(upravil right13 29. 8. 2012 16:00)

Téma: Projekt MIR50

Ahojte


Aby sa predišlo ďalším hádkam o názve a aby som nerobil reklamu na DPA a na základe príspevku 115 člena Danharda

nevim k cemu vam dal p.Dudek svoleni, v pouziti stejneho technickeho reseni nevidim problem, to neni pravne nejak chraneno (pokud to samozrejme neni nejak patentove osetreno), ale pokud si neco nazvete stejne, jako jinou vec, s nazvem, ktery je v nejake jasne podvedome souvislosti, treba to DPA110 a je jedno, jestli to dolpnite nejakym nejasnym privlastkem, treba MKII,  by Maduda, nebo nejaky jiny kreten, tak samozrejme ve vyhledavacich vyskakuji odkazy na ty vase dilka a mate tak na tento vytvor neplacenou reklamu. Samozrejme,  ze tim  urcitym zpusobem klamete i spotrebitele, protoze to vase dilko neni uz ten puvodni vyrobek, se kterym je nazev spojovan.


PREMENOVÁVAM PROJEKT NA MIR50



Chcel som si postaviť DPA 110 tak vznikol tento projekt, schéma vychádza z DPA110

Pán Dudek mi k tomu nevedel nič povedať, tak mi nezostávalo nič iné ako to skúsiť . Až na moju nepozornosť v osádzaní a zbrklosť pri nastavovaní možem povedať že to nabehlo na prvý šup. Celé je to osadené novými súčiastkami , teda, vami doporučenými náhradami . Miesto KF469/470 je BD139/140 , KD139/140 je BD139/140 , tranzistor na snímanie prúdu je od Fairchildu celoplast. Koncáky NOS KD607/617 .

Po poriadnom nastavení som sa dostal na DC ofset 1mV , SR som nameral 18V/us , výkon do 5,6R záťaže 51W . Napájanie cca +/- 31V.

-odtránené C3,R15,R16, C12/13 vymenené za 100uF, po odstránení C25/26 rýchlosť stúpla takmer 3násobne.

Nemám všetky grafy z merania , každopádne , oscilácie som nezaznamenal , takisto žiadne prekmity alebo artefakty na obdlžniku (merané do 5,6R || 100nF) , nábežná hrana vyzerá v poriadku  - detaily ešte doplním .

Obával som sa že to fungovať nebude, no podľa mna sa to správa ako by malo ...


FOTO aby ste nepovedali že klamem + obsahuje nejaké grafy z merania smile


Podklady neskôr už upravenej verzie .

Rád privítam nejaké rady , postrehy .

Za technickú pomoc a cenné rady ďakujem reebovi .


všetko potrebne najdete na mirprojekt.webnode.sk

Web

Re: Projekt MIR50

Pěkný. Můžeš udělat ještě detail limitace? Se mi to zdá nějaký hranatý na DPA.... smile

Re: Projekt MIR50

maš to tam doplnené , tu limitáciu + hrany obdlžniku .

Porovnávam to s týmto : http://svetelektro.com/Forum/dpa110-by- … 24983.html  , má to označené ako hlboká limitácia a vyzerá to rovnako ako u mňa , nábeh do limitácie - teda do takéhoto orezania je veľmi pozvolný , tak ako to ukazujú trunekové grafy . Musel by som to natočiť na video a to sa mi nechce smile

Web

(upravil DJ_Rix 28. 6. 2012 15:36)

Re: Projekt MIR50

Budeš tu desku muset nějak ještě upravovat,nebo se jen něco neosadí? Budu si teď něco nechávat dělat,tak že bych to k tomu hodil....

(upravil right13 28. 6. 2012 15:40)

Re: Projekt MIR50

trošku ju treba upraviť , poposúvať súčiastky , pozmeniť veľkosti niektorých súčiastok , reeb odporúčal doplniť degeneračné rezistory do diferáku ,lenže to by bola dosť veľká prekopávka dosky .

Sú to detaily , ale znepríjemnujú osádzanie keď človek zistí že niečo nesedí.

Základ by sa ale meniť nemal

napíš kedy do kedy by si to potreboval , by som to upravil dovtedy

Web

(upravil right13 2. 8. 2012 7:37)

Re: Projekt MIR50

pracujeme na trochu upravenej verzii , do konca mesiaca budú dostupné podklady . Potom si to stavajte kto chcete  ale NIE KOMERČNE !

Náhľad už 6tej verzie DPS na vývoji ktorej sa podielal svojími cennými radami aj reeb . Rád privítam akékoľvek pripomienky .

Vyrobím prototyp , pokial bude funkčný , takto bude vyzerať doska ktorej dodám podklady

Web

(upravil kazzatel 1. 8. 2012 18:32)

Re: Projekt MIR50

No, už se to blíží tý celosymetrii, o který jsem ti říkal zezačátku...dej ještě malej sériovej odpor do bází koncáků ( 1R až 2R2 ), budeš pak moci použít i moderní rychlý konce, který se dělají i v TO3 a dostaneš tak mnohem lepší zvuk... překroč s ním vývod emitoru a jdi do báze z druhý strany, aby byl k tý bázi co nejblíž, neboť tak to má bejt...

(upravil rf 1. 8. 2012 19:07)

Re: Projekt MIR50

Zdravím, nechci nějak komentovat, spíše podpořit. Už nějakou delší dobu mám myšlenku jej do kapely pro sebe zrealizovat. Tedy od doby, kdy jsem DPA110 viděl zpracovanou zrovna v tom rackovém 19" systému - 1HU, jsem jsi založil složku, kam jsem si různé na internetu najité podklady schoval, že se se snad dokopu pro jeho realizaci. Teď, když vidím ten Tvůj PS, jsem k jeho realizaci o další velký krok blíže. Díky za oživení "dočasně odložené" myšlenky. Jen tak dál a těším se na další články. RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Projekt MIR50

Je až tak nezbytně nutná ta zemnící hvězda dole? Budiče a malý trandy budou asi jasný,když se to osadí nějakejma dobrejma trandama,bude to výkonově úplně jinde než původní stodesítka s kádéčkama smile

be_em: Jaký nerealizovatelný,když to osadíš MJ15003/15004 povalí to v klidu,budeš jen muset natunit kompenzace,stejně tady zase 90% stavitelů protáhne obličeje až uvidí cenu těch slušnějších koncáků,pro mnohé bude beztak drahá i ta Motorola a půjde si ji koupit za 39 k Chobotovi sad

Re: Projekt MIR50

myslím že ta zem by sa dala upraviť , to mi ale povedzte vy či sa može upraviť ... ten odpor tam skúsim dokresliť , dúfam že mu tam nájdem teplé miestečko...

niečo také ako finálna verzia , pokial sa na to človek nevykašle neexistuje , pretože vždy je čo zlepšovať a upravovať

keď vidím , že xxx ludí má problém aj s jožiho UNI50 čo je fakt jednoduchučké , normálne mám obavy čo bude s týmto...

Web

Re: Projekt MIR50

Blbové se rodí znova a znova a ty jsi Béme jejich zářnej příklad...já osobně ti neřeknu ani hovno, natož abych tě někam naváděl....

(upravil right13 1. 8. 2012 21:29)

Re: Projekt MIR50

ale ved keď to bude funkčné , tak ja k tomu nejaký pokec napíšem , nemá zmysel o tom písať litánie, všetko rozobral pán Dudek v amatérskych rádiach , skadial pochádza schéma - t.j verejne dostupná,žiadna krádež . Úpravy boli spravené podľa doporučení DPA220 reebom , tie sú tiež na nete .

O tom ako pájkovať sa písať nedá , na to treba prax, takisto nemožem napísať čo s tým ak to nepojde na prvý šup lebo sa použili pochybné súčiastky .

V prvej verzii je to funkčné - to čo je v prvom linku , s KD607/617 to maká , nič iné som v tom neskúšal lebo nič iné doma nemám (ešte BD911/912) . Ale pri osadzovaní som našiel vela chýb ktoré táto doska už upravuje .

Navyše, na výrobu dosky treba tiež určitú prax , je dosť zložitá a niektoré medzery su maličké , takže treba dávať pozor jednak pri výrobe a potom pri pájkovaní ...

To čo sem píše Dj_rix su už len doporučenia ako z toho dostať úplné maximum.

Na oslovenie pán som ešte malý pán big_smile som len študentík ktorý týmto vyplňuje 4mesačné prázdniny medzi semestrami... takže oslovenie pán nemusí byť

Web

Re: Projekt MIR50

Řekněte mu to někdo jinej, ode mě by to tak nevyznělo....

Re: Projekt MIR50

Taktéž držím palce, chystám se udělat (pokud to autorovi nebude vadit) rychlejší a moderně osazenou DPA220 na vlastním plošňáku (bude to do receiveru, takže podle toho bude i vypadat, ideální na nějaký integráč). Na konec chci dát jeden pár 2SA1943/2SC5200, případně MJE. Je to daleko, s mojí pracovitostí, časem a finančními možnostmi, ale jakmile to poběží v pohodě a nebude to panu Dudkovi vadit, vypustím to i s odladěnými kompenzacemi. To, že někteří mají problém i s UNI50, tě nemůže odradit, to je jejich problém a musí snížit laťku, případně pořádně nastudovat, sám jsem jich postavil několik a funguje to i s tím nejhorším šrotem z GME.

Re: Projekt MIR50

Prostě cesta k top zesilovači je dlouhá, nejde přečíst pár stránek jakéhokoliv fóra a jen tak se z čista jasna vrhnout na stavbu a uspět.

Web

Re: Projekt MIR50

Taky neumím to, co Ty, ale nefušuju do toho, protože tomu prostě nerozumím, spousta lidí z tvého oboru by mě hnala, kdybych se do toho fušoval - stejně jako tady. Smazat příspěvky byla dobrá blbost, teď tu někteří vypadají jak idioti... Možná by antonio mohl udělat něco jako u phpBB, že jde smazat jen poslední příspěvek v tématu, tj jen, pokud nikdo další nereagoval.

(upravil be_em 1. 8. 2012 21:59)

Re: Projekt MIR50

OK. Ospravedlňujem sa za to zmazanie. Admin môže zmazať aj ostatné ... ani jeden sa natýkal témy.

(upravil reeb 1. 8. 2012 23:09)

Re: Projekt MIR50

Slitá zem, base stopper zespod desky..

https://i.postimg.cc/k6bVYS48/2086056.png

Web

Re: Projekt MIR50

KDYBYCH TI NEŘEKL, JAK TO MÁŠ UDĚLAT, TAK NEŘEKNU, holt ti došly nápady... ALE VIDÍM, TĚCH BLBEJCH MÁŠ JEŠTĚ DOST... :LOL:

Re: Projekt MIR50

Omlouvám se, je to upravené v malování, takže kvalita nic moc...
http://ba-200.sweb.cz/DPA110.PNG

Navíc upozorňuju na to, že je lepší upravit knihovny, než překrývat stávající pájecí plošky jinými. Dva různé pady a dvě různé díry na stejných souřadnicích moc dobré nejsou.