Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Dotaz ohledně Subwooferu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Dotaz ohledně Subwooferu

Zdravím všechny příznivce autohifi. Měl bych k vám takoví dotaz. Potřeboval bych navrhnout ozvučnici pro tento drobeček.

http://www.usblaster.com/Support/Car%20 … oofers/648

Za každou radu budu rád jde todo octavky a byl bych moc rád kdyby tam byl basreflex.
Nebo nějaký program který ti zvkádne navrhnout Děkuji Jagrbuer

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

V programech (vpravo) si stáhni Amplion a vlož následující parametry: Qms: 4; Qes: 0,53; fs: 36,5 Hz; Mms: 174,5 g; Dd: 24,5 cm; Re: 2,5 Ohm a simuluj. Mohlo by být 35l, 35Hz, BR 9x30cm.

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

Promin vše jsem zadal ale jsem lajk takže nevím jak simulovat
a už hlavně nevím kde se dočtu ty rozměry boxu?

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

Přejdeš do karty Enclosure a klikneš na Vented, což je otevřená ozvučnice (bassreflex), zadáš objem boxu Vb, jeho naladění fb a upravíš průměr nátrubku Dv, délku nátrubku vyčteš z Lv. Program rozměry boxu nepočítá, na těch u subwooferu celkem ani nesejde, zkrátka ztluč box vyhovující prostředí kufru, jen dodrž Vb.

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

Něco mi tam vyšlo a nevíš o nějakém progrmu kde to zadám tu litráž a ono to navrhne nějaký box?

Nebo jinak nemohl by jsi mi něco navrhnout co se rozměru týče chci něco takového
http://www.autohifi-jean.cz/images/basreflex15.jpg

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

Ale notak...  rozměry si zvol podle sebe, ale tak aby jsi dosáhl objemu 35 litrů a aby se ti tam vešel jak bassreflex, tak samotnej reprák.

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

Nebuď labuť prosím
tak jinak za kolik by jsi to zvládnul navrhnout?

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

Vypočítáš jen objem ozvučnice tak, aby si se dostal na 35l.

Web

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

jo to jo to chápu ale nejsem si jistej vzorcem pro výpočet?? Vše už mam parametry atd ale ted jen řeším ten výpočet obsahu

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

a*b*c=litry pokud a,b,c je udáno v decimetrech nutno odečíst výztuhy, reproduktor,bassreflex.
pokud se přidá tlumení, tak je prostor vyrtuálně zvětšen, ale neptej se mě o kolik a jak je to s kterým materiálem, to už by bylo na měření impedančky...

Web

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

zlyhanie školstva alebo jedinca? Lebo keď už človek nevie navrhnúť kváder s požadovaným objemom, niečo je naozaj veľmi, veľmi zle.

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

normálně už by to asi chtělo udělat do FAQ jak se počítá objem reproboxu s obrázkama, protože ty lidi jsou čím dál blbější a neumí si poradit. Všechno by nejraději na stříbrném podnosu....

Web

Re: Dotaz ohledně Subwooferu

No kdyby někdo nevěděl vzorec, nebo ho nechápal, co já vím, ak je třeba na internetu taková pomůcka http://www.aquapage.cz/kalkulator.php
Napíšete délky stran a ono vám to vypočítá litráž  x)
Je to sice pro akvárka ale to je asi jedno smile

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Dotaz ohledně Subwooferu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£