Téma: Pomáhá tlumení dveří z venku?

Zdravím, chci se zeptat, je možné, že takovéto polepení dveří z venku pomůže zvuku? Ozvučnice je přece uvnitř a žádné dírky nikde nezalepuje, jak to tedy je?
https://lh5.googleusercontent.com/-OgVI_QbZ13w/UDDo08-Zy9I/AAAAAAAAB_M/mvqjVPXAYMw/s720/408332_3312555545835_1401836816_n.jpg

Re: Pomáhá tlumení dveří z venku?

jde o to, aby se dveře stali pevnější a tvrdší, takže je jedno z jaký strany se bude tlumící materiál lepit. pokud bys chtěl řešit tlumení ozvučnice proti stojatým vlnám, tak se opravdu dávají tlumící materiály dovnitř bedny.

Web

(upravil Milan 19. 8. 2012 18:48)

Re: Pomáhá tlumení dveří z venku?

V autohifi se to používá kvůli rezonancím plechu, které to potlačuje tak dobře, jak kvalitní material pouzijes a jak ho aplikuješ. Nezalepují díry? Vidíš, já mám pocit, že díry zalepil všechny, ale asi sem slepej. Má to ale spoustu nevýhod. Zpravidla se ti rozbije stahovačka nedlouho po tom, co to zalepíš.

Edit: a taky bych spíš řekl, že to jsou dveře zevnitř, zvenku obvykle reproduktor nebývá smile

Web

Re: Pomáhá tlumení dveří z venku?

Ano, takže to sedí s tím, co jsem si původně myslel, že jenom zpevnil plech aby zamezil rezonancím. Díry nezalepil, ozvučnice je uzavřená už z výroby.

Re: Pomáhá tlumení dveří z venku?

Na spúste áut tým ale prekrývaš aj tie diery čo v dverách majú.

Re: Pomáhá tlumení dveří z venku?

Tady ne, píšu o tomhle konkrétním případu. Takže jde jenom o zpevnění...ok to jsem chtěl vědět. Stejně je tam ještě druhá strana dveří, který je z prakticky rovnýho plechu mnohem náchylnějšímu na rezonance, než tahle vnitřní perforovaná strana.

(upravil Milan 20. 8. 2012 10:17)

Re: Pomáhá tlumení dveří z venku?

To určitě. Většinou se hejbe ten vnější plech a pak táhla a ostatní podobný věci.

Web

(upravil hifim@ni@k 3. 9. 2012 19:57)

Re: Pomáhá tlumení dveří z venku?

Tady sem sesmolil něco o uzavření a tlumení dveří:

Web