Téma: Reproboxy CT204 (Monacor SP-300PA + MHD-240)

Nakoľko som už tento projekt predvádzal aj na stránke Svetelektro.com chcel by som sa s Vami podeliť aj tu o ňom. Je to projekt na ktorom som pracoval rok a niečo a bola to moja prvá skúsenosť si postaviť niečo sám z PA systému. Zo začiatku som chcel niečo malé a kompaktné na ozvučovanie menších akcií buď na doma alebo niečo na vonku a fakt som nevedel čo si mám postaviť. Preto som sa s mojim kamarátom Milanom (nalimko33) rozprával čo by sa mi tak hodilo a vnúkol mi vynikajúci nápad za ,ktorý som ozaj veľmi vďačný. Poradil mi aby som si postavil z jedného nemeckého časopisu Klang+Ton reproboxy s označením CT204. Tak som nezaváhal a pustil som sa do toho. S počiatku sme riešili veci ohľadne výhybky čiže navrhnutie DPS a zháňanie súčiastok do nej. Výhýbková schéma na reproboxy CT204 bola presne navrhnutá na tieto reproboxy tak sme sa s ničím nemuseli trápiť. Ohľadne konštruckie a navrhovanie DPS sa mi postaral Milan ja už som len musel zohnať všetky súčiastky, ktoré boli na to potrebné. Všetky súčiastky ako na výhýbku a aj konštrukciu reproboxov som objednával so stránky Monacor.sk . Ako drevo som použil MDF dosku s hrúbkou 19mm. Lepidlo na hratny spojov som použil Profix na lepenie dreva, ktoré stálo za tie peniaze a držalo to ako malo. Vnútrajšok reproboxov je vytlmený visatonom. Na vonkajší povrch som použil koberec a na lepenie koberca som použil Chemopren EXTRÉM na namáhavé spoje. Po pravde bol to môj prvý projekt zostavenia mojich reproboxov a s výsledkom som bol naozaj veľmi spokojný. Tak už koniec reči a pridávam zopár fotiek.

Foto: https://plus.google.com/u/0/photos/1001 … 9846689553

Re: Reproboxy CT204 (Monacor SP-300PA + MHD-240)

A čo povieš na zvuk? Dá sa to s niečim porovnať? smile Trošku sa rospíš aj týmto smerom, dosť ma to zaujíma smile

Re: Reproboxy CT204 (Monacor SP-300PA + MHD-240)

Tak po pravde zvuk ti neviem opísať lebo som ich ešte nemal zapojené ale myslím si že by nemal byť problém v ničom. Snažil som sa to spraviť tak aby každý medzera bola vyplnená lepidlom a aj visatonom som sa hral trochu aby všetko pekne do seba zapadalo smile