Re: DIY DAC

jo tu jsem myslel.

Web

Re: DIY DAC

Mam tady jednu verzi tohohle prevodniku na prkynku s jednoduchym,ale slusnym zdrojem,ma vymeneny vsechny klicove elyty a signal haknutej primo z chipu a vyvedenej do konektoru.Je to verze s SPDIF vstupem.Pokud by si ho chtel nekdo vyzkouset jsem ochotnej zapujcit.Pripadne muzu zapujcit i s SRPP lampovym predzesilovacem s ruskyma 6N16b v malym provedeni,vestavenej do krabice od pocitacoveho zdroje,obrazek zde:
https://lh4.googleusercontent.com/-mwIl … C_9433.jpg

(upravil DJ_Rix 24. 9. 2012 8:26)

Re: DIY DAC

Jak máš zapojený ty 6N16 ? Mám jich doma pár kousků a i 6N17 (ta má asi moc velký zesílení).....

Jinak,měl jsem pocit,že ten výstupní OZ se součástkami okolo dělá zároveň i nějaký filtr,nebo tomu tak není? Při napojení signálu rovnou z chipu se tohle vlastně úplně obejde......

Re: DIY DAC

6N16b tady:
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15386
6N17 nemam vyzkouseny....
Podle mych zkusenosti pri pouziti lamp tam ten filtr nutny neni...i pokud jsem vystup z chipu pres svitek zapojil do T ampu fungovalo to bezvadne,zvukove,nemeril jsem....myslim ze vetsina profesoru na to bude mit jinej nazor....:-)

Re: DIY DAC

Potom jako filtr fungují výstupní trafa za lampama, pokud jsou, zesilovač, bedny a nakonce lidský ucho.

Re: DIY DAC

ic

(upravil pslava 25. 9. 2012 19:00)

Re: DIY DAC

Ještě k tem usb/spdif modulům. Je lepší modul hned u pc a 3metry koaxu k dacu, nebo a to je tuším blbost 3 metry usb a modul u dacu ?

Konkrétně třeba tento napájený po usb http://www.ebay.com/itm/USB-to-SPDIF-co … 0801086377

(upravil luta 25. 9. 2012 18:55)

Re: DIY DAC

jak se to vezme..vezmeš-li v úvahu, že z spdif se snaží následně dekodér DACu obnovit hodiny a dlouhý koax by pravděpodobně mohl mít na to nějaký dopad..narozdíl od koaxu je USB diferenciální linka, které těch pár metrů neublíží.

Web

Re: DIY DAC

Uf, takže to není tak jednoznačný... někde na AVmanii, nebo slovanetu jsem četl přesně opačný názor..

Re: DIY DAC

Já jsem hlavně zvědavej,jestli když se to vytáhne I2S a zapojí rovnou do dacanu,jaký to bude,klidně v porovnání s HSDAC,protože teoreticky by to mělo být lepšejší.....kua už abych to zkusil smile

Re: DIY DAC

Přestaň mě namlsávat Rixi...kua dal sem za ten HSdac tehdá skoro deset klacků....

Re: DIY DAC

big_smile To nějak hodně,já za ten můj ani né půlku.... yikes

Máme vůbec oba ten stejnej ?

http://img26.imagefra.me/img/img26/2/8/10/quart/f_ugw7dg9hm_dc53513.jpg

(upravil pslava 25. 9. 2012 21:05)

Re: DIY DAC

Ale jo, já to myslím komplet i se zdrojem, modu krabicí, buffry a softem 24/192kHz čtyřvstup
Před úpravou je to konkrétně tento:  http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=111599
Jeden čas jsem měl dva a tento jsem si nechal, druhý hraje u kámoše.

Rixi a to nemluvim o tom, že se mi nedávno zase vrátil domů ten NOS dac 4.0 od tebe smile
Ani jsem  ještě  nezkoušel jak je natom, asi nic moc že ?

Re: DIY DAC

prvni vylepseni toho DACu z obrazku bych videl ve vyhozeni trafka na SPDIF vstupu,teda pokud to je SPDIF smile pokud neni digi kabel dlouhej nekolik metru je tam naprosto zbytecny a podle mych zkusenosti zvuk zhorsuje...

Re: DIY DAC

S tím tvrzením lepší ne HS-DAC bych brzdil. Ten Tenor není žádnej zázrak.

(upravil DJ_Rix 25. 9. 2012 21:35)

Re: DIY DAC

A ty máš Dohnaliku jakou sestavu? Na čem testuješ kvalitu DACů ?? Měl jsi vůbec možnost slyšet HSDAC ? Já zatím nic netvrdím,jen se bavím,bude to sranda a je mi vcelku buřt jakožto majiteli HSDAC jak to dopadne,naštěstí nejsem zatíženej ani tím,že by mě snad mělo nasrat kdyby náhodou ten tenor+ak měl být zvukově lepší....

Je ovšem otázka,jaký je technický předpoklad:

1. Integrovaná zvukovka,SPDIF koaxem,HSDAC
2. USB asynchro Tenor,I2S výstup do AK4396

CO z toho technicky dává předpoklad že by to mělo být lepší??

pslava: No já už si to moc nepamatuju,ale myslím že to zas takovej průser nebyl,však to vyzkoušej ! big_smile

(upravil Dohnalik 25. 9. 2012 21:49)

Re: DIY DAC

Mi je to taky buřt, já si dodělám DPA a postavím vlastní DAC jak nejlépe umím. Proto nezvolím ten Tenor, ale lutův async modulek, kterej pracuje asynchronně a bude asi trochu někde jinde. Momentálně poslouchám primárně na sluchátkách. Za ty prachy to určitě stojí vyzkoušet, i kdyby to hrálo na hovno tak to chytneš a vyhodíš. Jenom říkám, že to nejspíše lépe jako HS DAC hrát nebude, už kvůli jitteru, který má ten Tenor pomalu řádově vyšší. Naopak se někomu může líbit zvuk toho AKcosi DAC více než AD1853.

//moment, jsi ji jistý, že ten Tenor je asynchro? Co všude čtu, tak není.

Re: DIY DAC

Měl bych blbý dotaz: Tento DAC (z druhýho příspěvku na první stránce) se připojí na SPDIF v kompu a z DACu jde už jen analog výstup do zesilovače? Nic více netřeba? Tj. že to kompletně kvalitativně zastoupí-předčí inter. zvukovku (mám Asus Essence ST)?

Re: DIY DAC

Ano, kvalitativně nevím, ale jinak stačí jen připojit napájení, SPDIF signál a už z toho leze analog.

(upravil NNNTomas 25. 9. 2012 21:52)

Re: DIY DAC

Pěkné... a nedělají i multikanál? smile Ale to asi by muselo mít dekodér co...? :-/