Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tranzistory - který je pajc??

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

Re: Tranzistory - který je pajc??

No vidíš , téma ale zní : pajcy . Mě přijdou oba tranzistory origo , můžu porovnávat , 3055 mám snad ode všech výrobců , paradoxně pro méně
informované  nejkvalitnější z nich jsou Tesly , ty tu měděnou základnu mají . Bezva do zdrojů .

Re: Tranzistory - který je pajc??

KD3055 maji normalni zelezne pouzdro s medenym spuntem a od KD607 se vzorek lisil jen potiskem smile

Ale uvnitr 2N3055 najdes vzdycky neco jineho, nez je 2N3055 od RCA, takze jsou to vlastne vsechno pajcy.

Uvnitr te "prave" Motoroly najdes toto a neni to podvrh !
http://lazpro.com/3055.JPG

(upravil e-man 9. 8. 2012 15:46)

Re: Tranzistory - který je pajc??

Tak hluboko jsem se nedíval , ještě jsem žádný neodpráskl . Nicméně měď pod čipem je . Zajímalo by mne , zda byl od autora zakoupený
průmyslový vzor , nebo se polovodičové standardy ve východním bloku vklidu obšlehávaly ?!?

Re: Tranzistory - který je pajc??

Mědenej špunt, nebo zalisovaná měděná vložka je něco jiného, než měděná základna.
e-man nedohaduj se tu o pitomostech, aby jsi si dokazoval ze máš pravdu.
Pekně vem svěrák, pilku a rozřezej tu sbírku 2N3055 ať víš na čem jseš a můžeš o tom i poreferovat. Samozřejmě si taky změř předem všechny parametry a třeba teplota chipu se taky měří s otevřeným pouzdrem smile

Re: Tranzistory - který je pajc??

Kraviny které mi tu radíš samozřejmě neudělám . Kde bereš drzost mi říkat co mám dělat ? U ženských se tomu říká menzes , u tebe je to co ?
Svoji namyšlenost předváděj  tam , kde o to stojí .

Re: Tranzistory - který je pajc??

Tak se kurňa nehádejte (sme lidi, né zvářata).. Takže se zdá, že se jedná o origa u obou dvou, to jsem je chtěl původně rozlousknout a podívat se, teď to ale dělat nebudu... Nechci je prznit.

Jen ještě doplnim, že ten v levo nemá zespod měděný kroužek /Cu heatspreader/, loupal jsem do toho nožem a nejeví se to ani jako měděná základna, navíc je magnetická. Tloušťka základny je 1.6mm. Přívody mají 1mm.

Re: Tranzistory - který je pajc??

e-man - jdi do prdele i s celou sbírkou 2N3055 !

EsoRimmer - i ten plechovej tranzistor vlevo bude mít uvnitř měděnou vložku, "motýlka" jako to mají běžně plechový TO-3 pouzdra. Přes to se teplo rozvede na větší plochu než je chip a větší tepelný odpor materiálu pouzdra potom nevadí.
Jiné provedení té Motoroly
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 … oNNGRIinNg

Re: Tranzistory - který je pajc??

Aha, zase jsem o něco chytřejší. Díky smile

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tranzistory - který je pajc??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£