(upravil martin.pcshop 21. 4. 2012 15:33)

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Noooo tak Pani mam tu prve vysledky:

Na jednej bedni som upravil kondik z 1M5 na 1M8 a tiez odpor z 3,3 na rovne 3
Dalej som pridal odporovy delic nastaveny na utlm 2 db + som vytlmil horne dve tretiny bedne s asi 5 cm vatelinom

Bohuzial som zatial nezohnal vhodny prepinac medzi 0db a -2db takze som som porovnaval upravena prava bedna vs lava neupravena bedna
Zatial som ale nemal prilezitost vyskusat to na plnej hlasitosti... kazdopadne zvuk upravenej bedne je super a uz zacinam uvazovat
nad tym co tu niekto spominal a sice vyuzitie tychto bedni ako HIFI aparatu na doma, mam regalove onkya D-052 a asi ich odlozim do suflika big_smile
Zvuk je na stredoch omno hlasnejsi a bohatsi neupravena bedna na stredoch zastreta a nevyrazna ked pustim obe naraz tak zvuk je vyraznejsi v pravo teda v upravenej bedni, je prierazny a pekne to "reze" tak ako ma ta v lavo je zahuhlana zrejme tym ze sa utlmilo vyssie pasmo mohli vyniknut zakriknute nizsie stredy a basy, mame to hlavene ako odposluchy a teraz je spev omnoho zrozumitelnejsi

Az dokoncim aj druhu bednu a zozeniem vhodne prepinatko tak to vyskusam v skusobni na plne gule a potom Vam
to este zreferujem Zatial dakujem vsetkym za pomoc, bez Vas by som to asi nedal smile

TO:moula nehrame folk big_smile aj ked nic proti folku big_smile hrame Rock, roch n roll, punkrock smile

TO: Wili na tom ladeni ako PA urcite nieco bude teraz je to na blizko omno prijemnejsie pocuvanie neupravene bedne skriekali na vyskach a mali zahuhlane hlasy a spevy teraz sa mi zda pasmo omno vyrovnanejsie smile

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Zdravím velectěné fórum. Právě se chystám páchat nemlich ty samý bedny a tak jsem rád, že jsem našel i nějaký povídání.. Chci se ale zeptat. Nemáte někdo nějakej výkres "dřeva" ? Neumím to počítat . Ty co jsou tady na fotkách se mi velice líběj..... Za jakoukoli radu díky moc wink

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

http://www.prodance.cz/download/EM151.pdf

Web

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Díky moc, ale tohle je na 15-tky sad .. Dumal jsem jestli by to nešlo takhle nějak .. http://www.bcspeakers.com/PDF/SUGG/SGG_44.pdf

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

http://www.prodance.cz/download/EM121.pdf  wink

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Žjoooo, no to je servis DÍKY, DÍKY smile

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Jsem se upsal o odkaz vedle:)

Web

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Wili (#20)
Jaký rozdíl je prosímtě mezi tím zatlumit výškáč přímov bedně, nebo ho zatlumit ubráním příslušného výškového rozsahu na EQ? Obojí přece dělá to samé, akorát v prvém případě se bude topit na odporu v bedně.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Jasně a když ty EQ budou dva, tak se dají na jednom oškubat výšky, na druhým basy a středy a pak se nemusí dělat vůbec žádná výhybka, aby se v bedně netopilo...

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Přínos tvého příspěvku je kde?

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Přínos mýho příspěvku je v poukázání na to, že trvalej útlum výšek se má řešit výhybkou a ne equalizerem, myslel jsem, že je to zřejmý. Jeden z důvodů je i to, že málokterej equalizer bude mít rovnej průběh i v "nule", natož jinde.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Tlumit výšky ekvalizérem není samo o sobě špatná cesta, jak jinak se to dělá v aktivkách. Ale kvalitní odladěná výhybka za 1000-2000Kč je levnější, než shitový ekvalizér za 2000. (I když znám výjimku, sehnal jsem v bazaru TC electronic parametrickej dvouvstupej čtyřpásmovej za 700Kč).

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Tak buď mluvíme každej o něčem jiným, nebo nevím. Korekce na aktivkách jsou snad něco jinýho, než nutnost equalizeru k tomu, aby bedna vůbec fungovala jak má. Je to škrábání se na levým uchu pravou rukou a ještě dráž.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Výrobci aktivních beden samozřejmě zvuk korigují. Dá se tím z bedny vytáhnout maximum za málo peněz. Samozřejmě je to úplně ideální v bi-ampu, ale i s pasivní výhybkou to jde. Tím myslí, že výrobce třeba trošku pomůže zahladit nějaký hrb na výškáči.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Tak to jasně, ale zahladit hrb pevnou korekcí a utlumit celý pásmo jednoho reproduktoru je sakra rozdíl.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Pozdravujem tunajsich vyhybkarov smile, nechcem zakladat novu temu, no rad by som poprosil o radu - tunim jednu nestastnu bednu osadenu Delta12 LFA/D220Ti/HM25-25. Je tam obycajna 6dB vyhybka, chcem z toho spravit monitor na sposob LA212 s tym, ze uvazujem pouzit hornu H100(A7570), alebo A9090. Hubert presne taku kombinaciu odladenu nema, svojho casu mi nejake kombinacie tunil, ale toto som uz s nim nestihol - dufam, ze sa na nas tam z hora diva...

Prvy nastrel som skusil takto:
LF/6dB    0,8mH a 1R+17uF
HF/18dB predradeny odpor 5R, 1,5uF+4,7uF a 0,7mH, driver je v protifaze

Nie je to ale celkom ono, simulacny soft nemam a cestou pokus omyl by som rad tiez nesiel.

Diky za akykolvek post.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Mno, myslím si, že každá tvorba výhybky je zčásti empirická záležitost, je vždy potřebné poslouchat, měřit a dolaďovat. Hubert blahé paměti měl u některých kombinací i tři docela odlišné výhybky.
Nestačilo by to jen doosadit pořádnou, Hubertem odladěnou výhybkou?

https://www.prodance.cz/eminence-delta- … 25-25.html

Ono ta repra jsou starý Low end profi, práce spojená s laděním na jinou hornu se asi moc nevyplatí.
Odměřeno samostatně chování S220 s A7570 to je, ale s A9090 není (na měření Prodance je na místo toho S202).

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Ja by som ako monitor rozhodne nechcel nič s D220Ti, na blízky posluch je ten výškač dosť nepríjemný. Každopádne na PD je aj meranie z B&C DE12 a7570u čo dosť zbytočne veľká horna na monitor ale DE12 má oproti D220 príjemnejší mäkší zvuk.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Diky chlapi. Ja som vychadzal z Hubertovych vyhybiek, hlavne som chcel cosi mensie nez je HM25-25. Je mi jasne, ze ta D220tka je zrejem moc ukricana, z hovna bic neupletiem smile ale skusim este laborovat. Inak zvlastne je, ze to co tvrdil zakladatel temy sa potvrdilo aj mne, ze jednoducha vyhybka 6dB/okt znela prijemnejsie, no mal som pocit, ze Delta pri nej dostavala viac zabrat.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Na PD je aj D12LF+D220 s malou hornou HM 11-25. D12LF má predlženú cievku, lowcut nerezať príliš vysoko, aby sa membrána hýbala a dobre sa chladili okraje cievky. Niektoré kusy D12LF mali väčší peak na cca 2-2,3kHz. Je to dosť kompromisná zostava no vzdľadom k cene to neurazí a navyše ak sa to dá do adekvátne veľkej bedne tak aj bas s toho je celkom znie.