(upravil right13 2. 8. 2012 14:06)

Re: Projekt MIR50

dalo by sa to tak urobiť, to je fakt, problém je ale ten že tie cestičky už sú pod hliníkovým Lkom , to začína asi mm alebo 2 od púzdier tranzistorov a nožičiek emitorákov , takže tam kde mal ísť sa dať nedá . Ľavá strana by sa dala. Dal by sa umiestniť nad rekuperačnú diódu , prívod k nemu potiahnuť popod emitoráky a z lavej strany pripojiť do bázy koncáku, pravú stranu ale nevymyslím , tam by to už bolo moc klukaté




P.S. oprava , niečo som s tým vymyslel , môže to byť takto ?

http://i80.photobucket.com/albums/j177/right13/th_dpa-vyrez.jpg

Web

Re: Projekt MIR50

Jasně, může to bejt i tak... smile

Re: Projekt MIR50

Proč doprdele neprohodíš pozici špulky a fastonu a ten odpor nevrazíš do jedné lajny s emitoráky??

Re: Projekt MIR50

Já to pochopil šéfe a i jsem to Rightovi napsal... nechtělu se mu už šibovat s deskou..

Web

Re: Projekt MIR50

Zdá se mi že máš nfb taženou z výrazně jiného místa než výstup, to není úplně ono. ne že by to nehrálo ale díky impedanci cestiček to zhorší THD+N.

Web

Re: Projekt MIR50

vidím to , no nenapadá ma ako to upraviť a či to vôbec bude možné

Web

Re: Projekt MIR50

Separátní track ke zpětnovazebnímu rezistoru... Desku budeš asi muset maličko zvětšit ve "svislém" směru, půjde to určitě.

Web

(upravil right13 5. 8. 2012 14:39)

Re: Projekt MIR50

upravené podľa opampových doporučení , zarovnané súčiastky , upravené niektoré cestičky . Rátam  s tým že to pobeží na prvý šup ako uplne prvý návrh...

EDIT :nahlad v prvom príspevku


P.S.


pozeral som zapojenia od jožiho (zosilnovace.eu) a doplnil keramiky (alebo MKT) ku elytom ZA zenerovými diódami  a potom ku elytom C6/C7 (pôvodné označenie) . Takisto bolo dosť miesta tak som dal 3ks elytov do napájacej cesty , neuškodia tam (aspoň sa zníži ich ESR) . A doplnil som ešte ku cievke 2W púzdra rezistorov , aby sa dali osadiť buď 4ks 0,6W alebo 2ks 2W . Miesta tam je , takže to neuškodí .

Web

Re: Projekt MIR50

Moc pěkná práce, kdy máš v plánu dělat prototyp?

Re: Projekt MIR50

Ještě nejásej, mám jednu otázku k přemýšlení : hned v začátku jsem ti říkal, že rozložení soušástek by mělo kopírovat schema, obzvláště pak tehdy, je-li zapojení celokomplementární. To jsi jakžtakž dodržel, až na jednu výjimku a to výstup, kterej je proti vší logice u kraje - proč, jakej je důvod ? Jak chceš kompenzovat indukci z tohoto značně proudově namáhanýho vodiče do zbytku obrazce ? Je ti doufám jasný, co může zato indukce způsobit ? Přemýšlej....

Re: Projekt MIR50

noooo , tam bolo miesto , pri takomto rozložení, neviem ako by som ho narval do stredu dosky ...

Web

Re: Projekt MIR50

Zkus se zamyslet...

(upravil luta 2. 8. 2012 17:38)

Re: Projekt MIR50

to bude při tomto rozložení oříšek hlavně kvůli boucherotu..možná je natáhnout do stran na gnd

Web

(upravil DJ_Rix 2. 8. 2012 19:40)

Re: Projekt MIR50

Já mám jinou otázku šéfe: Trochu jsem koukal,a co lepšího/rychlejšího se dnes v TO-3 dělá než MJ15015/16 ?

Parádní je co do rychlosti 2N6341,ale nemá brášku,navíc asi nebude kdovíjak lineární......

Re: Projekt MIR50

Třeba tohle : http://products.semelab-tt.com/magnatec/bipolar.shtml ...

Re: Projekt MIR50

TO-3 není do nových konstrukcí perspektivní. Má to smysl, jen jestli chceš použít staré zásoby.
Není zapotřebí ukazovat, že rychlé tranzistory v takovém pouzdru taky jsou, v drogerii je nekoupíš.
Smysl by měly ještě tak MJ21195/96, jako sehnatelná náhrada většiny pomalejších předchozích typů.

(upravil DJ_Rix 3. 8. 2012 9:18)

Re: Projekt MIR50

Jsem ty trandy poptal-teď mi volala paní,že MOQ je 100ks od typu. Čili by se jedině muselo domluvit 100 lidí. Až budu mít cenu,hodím to sem.

Asi by bylo lepší jak říká danhard,předělat to na TO 247 a bude - tam je dobrejch trandů mrtě. smile

Re: Projekt MIR50

to by sa asi dalo ... ak vám nebude prekážať že je výstup tam kde je...

Web

Re: Projekt MIR50

Jsem taky pro "plasťáky",mám tu balíček "rychlých".

(upravil right13 3. 8. 2012 12:05)

Re: Projekt MIR50

dobre, to by šlo , ale mohol by som vás poprosiť o spoluprácu ? Keď na tom rozbeháte nejaký iný typ tranzistorov , iné osadenie , napísať úpravy ktoré ste spravili ? Zmenu kompenzácii atď ? Keby niekto chcel použiť také tranzistory , nech už vie čo všetko zmeniť .

Boli by ste ochotný ?

Web