Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Dipolove reproduktory

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 45]

Re: Dipolove reproduktory

jiřikVH: Nic proti Betě ale spíš tomu jak bude použitá...

Re: Dipolove reproduktory

Já si totiž myslím to samé.

(upravil hakunin 25. 8. 2007 11:06)

Re: Dipolove reproduktory

Uvažoval jsem ještě o gamě, ale choky říkal, že betu:) Tak jsem ju vzal. Klidně se vyjádřete chlapi.

Web

Re: Dipolove reproduktory

Beta vypadá slušně, a v místnosti bude mít slušně f3 myslím časem si ji asik taky pořidím.

Re: Dipolove reproduktory

no dobře tak já se stručně vyjádřím... Beta15+dipol=píčovina^n

Re: Dipolove reproduktory

Poděl se Jiříku detailněji o poznatky. Kdysi ses ptal já odpovídal. Teď je řada na tobě. smile

Re: Dipolove reproduktory

Malý rozkmit membrány a slabý magnet ukontroluje pohyb membrány u Bety?Proto jsem zmiňoval,že to ukáže praxe.Reagoval jsem spíše z důvodu,že aby se pak nezvažovala výměna basové sekce po realizaci.

(upravil hakunin 27. 8. 2007 15:31)

Re: Dipolove reproduktory

Uvidíme.. Choky říkal že budu potřebovat "zesílení" bassu od země. Ovšem to je u mě trochu problém, protože nejspíš rodiče nepřesvědčím, že ten nový koberec musí jít pryč. (Aktuálně mám takový krásně huňatý i když na krátko střižený pohlcovač basů:)) Nevím jestli jsem to zmiňoval, pokoj mám cca 15m^2.

Edit : v nejhorším ještě můžu jít dál a pořídit další dvě 15", ale o tom budu uvažovat až uvidím jestli je to třeba.

Web

Re: Dipolove reproduktory

Myslím si,že koberec můžeš nechat tam,kde je.Ten ti ovlivní vyšší frekvence než jsou basy.

Re: Dipolove reproduktory

Malý, slabý ... hmm hmm

Re: Dipolove reproduktory

MethMan: nerozumím

Web

Re: Dipolove reproduktory

hakunin napsal:

v nejhorším ještě můžu jít dál a pořídit další dvě 15", ale o tom budu uvažovat až uvidím jestli je to třeba.

já bych k tomu šoupnul pořádnej subáč třeba s RCF L15P200AK, BC 15TBX100 nebo něčím podobným...

Re: Dipolove reproduktory

To je zatím docela mimo moje možnosti. Pokud ale někdy budu uvažovat o subu, zvážím ho.

Web

(upravil hakunin 1. 9. 2007 15:38)

Re: Dipolove reproduktory

Chlapi, je to INSANE! http://hantl.info/~spks/my-all-eminence … -music.jpg je to ještě nedostavěné a nedoladěné. Bez ekvalizace tomu chybí bass, ale když jsem přidal na zesiku basů (celkem o dost:) tak jsem se dostal do mojí osobní nirvány. Takže po dokončení mám ještě jisté plány s výhybkou a stoprocentně budu ekvalizovat. (I když není to zatím stoprocentní, ten kus dřeva ve kterém to je prakticky nic nedrží, takže se to maličko kýve:)

Takže suma sumárum jsem bez problémů, dostavím a ozvu se.

Edit : ještě si musím pohrát s výhybkou:)

Web

Re: Dipolove reproduktory

A který bass tomu chybí - 50hz a dolů, nebo ještě výš...?

(upravil Halen 2. 9. 2007 22:58)

Re: Dipolove reproduktory

No jelikoz je vlnova delka 100Hz 3,44m, tak nevim co tomu chybi nebo nechybi u ozvucnice s sirkou odhadem ~ 50cm ? Nejak neni na tom obrazku videt, ze by tam bylo cokoli jinyho nez deskova ozvucnice.

Re: Dipolove reproduktory

V názvu obrázku který jsem výše linkoval je napsané, že to není hotovo. Takhle vypadají hotové kousky http://hantl.info/~spks/my-all-eminence … heaven.jpg šířka pade, křídlo u země 36. Nemám to čím změřit, ale zkusím si stáhnout nějaké generátory šumu a zkusím poreferovat. Jsem zvyklý na hlubší bass ze 100l uzavřenky, takže ještě promyslím, kde ten bass nahoním, nebo časem vyrobím ten sub.

Web

Re: Dipolove reproduktory

Pro představu basová kytara z psích vojáků - u sousedů vyje pes - 2.2. (druhý track) je bez EQ ještě slyšet, ale hraje docela potichu.

Web

(upravil Jarous 3. 9. 2007 16:44)

Re: Dipolove reproduktory

OT: to jako, že u sousedů vyje pes, když to pustíš ? smile

Re: Dipolove reproduktory

Tak poslední modifikace zatím - výměna cívek na vzduchém jádře za cívky ferritové. Ty teď mají třetinový odpor a začalo to basovat jak má. V dexonu mi sice prodejce tvrdil že to nebude poznat, ale... naučil jsem se nevěřit nevěřícím a udělal jsem dobře:). Nevíte někdo, kde sehnat MKP kondenzátory v ostravě? V ESOu snad seženu až zas něco nadvyrobí...

Další věc co udělám se svýma bednama jsou větší křídla. Plánuju stávající ~35cm vyměnit za 60cm. Dle http://melhuish.org/audio/baffle.html bych se pak měl dostat na 40Hz.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 45]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Dipolove reproduktory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£