Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Odolnost reproduktorů v platu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Odolnost reproduktorů v platu

Rád bych vytvořil ucelený dred o vhodnosti resp. nevhodnosti reproduktorů v platě auta.

Za sebe můžu řict, že TVM ARX-165 (koax nebo širokáč) u garážovaného vozu zežloutne, ale nic se nikde neodlepuje, drží, funguje... Ovšem ve své negarážované felince mám od zimy Monacor SPH-170. Potichu jsem si přál, aby vydržely, bohužel se ale guma závěsu u jednoho vzdula, ale nepokračuje to.

http://i.minus.com/j4nmKePxTniLK_xs.jpg

Zajímají mě vaše zkušenosti, omezte se pls jen na plato.

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Asi 4 roky jsem měl v platu dva kusy ARN6618. Během cca 4 měsíců zežloutly/zhnědly. Lehce se prověsila membrána, ale nebylo to o moc. Guma se neodlepovala, nespuchřela, membrána se nerozpadala, magnet držel na svém místě, přívody k cívce se neuklepaly. Tohle byl můj poslední pokus o umístění reproduktorů do plata wink

Re: Odolnost reproduktorů v platu

v plate mam uz nekolikate ovalne repro a nikdy zadny problem,zadne zloutnuti jak tu popisujete,odlepovani apod...vse v poradku

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Rozepiš se prosím o konkrétních typech i době jejich použití, ať zůstane tomuto dredu trocha informační hodnoty, proto jsem ho taky zakládal.

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Já dal do plata Dexony WD100 a musím potvrdit že stačily 3 měsíce intenzívního slunění a jsou vybledlé až hnus. Ale jinak se nic neodlepuje a neupadává.

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Ja netroskarim smile narval jsem do Felicie rovnou ARN312 (drevene plato). No co no...alespon tak je vyuziju.
Je to uz cca 6let co jsou v negarazovanem aute a krom vyblednuti laku jim neni vubec nic.
Ovsem obcas obtahnu zavesy silikonovym olejem.
V minulem aute jsem mel nejake Noname ovaly a zavesy se rozpadly na prach.

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Kamarátovi sa vo Fabii za cca dva roky rozpadol záves  na ováloch od SAL séria orange. No iba na jednom, oba však trpeli pokrútením plastovej membrány.

Re: Odolnost reproduktorů v platu

V r. 1994 jsem do Formana zakoupil kruhové SONY do předních dveří a eliptické SONY do plata (tehdy cca 3500,-- Kč + 2200,-- za pár). V žádném z pozdějších vozů jsem již tak příjemný poslech nikdy neměl, žádný také již neměl plato. Přibližně jednou za rok jsem u oněch eliptických reproduktorů zamačkl mírně povylezlé kovové síťky, a to byl jediný manýr oněch reproduktorů v platu.
Novější reference nemám, již cca 8 let ve voze pouštím hudbu jen velmi výjimečně.

Re: Odolnost reproduktorů v platu

BobiseK Sal se mi asi po roku rozlepil smile respektive gumový závěs od středu,jedná se o malý basák xpro 2060 8" vyřešil jsem to chemoprénem,hraje doted smile

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Mám stejný zkušenosti jako babakus, ale s ARN 6608... Tzn. vybledly, prověsily se, ale hrály. Měl jsem je v Trabim, potom v Rapidu.
Jen taková vsuvka: Babička mi před několika lety přinesla ARN 660x který našla na parkovišti ve sněhu. Nechal jsem ho pár dní vyschnout na skříni. Trochu se pokroutila středička, membrána šla měkčeji, vytratila se trocha středů, ale vydržel a hrál...

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Já jsem měl pro změnu v minulém autě (Renault-19) vzadu v platě strčené 2x ARO667? nebo ARO689? - prostě tu variantu s malým lehkým magnetem a pracovní objem byl objem kufru. Musely se kapánek na autorádiu stáhnout basy, bo to potom začalo smrdět formerem big_smile , ale zvuk to mělo pěknej, i ty výšky se se jakž takž šířily v prostoru okolo zadních sedadel (odrazy od skla). Co se týče chování - absolutně žádný problém, jenom ta membrána taky měnila barvu. A vyklepávaly se přívody, musel jsem je čas od času opravit, což samozřejmě nesouvisí s umístěním v platu automobilu. Ale tento příspěvek asi nebude pro nikoho zajímavý, protože takové vylomeniny nikdo asi dělat už dnes nebude. Ale něco mi to přece jenom dalo. A to, že i staré teslácké osmipalcové širokopásmáče dokázaly dost dobře hrát a vytvořit i z autorádia s nějakým ubohým můstkem napájeným 14V palubní sítě celkem slušné SPL. Teda aspoň na bigbít a akustickou hudbu. Pro techno a jemu podobné styly ale nepoužitelné!
Takže jenom pro doplnění a v dnešní době určitě ne pro inspiraci.

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Ja som do tatkovej feldy, do plata, dal niake koaxy SENCOR zdola a zhora prekryl rovnakými prispôsobenými mriežkami ako vpredu a nič im nieje, zatial bežia asi 3roky big_smile

Re: Odolnost reproduktorů v platu

U novšího vozu bych viděl středobas vpředu ve dveřích+ výška v palubce+ zadní dveře+ kufr sub. Kdo nemá díry v zadních dveřích tak do plata, oddělit repro kyblíkem nutnost při použití subáče.tím pádem odpadá strarost o nějaké vyblednutí nebo dokonce ukradení repráků, pastva na oči.Každopádně potunit.
http://www.ahifi.cz/tlumici-material-tecsound-4-mm.html

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Já mám už rok v platě arn-226-07/4 lehce zežloutly ale jinak sou v pořádku.

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Carpower SP-252C všetne menšieho a väčšieho brata nevydržia závesy, zbledný a roztiahnu sa, ale to sa deje na všetkých kusoch, je to polyuretanovým závesom a ten nie je trvácny.

Web

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Sestře jsem tak 8 let zpět, koupil do plata Felicie ovály Dragster v ceně 1300Kč. Vydržely tam asi 3 roky než se membrány rozpadly téměř na prach. Nepoužívala ovšem ty krycí děrované mřížky, takže přes repro byly jen jakési plastové třmeny.

Web

Re: Odolnost reproduktorů v platu

babakus napsal:

Asi 4 roky jsem měl v platu dva kusy ARN6618. Během cca 4 měsíců zežloutly/zhnědly. Lehce se prověsila membrána, ale nebylo to o moc. Guma se neodlepovala, nespuchřela, membrána se nerozpadala, magnet držel na svém místě, přívody k cívce se neuklepaly. Tohle byl můj poslední pokus o umístění reproduktorů do plata wink

Auto i s reproduktory šlo před nějakým rokem do šrotu, ale repráky i s platem slouží v jiném voze. Včera jsem si je prohlížel a stav se vůbec nezměnil. Prověšení membrány je víceméně stejné jako před rokem. Takže tady TVM celkem válí lol

Re: Odolnost reproduktorů v platu

Mé 170ky podobně, stav stejný, dál se to neodlepuje.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Odolnost reproduktorů v platu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£