Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 80]

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

DJ_Rix: viz ten dlouhej clanek co sem psal.. par desitek cyklu.. a to doslova.. Li-xx na tyhle pdominky moc nejsou, stary dobry (pravda tezky) NiCd to bylo jinyk kafe.. smile

ale dost jiz o baterkach, piskomil chce balancer, vyleptame balancer.. big_smile ..proste jak by rekl klasik: kdyz chce Vena jet tramvaji, pojede tramvaji ! mamo namaz mi chleba sadlem nejak mi vyhladlo.. smile

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Teď jsem poslouchal už tejden bez nabíjení, vzal jsem si tak na 2-5 hodin notebook do postele, pod to jsem si dal tyhle bedničky a koukal jsem na filmy... tak jsem se teď podíval a napětí 7,15V... tak jsem nabíjel... BEZ balancéru.. všechny články krásně stouply na 4V, a jeden se nechce vyhoupnout... Má 1,2V... To je ten důvod, proč chci ty balancéry smile)... A odpojovač zátěže při podbití tam dám taky. nastavim ho na 10V.

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

tak a zpet k tematu, na piskomilovu zadost, a po projiti nekolika ruznych schematek ktera naselna internetu, jsem mu navrhl a stvoril kytarovej 2ch. preamp s jednoduchejma korekcema.. asi by jste radi videli schematko, mno jenze zapojeni je tak jednoduchy ze jsem ho ani nekreslil.. ehmm..  ale vse je urcite jasny z popisu (viz nize) a samozrejme muzu poskytnout layaut + osazovacku ..takze kdyz bude nekdo chtit at si schematko prenakresli smile

puvodne to mel osazet zadavatel osobne, proto je taky cela deska (netradicne) jen v klasickych soucastkach, ale vzhledem k tomu ze jsem desku udelal rovnou dvakrat a druhou zkusim udat jako stavebnici (abych trosku zpenezil nad tim straveny cas.. ) a potreboval jsem to tudiz vyzkouset a doladit hodnoty zejmena u clean ch.  .. a protoze Yeayer nejak nemel cas, tak jsem to rovnou i osadil..

https://i.postimg.cc/qgWGHVcm/2092375.jpg

jinac tedy k zapojeni:
vstup je v podstate totoznej s BOSS-ackejma krabickama pres FET (ja pouzivam 2SK117..) dale se signal rozdeluje do dvou neinvertujicich zesilovacu, prvni zesiluje cca >10x druhy cca <100x a signal je dale oriznut pres antiparaelni dvojci diod.. trivialne packovym prepinacem je vzdy jen jeden ze signalu veden dale do obvodu kde nasleduji korekce temer presne vykradene z BOSS HM3, LEVEL pot. a i samotny vystup je vlastne totozny s prislusnou komercni krabickou.. OZ tam je OPA4228, ktery tu zbyl z nejakych vzorku a nebylo by pro nej (v DIP provedeni) zadne vyuziti

no a vysledek? hraje to teda prekvapive zajimave, dost jsem se bal ze to bude pri sve jednoduchosti celkem hruza )alias komba behringer a podobny chrastitka) a ejhle, fakt neni.. akorat desticka je na jedne strane trosku okousana, byl to zbytek, ale na funkci to vliv nema a darovanymu koni.. smile

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Co ty křivý součástky? tongue

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

No ty přece zakřivují signál, aby to dobře "kreslilo", "rovnej" signál z kytary je dost nudnej smile

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

myslis ty polehany kondy ? to aby to nevypadalo tak vobludne veliky (coz stejne vypada big_smile) a hlavne aby sli "heftnout" tavnou.. ve stoje bych je musel voblejt (od slova lejt, nikoliv od blejt) dokola.. smile

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

K*rva, odešel mi další článek... Reason - podvybití... Musim hodně rychle dodělat něco jako ukazatel napětí na článcích, třeba s LM3914, na vstup připojit přes dělič články, přidat bargraf a k tomu si udělat stupnici jaká LED svítí při kolika voltech, třeba rozsah 14,8V - 10V, přičemž by poslední např. 3 LED byly kritickej stav. Dalo by se to tak udělat?

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

a jak se ti podvybyl ? pri provozu nebo sam od sebe ?? pokud to druhy tak je rovnou vyhod.. (mozna blbej dotaz, ale jak te znam ses schopnej tam nacpat clanky co maj detstvi, pracovni vek, i duchod davno za sebou v nejakym ntb a podobne..)

na nejakej baragraf se vys* LEDky budou akorat zrat(..predpokladam ze stale plati uvodni slovo nadpisu - tedy mobilni)  postav s komparatorem a N-FETem jednoduchej watch-dog, reference klidne zenerkou, s tim se nes* hlavne aby to samotny nebralo vic nez par mA  a pod ty 2,9V/cl proste spolehliove vyplo !! delaj se na to primo obvody ale vesmes v SMD.. coz u tebe nevim jak ses na tom..  MAX1605x treba a spousta dalsich smile

BTW jak hraje ten preamp ? smile

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Vyoprdni se na LEDkový bargrafy. Já to řeším jednoduše a levně- kup malej budík-voltmetr 0-5 [0-6]V, do série s ním zapoj 10V zenerku a před čísla na budíku dopiš jedničky, takže stupnice ti bude místo 0-5V, ukazovat 10-15V. A máš to za pár korun a spolehlivý.

Web

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

sagitarius: to bdue žrát jako kráva ne?
Nitram: Preamp mi tu zatim leží, čekám na sklo na čelní panel a na nový články, ale to se bavíme o kombu. PodvybIly se používáním. Asi to udělám s tim N-Fetem.

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Kdyby ses alespoň zamysel vždycky než něco napíšeš. Ručkový měřidla mají nejčastěji 100uA na plnou výchylku....

(upravil Nitram 15. 10. 2012 12:39)

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Piskomile, Piskomile.. za 5, viz prispevek vyse !!!  ty si toho Blahovce ani nevotevrel, priznej se !! big_smile

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Nitram: ale ano, vždyť se z něj učíme big_smile... Tak jako já mám nějakej tesláckej ručkovej voltmetr a ten žere asi 50mA...

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

mam takovej pocit ze zrovna v nem se totiz pise neco o idealnim voltmetru (nulovy proud) a idealnim ampermetru (nulovy ubytek napeti) a snaze priblizit se k tomuto v realu, ale kouknout se a placnout te tou knizkou po hlave nemuzu, kdyz ji mas u sebe smile

a 50mA znamena Ri v radu desitek az stovek ohm..  tolik zadnej ruckovej ani jinej voltmetr na nizky napeti urcite nezere, ani velkej stolni..

http://elektronika01.blogspot.cz/2010/1 … urita.html
http://elektrika.cz/data/clanky/vlastni … -pristroju

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

ty hele, Tomasi, uz to mas vyreseny s tim napetim ? vypadla tu na me ted pri debordelizaci zkusebni desticka s tim MAXikem.. je funkcni a delic je tam podle rychlyho zmereni na 3cl. li-xx  smile  ale jako nepovezu ti ji teda osobne hned ted big_smile ..leda az fakt budu mit treba cestu spravnym smerem..

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Nitram: nemám, už odešel druhej článek big_smile. nevadí, koupil jsem novou odešlou Li-Ion baterku z noťasu, kde bylo devět článků tudíž mužu ještě 4x nějakej článek zničit big_smile. Ne, dělám si srandu, prostě se už musim stavit, vrátit ti Blahovce protože samotnýmu je mi to blbý že ti to zadržuju, vyzvednout si od tebe (pokud budeš ochoten mi ji vyleptat) desku na ty omezovače, kterou si sám nakreslím i když vubec nevim jak big_smile a ještě tedy pokud bys mi dal jestli doma máš nějakej ten odpojovač zátěže při podbití... MAXikem myslíš co? big_smile

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

uz jsem psal vejs..
http://datasheets.maximintegrated.com/e … X16053.pdf

ale ted na to koukam ze ma zmetek psano Vcc do 16V.. (i kdyz teda absolutni maximum je podezrele az na +30V) ty tam chces co si pamatuju ctyrclanek vid.. ?? hmm.. hmm... no ale podle me by to ze tri hralo taky hezky..

jdu spat.. a ty taky moc neponocuj..

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Protože vlákno o nabíjení Li-Ion článků diy nabíječkama není, tak poznatky té mé napíšu napíšu sem. Třeba se to bude někomu hodit:

Brzy to bude rok, co jsem postavil tu experimentální nabíječku Li-Ion s LM317 podpořenou automatickou regulací proudu tranzistorem ovládaným napětím z úbytkového proudového odporu, jak o ní píšu v začátku tohodle vlákna včetně odkazu na schéma s popisem.

Můžu konstatovat, že funguje dost dobře, jenom je potřeba si pohrát s napěťovýma odporama pro přesné nastavení napětí 4,2V, já jsem to řešil výběrem a doladěním paralelně přidaného odporu tak, abych se dopracoval k přesnému napětí. Považuji to za spolehlivější řešení než trimr. Možná někdy zkusím víceotáčkový, ale složenina z více pevných odporů je dostatečné řešení. Teplotní závislost zkoušená přibližováním až dotykem pájecího očka k IO, tranzistoru, diodě, proudovému odporu - dobrá. Jediné slabé místo jsou právě odpory určující napětí - tam se napětí s teplotou bohužel mění. Proto tyto odpory je nutné situovat na DPS co nejdále od chladiče s LM317. Pak to už šlape dobře. V průběhu nabíjení jsem mnohdy kontroloval napětí i proudy, všechno bylo v pořádku. Je pravda, že odporový dělič určující napětí je z dosti malých hodnot odporů, proto je nepřípustné baterii připojit k nabíječce a zapomenout nabíječku připojit ke zdroji (zapomenutá síťová šňůra, přerušení dodávky el. energie apod). Chvilka nevadí, ale takový den už je problém. Tekoucí proud těmito odpory se dá lehce spočítat a postavit proti tomu kapacitu bateri, ne nemá smysl to rozebírat, to si každý spočítat umí. A taky se to nemusí líbit tomu LM317, když do něho teče proud z druhé strany.

Takže závěr - nabíječka funguje spolehlivě. Tady jde o to, že je to jednoduchá diy konstrukce, kterou má uživatel a stavitel pevně pod svou kontolou a možnost úprav (m.j. nabíjecího proudu změnou hodnoty proudového odporu). Samozřejmě za předpokladu přesného měřicího přístroje (třeba multimetru).

Tak tohle jsem chtěl po cca 10 měsíčním užívání sdělit, třeba to někoho bude zajímat. Akorát je škoda, že mám takovou vlastnost nedotáhnout věci do konce sad , takže u mě se doteď jedná o zkušební destičku, absence krabičky, kde by se mohl krásně nacházet modulek voltmetru, indikace LED a pod. Možná k tomu někdy dojde.

(upravil Jan16 26. 3. 2013 19:06)

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Teda honit teplotní závislosti odporů (zbytečné) a nabíjecího proudu (zcela nepodstatné), ty se asi nudíš smile Tý baterce je fuk, jestli se nabíjí na 4,185 nebo 4,189V. A už je jí naprostu tuplák, jestli proudem 650, nebo 690mA. Na běžný používání je ta nabíječka "317+tranzistor" naprosto postačující.

Já tu před pár lety udělal s LM317 (a pár věcí navíc) nabíječku i s balancérem pro 3článek:

Spoiler

http://i46.tinypic.com/dmqy3s.jpg
Tak kdyby někdo se taky nudil a chtěl to zkusit postavit..

(upravil jik 26. 3. 2013 19:32)

Re: Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Ne, neboj, opravdu jsem to nedělal s pájkou, teploměrem a měřákem v ruce. Nic jsem nevynášel po půl stupni Celsia do složitých grafů na milimetrovém papíře, to fakt ne smile . To už by té nudě nasvědčovalo. Akorát jednou v létě v hicech jsem našel ke konci nabíjení 4,22V, tak jsem se zděsil a tím pájecím očkem jsem objel (oparně samozřejmě) všechny součástky a přišel jsem, že to dělají odpory pověšené na vývod Adjust toho LM317 - jak je nazývám z hlediska funkce zapojení já - "napěťové odpory".

Jinak to Tvoje dílo - pěkné. Edit: takhle hezky bych to taky chtěl někdy postavit. Jenže u mě - jak už jsem psal - pokud mi něco funguje, začnu najednou být línej dotáhnout to do konce.

Příspěvky [61 až 80 z 80]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Mobilní repro zejména pro sledování filmů, videí a klipů na mobilu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£