Téma: antonio (plato: Monacor SPH-170 a US Blaster USB 1107)

  • Určení: Plato

  • Datum realizace: Duben 2012

  • Orientační cena: 2500 Kč

Vzal jsem si dnes do parády plato své Felicie, nějakou dobu v něm byly pouze středobasy, později jsem přikoupil ve výprodeji výšky a s výhybkou se příliš nepáral, výšky jsem jednoduše připevnil k platu a přepólovaně spojil s Monakury. Výšky jsou samy o sobě dost rovné a vcelku použitelné od 3-4kHz, níž značně kreslí. Původní 3,3uF bipolárek měl sériový odpor 1,5R.

Schéma
Záměr byl zvuku pomoct, ale zůstat na co nejmenším možném množství součástek, proto je schéma co nejjednodušší. "Bohužel" jsem byl nucen použít MKP od Bennicu, kterých je tu škoda, bipoláry nebyly zrovna po ruce.


http://s19.postimg.cc/s7oekmoa7/40pc1mf8.jpg http://s19.postimg.cc/xx4n4xugf/ifunxmqp.jpg http://s19.postimg.cc/6wqugd65r/cgbigh2r.jpg

záloha

Re: antonio (plato: Monacor SPH-170 a US Blaster USB 1107)

možná by bylo lepší to měřit přímo v autě nebo alespoň si doma to auto nasimulovat třeba větším zrcadlem

Web

Re: antonio (plato: Monacor SPH-170 a US Blaster USB 1107)

Nemyslím, že je to dobrý nápad, záměrem je sfázovat vyzařování dvou měničů a to je hotové. Zadní sklo a boky přidají nerovnosti/zvlnění/difrakce, které se beztak mění pozicí mikrofonu, to by ladění dost zkomplikovalo.

Re: antonio (plato: Monacor SPH-170 a US Blaster USB 1107)

Uvažoval jsi o zástavbě do zadních dveří?

Re: antonio (plato: Monacor SPH-170 a US Blaster USB 1107)

To mě, se přiznám, ani nenapadlo.

(upravil mekky 15. 9. 2012 3:28)

Re: antonio (plato: Monacor SPH-170 a US Blaster USB 1107)

Zabudovat 13cm reproduktor do zadních dveří místo popelníků by mělo být bezproblémové. Prý se tam nevleze zároveň elektrická stahovačka na okno a reproduktor, což ale - vzadu elektrická okýnka osobně nepotřebuju (navíc mám klimu, tak se moc ani zadní okna nepoužívají). 16cm reproduktor ještě zkusím promyslet, ale myslím, že by taky měl jít, u někoho jsem to snad viděl. Nejspíš už ale bude potřeba zkrátit páčku na otvírání oken.

EDIT: U druhé Felicie dokonce vlastně mám repro v zadních dveřích, jsou to asi 3W repro k NOKIA hands free sadě, pasují tam přesně místo popelníku, vypadá to jak originál. smile Ale o nějakém hi-fi se samozřejmě nedá vůbec mluvit.

Re: antonio (plato: Monacor SPH-170 a US Blaster USB 1107)

Zdá se mi s tím příliš mnoho práce, vyřezat díry do plata + upevnit výhybku je otázkou pár hodin.

V popelnících? jdou vůbec slyšet? smile

Re: antonio (plato: Monacor SPH-170 a US Blaster USB 1107)

Relativně mnoho práce oproti platu s tím je, nicméně přijde mi to jako jediné správně řešení, cesta nejmenšího zla. Víc než práce mi osobně vadí prachy za tlumící materiál. Práci na autě považuji za relax. smile

Tatovi jsem dělal do auta hudbu "co dům dal", tudíž sony xplod radio, vepředu ARN130, vzadu handsfree repra místo popelníků (8R, takže paralelně) a bonus - v platu má zapojený jeden 6x9" US BLASTER, jeden reproduktor zůstal fungovat, tak jsem ho nechtěl vyhazovat. Pěkné je na tom jenom to, že to krom trochy dvojlinky nestálo ani korunu.