Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 53)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 53 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 1,053]

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

ona je vystředěná, jen to export png a malé rozlišení zkresluje smile to je dif. vedený pár datové linky USB.. jo uvolním, ale zatím to nemám překontrolované..dnes už mi z toho hrabalo, takže ta kontrola a pokračování počká zase pár dní..mimo MCU a 2 usb přepěťovky  , které má jen farnell je všecko dostupné ze šuplete.. (krom teda DPS 7x5cm s prokovy maskou a min vzdálenostmi 0.2mm )

http://cz.farnell.com/littelfuse/pgb101 … dp/1757240

uvolním i knihovnu sdr-widget modulu jako součástky do eaglu

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

vypadá to super! Ale ten SW na to bude pěkný hardcore tipuju na celkem dlouhou dobu

(upravil luta 30. 7. 2012 17:12)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

vemeš .elf soubor, spojíš jumper na dps, naleješ dfu bootloaderem big_smile je to výchozí zapojení ..ten firmware by měl jít konfigurovat pomocí klikátka WidgetControl, chtělo by to mít nejdřív na stole, ale věřím, že tam pofrčí hromada defaultních tasků, mezi nimi i i2s task takže by to mělo po nalití softu hned něco dělat.. pouze bude defaultně pravděpodobně v režimu UAC1 z důvodu kompatibility s windows (aby jej viděly)..zatím jsem zdrojáky prohlížel jen letmo..nevypadalo to těžce

http://sdr-widget.googlecode.com/files/ … ontrol.png

Web

(upravil Dohnalik 30. 7. 2012 17:19)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Můžu se jen tak orientačně zeptat, jak by se tam řešilo například čtení rotačního enkodéru a ovládání hlasitosti pomocí PGA přes SPI? Chápu, že bych si napsal nějaký další soubor s kódem(na rotační enkodér je tam už dokonce napsaný), ale ten nějak budu muset dostat do nějaké hlavní smyčky? Či jak to tam je, když už je to RTOS?

//jsou ty přepěťovky nutností? Na mém USB programátoru to číňan vyřešil pomocí zenerek smile

(upravil luta 30. 7. 2012 18:35)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

zas tolik jsem to studovat ještě nezačal. je tam composite_widget.c kde je main() , ten natahuje nějakou sadu tasku z image a těch je tam více dle konfigurace..image uac1 uac2 a ty image se zase registrují v features.h , no je tam souborů jak nasraných a dokumentace žádná big_smile imho pro tebe bude možná lepší než izolovat i SPI atd ,tak to ovládat malou atmegou, která bude už na odizolované straně DAC (pokud budeš izolovat usb stranu)..já to tak možná taky obejdu smile kdo pak má pořád patchovat zdrojáky

být tam nemusí, ale statika je svině..co pak, až ten MCU za 4 kila na té prokovené DPS odejde.. smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

No s tím si pak můžu pohrát, až to bude funkční. Nejspíše nechám modulek modulkem ať se stará jenom o USB a zbytek budu řešit malou ATmegou, máš pravdu, nechce se mi to izolovat smile Jen jak vyřešit napájení? Koukám, že to to tam máš nejspíše nějako přepínatelné, či co. Ale jelikož to chci napájet vlastní zdrojem, rozhodně ne z USB, tak to znamená další úplně oddělené vinutí transformátoru, že?

(upravil luta 30. 7. 2012 18:54)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

já bych to napájel z USB.. odizoloval i2s a mclk přes adum či IL717 a přepínání oscilátorů atd obyč optočleny (pozor jen na negaci).. modulek ma vstup VDD_SENSE a VBUS_EN, přes které by mělo jít USB modul (probouzet) při zapnutí části s DACem.. to bude chtít pak vyzkoušet.. aby to nedělalo pazvuky při sepnutí apod.. navíc je vyveden vlastně i VBUS, který by mohl spínat RELE 230V přívodu DACu, když člověk strčí USB do PC nebo nastartuje PC(pozor ale na stále napájené USB u ATX - to snad řeší bios setup) smile

edit/ já už jsem dneska uplně vyšluslej..končím dneska asi s čtením zdrojáků a datasheetů.. sedím u PC od 7:00 s přestávkama na oběd a tak smile nějak ten den utekl..

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

No já budu řešit přepínaní MCLK pomocí multiplexerů, protože v DACu bude i CS8416 pro SPDIF a AES/EBU. Bude to trošku složitější, ale snad nic hroznýho. Multiplexery by ten MCKL signál moc doprasit neměly, ne? 74HCT, tj rychlý CMOS. A i kdyby, stalo by se něco strašnýho? K čemu to AVR ten MCLK využívá?
Jinak já dnes strávil půlku dne zapichováním ledek do nepájka propojování s 4094, zítra se chystám začít psát SW, bude to ten VU metr, který jste řešili u sikléra. Teď si půjdu konečně zaplavat smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

vzhledem k 3v3 logice modulku bych spíš doporučil 74LVX nebo aspoň pak na přizpůsobení.. zvládají vstup až 7V a napájení a výstup 3v3 LV-TTL..

tim MCLK si pravděpodobně synchronizuje i2s hodiny a odesílání, ale musím prohrabat zdrojáky.. vzhledem k extra debilnímu umístění MCLK pinu to bude beztak nějaký čítač nebo něco hw obecně..možná část toho řadiče co řídí i2s..

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ahoj, pro ESD ochranu USB portu je lepší použít obvody přímo k tomu určený, např. PRTR5V0U4D nebo TPD2E009DBZR... Jinak snad dobrý, držím palce ať to hraje smile

Web

(upravil luta 1. 8. 2012 18:31)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Díky za odkazy, pravděpodobně je nahradím za ty littlefuse potvory ,co doporučoval atmel..

/po dvou dnech zase doma, tak na to mrknu smile /

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ten od TI se dá vyžebrat jako sample, dal bych mu přednost, nechce se mi platit pošta z farnellu kvůli mrše, co se pohybuje v jednotkách korun. smile

(upravil luta 1. 8. 2012 22:41)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

má jej rscomponents a tam je stejně potřeba MCU

/ trochu upraveno http://luta.7u.cz/imgLinks/audioweb/sdr … widget.png , teď ještě ta celková kontrola pouzdra, noh MCU , propojení s piny atd sad  /

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Teď jsem to nucen na chvíli z čas. důvodů odložit. Pro nedočkavce dávám odkazy na aktuální stádium. Potřeba, ale ještě projít jednou kontrolu pinoutu vzhledem k původnímu sdr-widgetu, kdyby to někdo tlačil do výroby smile btw kde vyrobit prototyp? Matron leda až na podzim a to se ještě neví kdy a Pragoš je docela drahej..

schema: https://www.dropbox.com/s/tmv9i5gwe0l932s/usb_modul.sch
dps: https://www.dropbox.com/s/il5xlwue2q85nb6/usb_modul.brd
sdr-widget knihovna eagle: https://www.dropbox.com/s/w3fty6agf9atq … widget.lbr

Web

(upravil Dohnalik 9. 8. 2012 12:57)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

No já si ji nechám vyrobit u Marposu, chci bílou masku smile , i když na prototyp nevím, asi to risknu, nechám to udělat, otestuju to a pak to všechno zdokumentuju, jen to nebude hned, potřebuju první dodělat DPA. Díky za soubory.

(upravil luta 9. 8. 2012 13:07)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

cena? do 1dm2 se vlezou 3 prototypy.. barva masky je mi putna smile hlavně aby prokovy byly ok. možná udělám jako prototyp celý DAC - slepím do jednoho brd..

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Hmm, to není špatný nápad, já chtěl k té destičce přifařit ještě destičku s oscliátorama, ale takhle bych mohl udělat celej USB DAC, což by nebylo špatný - i když USB modul i modul s oscilátorama bych dal raději zvlášť a DAC zvlášť, byť yb to mohlo vyjít celkem draze, mají tam cenu za 1 dm2 cca 150kč bez DPH, ale když je výrobní lpocha menší než 30 dm2, tak je tam příplatek až 320%,  poptám se a dám vědět.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

tak se mi zda,ze se modulu nedockam...asi objednam dalsi z Norska,sice drazsi ale za tyden ho mam...:-)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

nevím co si čekal smile nepřetrhnu se kvůli tomu smile teď dovolená, mezi tím nějakej ten kšeft.. mám toho teď víc..

Web

(upravil Dohnalik 9. 8. 2012 21:09)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Odpověď pořád nikde...každopádně jsem si v hlavě srovnal, jakým způsobem vyrobím testovací prototyp, pokud mě nepředběhneš. Chci udělat kombinaci čistě USB DACu se sluchátkáčem. Použiju na to rozdělanou koncepci, o které jsem ti psal a doplním tam tady ten modul. Zdroj budu muset udělat externí, sem už by se nevydal. Jen nevím, jestli to zachovám ve formě takového modulku na pinlištách...zbytečně mi to tam zabírá místo, takže to nejspíš bude jen takový vyzkoušení toho převodníku, jak se bode chovat apod.

Příspěvky [21 až 40 z 1,053]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 53 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£