Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 10)

Audioweb.cz » Ostatní technika » "Kvalitní" reproduktorový kabel

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 188]

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

já bych dal 2*2,5mm2 na normální bedny. záleží ještě na tom, kolik přes ten kabel budeš hnát proudu.

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Klasické ozvučení 3*3 místnosti. Používají se vůbec kabely o průřezu 0,5mm^2? Bude výsledná reprodukce horší nebo bude jen vyšší odpor?

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

0,5 bych použil minimálně k cestě vyhybka-vejškáč u nízko výkonové reprosoustavy. proč se tak bráníš silnějším průřezům?

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Jsou moc drahý big_smile. Kde v se dají v Brně koupit nejlevnější Cu kabely?

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

V Rexelu nebo jiném velkoobchodě. A nejlépe na živnostenský list.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

http://puschpull.org/old_web/dudek_cable.php smile

Web

(upravil hranatybraska 8. 10. 2011 12:03)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Hojte,
oživuju starou diskuzi, protože se mě nechce zakládat nový téma.
Upletl jsem si reprokabel ze 4x1,5mm2 dvoulinky a nevim, jestli mm divný uši, nebo jsem netopýr hlušec, ale oproti klasický dvoulince mi ten zvuk přijde takový moc uhlazený, zahalený. Ne pod dekou, to ne, ale subjektivně míň detailů, jako by to bylo mírně prohnaný efektem hall. Mno nevim, jak te to možný. Berte to jako subjektivní záležitost, nicméně si tedka nechám odpočnout uši a zkusím to poslechnout ještě jednou.. Vánočky a jiné pletence tu byly celkem chválené, tak nevim, čím to? Zdroj signálu EMU-0202, zesilovač AIWA MX-70 vytuněný od Sinclaira a ptačí budky AIWA SX-810.

edit: Nemůžu si pomoct, ale je to tak.
edit2: Pozitivní efekt to ale přineslo v tom, že se zlepšil odstup signál/šum a úplně mi zmizel slabý brum, slyšitelný z reprobeden, když tam byla dvoulinka -tj. asi se na ní nachytával nějaý bordel, a přes ZSV to lezlo zpátky do zesilovače. Alespoň si to tak vysvětluju.

edit3: Nu asi jsem dospěl k závěru: Když posuzujete vliv kabelů na zvuk, neposlouchejte jako referenční nahrávky věci od metalových kapel 80.let, páč jsou mrtě "ohallený" (Van Hallen, Rush..) Zajímavý je, že s dvoulinkou ten hall nebyl tak slyšitelnej smile
Takže nakonec je to vlastně zlepšení smile

Web

(upravil ivanb_cko 16. 10. 2011 9:12)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

rekneme si pravdu! vizual kabelu dela 99% zvuku kabelu smile nuanci je spousta - kazdopadne 2x4mm2 alespon trochu kvalitni medi bude prakticky stoprocentni zazitek... IMHO bavi me delat si kabely, prótoze v ramci DIY je udelat si kabel nejjednodussi vubec, a prinos..? Realne nulova procenta ve vysledku...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Kdo sem zabrousí, tak ještě malá vlastní zkušenost. U dražších soustav může mít kabel k reproduktorům vliv. Někdo ho ovšem slyšet nemusí. Také se nedá říci, že by něco hrálo lépe nebo hůře, ale určitě jinak. Záleží pak na tom, co se komu více líbí a u čeho chce zůstat. To samé platí o signálových kabelech.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

když jsme byly na high-endu tak tam porovnávali několik druhů kabelů a rozdíl znát byl, ale že bych za kabel kvůli minimalistickýmu rozdílu dávat víc jak litr, to teda fakt ne. to už leda pro hnidopichy, který už neví čím vylepšit audiořetězec.

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Moje zkušenost:
RG213 vs Tasker 2x4mm TSK1024: RG subjektivně méně basů,takový plošší zvuk. Oproti tomu Tasker naprosto v pohodě. Po přepojení na RG213 jsem pořád byl nesvůj,že to hůře hraje. Paradoxně to samé i při zapojení Bi-Amp na rceiveru Denon,kdy byla RG213 na středovejškách. Bedny VMA-2.
Závěr: RG213 jsem prodal,mně prostě nevoněl smile
Teď mám Magellan SPK240 a nejsem si jistý,jestli i proti němu nebyla ta TSK1024 lepší,musím to ještě vyzkoušet. Celkově jsem asi jeden z mála,co není z koaxů odvázanej.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Moje zkušenost: kdysi dáávno jsem vyměnil dlouhý zvonkáč za 2x4mm, šlo to trochu poznat. smile Ale pokud jde o objemově materiálem podobné kabely, bylo by nejlepší pro takové "testy" mít obsluhu a samozřejmě nevědět co je zapojeno. Pak to totiž vlastně ani nejde změřit.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

DJ_Rix: včera jsem zapojil Magelann SPK 240, zatím si budu namlouvat, že se bude "zahořovat", protože oproti 2.5m dvoulince 2x2.5mm2 rozdíl neslyším smile

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

4x2.5 do kříže a nešpekuloval bych, stejně to nemůže být poznat, zvlášť na našich aparátech smile

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

4x2,5 do kříže jsem používal, ale po výměně zesilovače (z bipoláru jsem přešel na mosfet) ubylo basů. Koupil jsem na experimentování s kabely ten první, na který jsem natrefil (Monster XPHP) a výsledek byl poznatelný - basů přibylo, zvuk vylezl před bedny. Celé odpoledne jsem kabely prohazoval, a výsledek byl jednoznačný. Monster tam zůstal.
Stejně je to individuální, každé kombinaci bedna - zesilovač - posluchač sedne jiný kabel....

(upravil pslava 29. 7. 2012 9:25)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Já mám  desítky lanka 1x10mm, dva zakroucené drobet do spirály, tuším radox. Měď se svítí i po 3 letech, jako bych ho právě oholil. Oproti koaxu víc basů (možná jen pocit), jinak jsem nic zaznamenal.

Edit pro reeba:
vs.koax RG213, bedny visaton classic (Tiw200,Ti100,Ke25sc), Dpa223,Hypa300,Hs-Dac,(převážně flac a CD od vážné,až po metal), Actidamp.mk4. Místnost nic moc,3x5m špatně zatlumená smile

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Mavipe napsal:

Stejně je to individuální, každé kombinaci bedna - zesilovač - posluchač sedne jiný kabel....

Přesně, plus kvalita nahrávky.. uvádět zkušenost s kabelem bez udání zesilovače a beden nemá skoro žádnou vypovídací hodnotu..

Web

(upravil mechanik 26. 7. 2012 19:48)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

reeb, takúto odpoved by som od teba nečakal smile skôr od hifistu čo ani netuší že kábel má nejake parametre.  Ja by som vybral podla kvality a parametrov. To že pass prijemne skresluje tiež neznamená že ho budeme stavať. Kábel má byť dobre tienený, mať nízku kapacitu, indukčnosť, velký prierez. Sadne, nesadne, to je len snaha káblo riešiť nejaky väčší problem, nedostatok basov a neviem čoho všetkého ešte... smile

a môj názor, sme na diy fore tak hádam máme na viac než na blbnutie s káblami, také prerobená 222ojka alebo poriadna výhybka, výmana OZ so zvukom inak pohne ako blbá výmena káblu, s káblami blbnú hlavne pravý hifisti... smile

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

@mechanik: otázka je, či tie parametre majú šancu čokoľvek (preukazne) počuteľne ovplyvniť. Samozrejme nehovorím o prípade, kedy je niečo úplne zle (úplne uletená parazitná kapacita/indukčnosť/sériový odpor), hovorím o porovnávaní akýchkoľvek konštrukčne racionálnych káblov medzi sebou (napr. ten obligátny 4x2,5 do kríža vs. čokoľvek iné). Osobne bez preukazného slepého porovnania neverím nikomu ani slovo, všetky tie rozprávky typu "ubudlo basov", "pribudlo basov", "priestor sa vyčistil", "pribudol N. rozmer" sú podľa mňa čistá autosugescia.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

no ked rozdiely nespôsobujú parametre, teda odpor, kapacita, indukčnosť, tienenie - prenikanie VF, tak teda neviem čo, skôr by som povedal že pri podobných kábloch rozdiel počuť nebude, ked som rozdiely počul tak to bolo vždy pri výmene za výrazne lepší kábel, no ale 2 podobné ma fakt porovnať nenapadlo big_smile

Příspěvky [41 až 60 z 188]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » "Kvalitní" reproduktorový kabel

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£