Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 64]

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Ty to máš ale se symetrickým napájením, to jsem zrovna nemohl použít smile

S měřením uvidíme, jak na tom budu s časem. Na osciloskopu to určitě poškádlíš sám.

Web

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Potvrzuju, 1875 je super šváb.. Kde máte 2030 vyhodit a nahradit, je to balzám pro ucho.

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Zrovna takový podobný tráfko jako opamp tady mám, tak se mi jeho Master zamlouvá smile

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Klidně Ti pošlu desku, jen musím vymyslet cenu.

Web

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Nespěchám, zatím by to šlo do šuplíku. Počkám až to odladíš a pak koupím smile

(upravil sinclair 17. 6. 2012 5:54)

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Vyzkoušel jsem toto zapojení  http://servisdok.sweb.cz/75W.pdf  s LM1875 na místech TDAček. Hraje to jak z praku, dva ohmy no problem, ochrany to má. Filmy na toto zapojení mají Kohouti, stačí zadat do objednávky "eliot 025", stojí to celé pár korun, doporučuju jako koncáky TIP35C/TIP36C. Původně jsem v tom měl TDA2050 a dávalo to kolem 100W. Ochrany fungují perfektně. Zapojení pochází z časopisu KTE, číslo už ale nevím.

Web

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Pokazím něco, pokud jsem již koupil TIP35A/36A? Při tom napájecím napětí to snad nevadí.... Díky za odpověď.

(upravil Yeayer 31. 7. 2012 13:29)

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Já měl dvě LM1875, byly to pajcy, což jsem v tu dobu nevěděl, tak jsem tomu dal +-28V a nahnal to do 2R. I s chladičem jako kráva to do několika minut chytlo. Pak jsem měl jiný a super zvuk.

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Aktualizace prvního příspěvku... doplněny millanovy moduly s LM1875/TDA20x0 a sinclairova roztomilost se třemi pouzdry.

Pokud víte o dalších kvalitních a ozkoušených věcech pošlete mi prosím link pomocí soukromé zprávy. Nemám už tolik času procházet celé fórum. Díky

Web

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

při brouzdání na netu jsem narazil na vcelku zajímavej článek, snad někomu bude k užitku, byť je v angličtině:

http://www.circuitbasics.com/design-hi- … er-lm3886/

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Už jak tam vidím ty kondy "aluminium oil" tak ...  bych to rozhodně nepovažoval za jakkoliv věrohodný, natož přínosný článek.


https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo

(upravil mechanik 25. 6. 2017 0:06)

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Každopadne že tam dal polypropylen a nie polyester nie je zlý nápad... Až na to že pri LMku by som sa na to asi vykašlal. Ale 450VDC a olej je už vážne celkom sila... Ja mám WIMA na 250VDC (menšie sa nerobia) a bez oleja big_smile Inak som to nečítal, len som prešiel fotky big_smile

EDIT: 250VDC a 600VDC som skúšal porovnať vo výhybkách. Ako sa na slovanete riešilo že to je počuť, tvrdil Dudek (DPA) a iní... Každopadne napriek tomu že ma stáli asi 40e som nepočul vôbec žiaden rozdiel. Ale šetril som a dal to len do výškovej sekcie... Každopadne zmenu v type dielektrika počuť je. Či už sa jedná o výhybku, filtre DACu alebo kondenzátor na oddelenie DC.

To že niečo momentálne nejde merať bežnými meraniami ešte neznamená že tam rozdiel nie je. Tvrdilo sa že všetky CD playere budú hrať uplne rovnako, vdaka digitalu. Každopadne ubehlo viac 35 rokov a rozdiely stál sú a stále je čo zlepšovať. Začali sa merať veci ako jitter a iné veci o ktorých sa vtedy asi nehovorilo. To isté ked sa stretnú v teste zosilňovače ako DPA, BVA, SP audio. Všetky majú THD, IMD a dalšie veci na smiešnej hodnote ale rozdiely ludia počujú.

(upravil BV 25. 6. 2017 9:10)

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Všetky majú THD, IMD a dalšie veci na smiešnej hodnote ale rozdiely ludia počujú.

Až kým sa neurobí slepý test...A podobne to je aj s tými väzobným kondenzátormi v zosilňovači. Potom sú počuté rozdiely asi také, ako merané. wink
https://www.neurochrome.com/modulus-86/

(upravil mechanik 25. 6. 2017 7:32)

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

BV, ono je to iné ked tie slepé testy robíte s ludmi ktorí vašu zostavu počujú prvý krát alebo ju počuli pár krát v živote a prípadne ešte v inom priestore. To isté platí o nahrávke. Myslím si že v takom teste sa toho dosť stratí...

Takže si myslíte že na tých akciách, tušim v Hradišti, kde sa väčšinou porovnávajú veci od BVA, CW, SPA, DPA, veci od tušim babaudio, že vlastne všetko hrá rovnako? Občas o tom na slovanete čítam. Mna by aj dosť zaujímalo aký bol váš dôvod k výmene tušim pôvodne používanej zvukovky ESI julia v zostave za tušim ASUS Xonar essence. Prípadne dôvod k upgrade na rýchlejšie VAS, budiace a koncové tranzistory. Ked aj s tymi 4MHz ON Semi vám to meralo myslím si že viac než dobre. Ale nechcem tým obtažovať, ked raz budem mať možnosť stretnú Vás znovu osobne tak sa rád opýtam. Prípadne keby ste mali cestu okolo Revúcej tak by som nejake fakt zaujímavé veci pre slepí test pripravil, nemyslím knodenzátory. Na záver by som urobil potom merania.

(upravil rvx73 25. 6. 2017 8:00)

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

to je zajímavé, jak se vždycky lidi chytnou na tu nejméně podstatnou věc a na té se pak začnou točit wink

Já jsem sem ten odkaz na článek dal proto - do sekce pro ZAČÁTEČNÍKY - že tam je názorně vysvětleno, co která součástka má za funkci a jak to spočítat. A dál se mi líbí, jak je tam vysvětleno rozvržení jednotlivých modulů v bedně a zemnění. Jasně, pro spoustu z vás to musí být hrozná nuda a nošení dříví do lesa, ale pro - opakuji: ZAČÁTEČNÍKY - to může být přínosné ... nebo se mýlím?

EDIT: nicméně pokud zde někdo uvede, jaké lepší součástky by tam dal, tak se určitě zlobit nebudu smile

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

rvx 73 má pravdu. Ten link určitě přínosný je. Já mít tyhle informace před 25-ti lety, když jsem začínal, mohl jsem si ušetřit spoustu výkřiků do tmy. Popis základních funčních celků, co, jak a proč, jak udělat země, v čem to nakreslit a jak připravit desku, ideální kuchařka. Až se začátečnci začnou zabývat vlivem typu kondenzátoru na výsledný zvuk, nebudou již přiručky tohoto typu potřebovat. Smekám před lidmi kteři věnujou svůj čas (tohle se za odpoledne nesepíše) a pak to někde volně upnou.

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Je zajímavé, že nikdo neuvažoval o tom, jak udělat jinak výstupní oddělovací cívku.
Empiricky je vyzkoušená hodnota kolem 1uH.
Uvažuje někdo třeba o magnetickém vyzařování ?

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

... snad do tohoto koutku patří i tento odkaz na stavebnice zesilovačů, jež v nevelkém počtu zbývají a jsou ověřené malými i většími konstruktéry https://www.digiting.cz/kategorie/elekt … tavebnice/. Navigace v cíli je snad přehledná, verzi "neškolních" návodů k sestavení připravuji.

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

to rvx73: tohle by se  mělo do kamene vytesat, http://www.circuitbasics.com/design-hi- … er-lm3886/  tohle kdybych měl k dispozici před 35 lety, tak jsem si ušetřil mnoho marných pokusů, jak zapojit země. Ale zase jsem si na to přišel sám...

(upravil mechanik 15. 8. 2019 14:06)

Re: Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

kaed, pekné olejové audio kondenzátory big_smile

Příspěvky [41 až 60 z 64]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£