Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Doporučení zvukové karty na měření Limp a Arta labs.

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil studnak 24. 6. 2012 19:24)

Téma: Doporučení zvukové karty na měření Limp a Arta labs.

Dobrý den

Chtěl bych se vás optat ,jakou by jste mi doporučily kartu na měření TS parametrů.
Momentálně mam SB Live 5.1 VALUE a nemohu pořádně zkalibrovat. Měřák mam udělaný podle pana Antonia.

Dostal jsem tyto nabídky.
SB live X-FI
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Notebook
Creative Labs Sound Blaster Audigy2 ZS PCI Sound Card
SB 0090 Audigy EAX, HD, 1394
Zvuková karta - Sound Blaster Audigy 4
Sound Blaster Audigy2 ZS 7.1 zlacené konektory*K17
SOUND BLASTER LIVE! 24-BIT

Problém z kalibrací.

Vstup připojim tedy do in a výstup do předních reproduktorů.
referenční odpor 100ohm a vše podle pana Antonia nastavím.

Přes loop back se mi sice povede vykalibrovat na 0,65db( musím všelijak nasavovat pravou a levou stranu na vstupu a hlasitost) ale měření samotné ukazuje nesmysly. Přesně řečeno jde o vysokou impedanci 300ohm , 200ohm.

Měřil sem s tim Autobasák od dexonu.

Proto se chci s vámi poradit na zvukové kartě,protože live to asi nemá šanci zvládnout.

Předem děkuji za vaše rady a názory.

Pokud by jste nabídly nějaké vaše zvukové karty,určitě bych to uvítal.

(upravil MethMan 25. 6. 2012 15:40)

Re: Doporučení zvukové karty na měření Limp a Arta labs.

To není kartou. smile
Výstup ti musí jít do reproduktoru a zpět do jednoho ze vstupů a zároveň výstup jde přes referenci do druhého vstupu. Měřící program provnává vstupy mezi sebou.
Výstup ovšem musí mít schopnost zvládnout zátěž jinak je v limitaci a ukazuje to blbosti. Je možné opatrně využít dobrý sluchátkový výstup (s referencí 100R) nebo zesilovač, kde reference může být nižší.

(upravil studnak 3. 7. 2012 13:25)

Re: Doporučení zvukové karty na měření Limp a Arta labs.

MethMan:
Dobrý den

Mam sondu postavenou podle tech. výkresu pana Antonia .Referenční odpor je použitý od EZK 100ohm (malinký)

Bohužel se nemohu dopracovat k rozumné hodnotě. První měření ukazovalo podobné hodnoty co jsem četl na ukázce měření a bez kalibrace. Poté jsem udělal špatnou věc (instalace sw od creative) a tim mi to začalo dělat naprosté nesmysli.

Jde asi o nastavení Audio Setup,kde se nemohu vyznat. Přeinstaloval jsem ovladače SB live 5.1,ale bohužel výsledek stejný. 

Pokusím se přeinstalovat celé OS a vyzkouším ,jestli se to uvede do původního stavu. Mam win 7 Ultimate .

Nové zprávy: Přeinstaloval jsem OS W7 ultimate.

Zde jsem pořídil nějaké obrázky. Bohužel mi to opět měří nesmysli.

Kalibrace se nechce zkalibrovat i když mam hodnoty téměř stejné. TS parametry to naměřilo taky špatně.

Nevíte někdo v čem je chyba ??
přikládám video a fotogalerii..

na videu jsem měřil stejným aparátem a zvukovou kartou. Vypadá to v pořádku,ale na fotkách už to tak dobré neni. Nevim co sem kde nastavil,ale trochu mě to vede k zamyšlení. "Kam s ním"

http://studnak.rajce.idnes.cz/Arta_labs#m5.jpg

http://www.ulozto.cz/xWBN5iJ/23062012156-mp4

Problém byl vyřešen :
šlo o nastavení hlavního volume na 100% a křivka je krásně vidět a je přesná.
Bohužel mi nevychází TS parametry ohledně VAS a ETA.
VAS mi o proti výrobci vychází o 200L víc a ETA nevim co je.
Měřim cejchovanými závažíčky od 2g do 200g. měřim membránu tak,že závěs změřim a rozměr vydělim třema,aby to mělo 1/3 z membrány. Bohužel mi vychází velmi nízké citlivosti až 85db/1w-m.
Co dělám špatně ?

Re: Doporučení zvukové karty na měření Limp a Arta labs.

Dobrý den všem vespolek,

Nezkoušel někdo používat na měření jakožto zvukovou kartu Stanton Final Scratch 2? Jako zvukovka je to zařízení dobrých parametrů, FireWire připojení k PC, AD/DA jsou 24bit, max. sample rate 96kHz, 2 stereo vstupy, 2 stereo výstupy, sluchátkový zesilovač (optiona pro měření), mikrofonní předzesilovač... Jde spíš o to jestli mám začít pokusovat sám, a možná to bude běh na dlouhou trať, anebo s tím už někdo zkušenosti má a dokáže poradit jak toto zařízení použít a využít...

Díky!

Petr

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Doporučení zvukové karty na měření Limp a Arta labs.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£