Téma: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Ahoj audio nadsenci,

mam zde lama dotaz. Rad bych si dodelal vystupy na cinch u Columbusu (pripadne Skoda Streamu). Poradi mi nekdo jak na to? Moc dekuji.

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Existujú na to rôzne redukcie.Len sa treba popýtať v nejakom servise ktorý sa zaoberá auto hifi.Oni budú isto vedieť poradiť.]

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Jednoduše. Rozeber rádio, podívej se co je tam za koncák, najdi si Linkové vstupy podle datasheetu. Před kondík vstupních signálu dej kondík a z něj rovnou na cinch a máš linkový výstupy pro Zesilovač. smile

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Jestli jsem to dobře pochopil tak potřebuješ zapojit zesík na origo rádio...To rádio nerozebírej!náhodou tam něco zkurníš bude ti to v basáku prskat a bůh ví co ještě a budeš naštvanej;)...kup si High/Low adapter.Připojíš ho na přední repro levá strana +, - a pravá strana +,-. Investice cca 450kč.Přemění ti ten zesílenej signal zpět na ten slabej a máš po problému;).Tady si ho můžeš koupit http://www.ahifi.cz/sinus-live-hl-406.h … s-produktu kupoval jsem si tam mnoho věcí.A kdybys něco nevěděl tak jsou ochotný ti poradit;)

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Dobrý rada nad zlato.
High / lo adaptér je podle mně nanic, páč nezískáš klasickej linkovej výstup, alébrž signál zmršenej korekcema, filtrama, loudnessama a zkreslením koncáku k tomu jako bonus navrch.

Pokud potřebuješ čistý signál, bez modifikace rádia se neobejdeš.

Cheš -li k tomu dát další zesík, je dobré ho zapojit až za výstup korekcí, pokud k tomu chceš dát nezávislý zes s procesorem (nebo EQ atp) vraz to na vstup korekcí. Ideální oddělovací trafíčko, nebo aspoň slušný oddělení kapacitou.  Slušnej bastlič y ti tohle mohl udělat téměř na počkání. Největší drbačka je udělat na správným místě správný díry, aby ty cinche nepřekážely a zároveň byli lidsky zapojitelný.

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Ke Kolumbusu mám připojen originální zesilovač Soundsystému, ale myslím, že je to připojeno po digitální cestě, tak asi pro tebe nic zajímavého, leda by sis sehnal tento zesilovač a buď používal tak jak je (10-ti kanál s aktivním dělením na tři pásma vpředu a dvě pásma vzadu, nebo z něj vytáhl analogové signály bez poškození navigace.

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Nanic...a už jsi to někdy vyzkoušel???...já jo a funguje to perfektně.Je to ten nejlehčí způsob a nemusíš nic prznit wink

(upravil Dalča 20. 9. 2012 21:09)

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Ano zkoušel. Několik takovýhto převodníků jsem zahazoval a vytahoval linku nějakou odněkud.
Dělat ze speaker výstupu zpětně linku je absolutní nesmysl, prostě tudy cesta nevede.
Musíš mít na paměti, že tam je signál definitivke prošlý celým předchozím řetězcem, včetně šumu, zkreslení a ovlivnění kopmlexní zátěží (reprosoustvaou). Tj tento signál když opět zpracuješ a zesílíš (tj dovybavíš dalším šumem, zkreslením a tp.) je o několik "tříd" níže než to, co je na nahrávce. Je to absolutní bastl a zcela nesystémové řešení. Kdyby to bylo tak super, proč by se kupovaly/stavěly drahé předzesilovače s přepínači vstupů. Proč ba se stavěly kvalitní D/A převodníky, když by stačilo koupit mikrověž Tesco qality za 499,- na výstup k reprákům vrazit "převodník" a z něj to vrazit do pořádného generátoru kilovaty a je super hyghent poslech.... řešení hodné Ostravského Přednádraží.

Tudy cesta ke kvalitě rozhodně nevede.

Pokud chceš kvalitní poslech, nelze toto řešení doporučit (i když kvalitní poslech v autě... to samo o sobě už je de facto definice rozporu)

No pokud ti jde jen o Tuc Tuc huhly huhly tuc, tak tam vraž převodník, k němu co nejbarevnejčí zesilovač, co největší karbono-kevlarový huhlák (aspoň 15") nejlépe s barevnýma ledkama, Nicméně věř, že toto řešení nemá s kvalitním audiem nic moc společnýho.
Jo a hlavně nezapomeň na kapacitátor! - nejlépe s displejem a modrou ledkou.

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Dalča - big_smile budu se smát ještě hrozně moc dlouho big_smile jinak naprosto vystihls asi tak 99% všech autotunerů světa !

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

golfikR32: prznenie je skôr používanie toho Hi-Lo prevodníka, z neho kvalitný signál nikdy nedostaneš. Až tak perfektne teda nefunguje, to by musel byť schopný zázrakov

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Takže i kdybych tam dal třeba tuten zesilovač: http://www.ahifi.cz/zesilovac-crunch-mxb-4200i.html, který má High level vstupy tak by to bylo ta samí jako s tim převodníkem? smile

Re: Dodelani vystupu na cinch u Skoda Columbusu/Streamu

Neřekl jsem slovo nesmí..
Zapoj to jak je libo, jen prostě se musíš smířit s tím, že do zesíku č.2 rveš signál, který je "obdarován" všemi nectnostmi předchozích stupňů, šumy zkreslením, brumy... a ty ti značně "vylepší" původní zvuk. Tohle celý srazíš na linkovou úroveň, abys to následně zase zesílil, obohatil o další šumy, brumy a zkreslení.

Lze to tak zapojit, ale tohle bude výsledek.

Žádný koncový zesilovač, ani ty nejlepší , nedosahují takových parametrů, aby nevadilo je "zřetězit" tímto způsobem za sebe. A zesík v autorádiu fakt nebývá nic mos kvalita. takže na jeho výstupu nebude signál zrovna nejčistší a "vhodný" k dalšímu zesilování.