsem je, co kdyby. Origo zabalené ve folii.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Zjisti, co píšou v servismanuálu, nebo jaký tuk tam pro servis doporučují. Bohužel velká část orig. maziv je nesehnatelná, ale dají se sehnat náhrady. Možná by tam mohlo být něco jako hodinářský olej.

Web

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Možná bude snáze sehnatelný olej do šicích strojů a poslouží stejně dobře smile

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Vidíš, mám manželku dámskou krejčovou, olej je na sto pro doma. Dík.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Zkusit to můžeš, ale ať se proboha nedostane na nic plastového nebo gumového, jinak to můžeš vyhodit.

Web

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Vůbec nic bych nemazal, bronzová ložiska jsou samomazná a olej nadělá víc škody.Ložisko by se mělo vyměnit a hřídelka přeleštit.Pak by měl být pokoj.Pokud to chceš přece jen zkusit, tak olej by měl být jiný než na šicí sroje a jen kapka.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

stiglitz: osvědčil se mi teflonový olej. Nezanechá mastnotu, která pak může dělat paseku.

Web

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Známý říkal, že se to pak odpaří a zůstane jenom teflon, suché mazivo. Má ještě někdo nějaký tip? Příští týden rozeberu deck.

(upravil stiglitz 22. 10. 2012 18:20)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Prosím, ví někdo, k čemu slouží tlačítko "FLEX"? pokud je funkce zapnuta, znatelně se vylepší reprodukce na horních kmitočtech. Ale jen u kazet nahraných na určitých přístrojích.
Je to to co si myslím?
PIONEER CT-W504R.
Je to automatická kalibrace hlavy?
Protože po zapnutí je výsledek neuvěřitelný. Každý deck má vzadu relativně mohutnou cívku, nikdy jsem to neviděl.

(upravil Rman 27. 10. 2012 21:49)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Zdravím, FLEX (Frekvency Level EXpander), je vyhodnocení kmitočtového spektra nahrávky a následná automatická korekce na "optimální " výsledek. U některé hudby to fungovalo docela slušně, u jiné velmi špatně. Ono to jaksi neumělo poznat, zda v nahrávce výšky být mají, nebo ne. U nahrávek z jiného stroje, když úplně neseděla kolmost hlav to dokázalo dohonit výšky. Obvod FLEX byl zapojen ještě před dolby, takže srovnal i level na což byl dolby system dost háklivý.
EDIT:To jen kdyby to ještě dnes někoho zajímalo-nedalo mi to.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Jo, mě to právě hodně zajímá. Díky za info!

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Zase já. Lidičky, při přehrávání se mi dnes stalo tohle. Jako bych slyšel nějaké zkreslení, ale zpočátku jsem tomu nevěnoval pozornost. pak ale tohle v pauze bylo pořád, čili jsem stražil uši. Deck pískal, a čím dál víc.
Zesilovač jsem stáhl, a poslouchal. Zjistil jsem nakonec, že píská - hlava! Trošku jsem s ní kalibračním šroubkem pohnul, a byl klid, ale při reverzním chodu se dělo s jistými obměnami v hlavou vydávaném tónu to samé. Dělá to mechanika, ne bedny, ten zvuk vychází z kazeťáku.
Aktuálně je klid, zase to jede normálně.
Co s tím? Nechci udělat nějakou kravinu...

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Zkus jinou kazetu, některé to dělaly - vada přítlaku proti hlavě.

Web

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Zkusím.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Ahoj po čase, věděl by prosím někdo z vás příčinu, proč v první třetině, v lepším případě v polovině kazety vypne mechanika? Deck 1. v pořádku, deck 2. takhle blbne. PIONEER CT-W504R.
Čím kvalitnější kazeta - po mechanické stránce, tím déle vypne. Na co se mám číhnout, prosím, prosím, příští týden to budu mít na stole. Ježíšku, nenapadlo mě zkusit to v reverzním módu.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Přivíjecí spojka, mezikola, přidřený unašeč nebo jeho brzda, někdy i vadné čidlo otáčení, pokud tam je. Ale nejspíš ta spojka a spol. podle popisu.

Web

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Doufám, že to nějak zvládnu, tu revizi, to jsou mechaniky jako prase. Už jsem to oddekloval, ale čas budu mít až zítra.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Dobrý večer vespolek, ví někdo, jaký je rozdíl mezi Pioneer CT-W504R a W503R, nebo jinak, má posledně jmenovaný též funkci "FLEX"?
Díky, potřebuji vědět.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

http://www.kallhovde.com/pioneer/other/ct-w503r-om.pdf
Na straně 8 se píše, že má.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Díky moc, je to na aukru, ale majitel se mi zatím neozval, díky.