Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 15)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 297]

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:37)

Re: DPA223 s rychlými trandy

.

(upravil ondra Ch 5. 6. 2012 18:21)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Nespojuj prosím ALDAX s Leošovým servisem. Chod ALDAXU je výhradně záležitost Aleše Popelky alias Pierra.....

Web

(upravil reeb 6. 6. 2012 7:18)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tak si koupíš: 

bednu z Modushopu http://www.modushop.cz/
trafa z Tronicu (vlákno k DPA trafum tu je) http://www.trafo.cz/
tunel, zadní panel, ochrany..
https://docs.google.com/spreadsheet/vie … c6MA#gid=0

nejaké dráty konektory a máš finální kus jak víno..

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Aldax je fakt o niečom inom... Objednal som si odtiaľ sadu v novembri a hotové sady mi prišli asi mesiac po tých, čo si objednávali priamo od kazzatela DPS. Ale zase to máš všetko naraz. Možno by sa dalo dohodnúť s Aldaxom, aby ponúkal aj sady konkrétne s rýchlymi tranzistormi. Je to len otázka komunikácie. Aj keď najviac by sa k tomu vedel vyjadriť Sinclair

Re: DPA223 s rychlými trandy

Nemá někdo možnost porovnat DPA222 Mk2 a DPA223 oboje s rychlými trandy ? Pokud pominu výkon, netroufnu si tvrdit, ktrý může hrát lépe, resp. jinak.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tak čistě teoreticky ano, mám doma rychlé DPA222 i moduly 223 a běžný 222, všechno s Fety na vstupu. Bohužel nemám zatím pořadný zdroj signálu, hraju zatím přes televizi a nezdají se mi moc sykavky  a vůbec většina mp3 (flac mi nezvládá). Actidamp MK2 čeká na oživení a HTPC na koupi. Když to půjde hodně dobře, tak za půl roku 223 budou v bedně a možná i PC. Nemám moc času a všechno narázz nezvládnu. Navíc mám teď trochu jiné priority.

Web

(upravil luta 9. 7. 2012 19:44)

Re: DPA223 s rychlými trandy

kolik lidi už osadilo a otestilo FJP? poslušně hlásím, že jsem oživil jeden modul ale s připojenou zátěží zlobí sad naprázdno je to na škopku ok..jak moc topí 2SA a jfety ? mě to topí všechno docela hodně.. pomalu ale jistě znovu kontroluji dps zda je osazena dobře..

Web

(upravil Dohnalik 9. 7. 2012 19:52)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Předpokládám, že J-FETy na vstupu osazeny máš. Co přesně to dělá? Snad mě to nečeká taky.
//Mně to s i s originálním osazením topilo docela dost. Na škopku se chová normálně?

(upravil luta 9. 7. 2012 21:50)

Re: DPA223 s rychlými trandy

bez zátěže je to na osciloskopu ok..se zátěží mi to kmitá někdě kolem 1MHz.. zitra se na to nedostanu tak budu pokračovat až ve středu.. zatim jsem zkusil zvětšit C11 na 22+27p a osadit C20 a C21 ale bez úspěchu tak budu asi kontrolovat hodnoty rezistoru po rezistoru jestli tam není krpa..

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Kontroluj, protože narozdíl od 222 je 223 jako beránek, nezlobí.

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

už jsem projel podle proužků většinu rezistorů a bohužel, stále jsem se chyby nedohledal sad pokračování asi jindy.. jen dodám, že mám osazeny celoplastové FJP

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

luta: Jak jsem ti říkal už včera,dojeď s tím ke mně a mrknem na to,to není možný smile

opamp: Kolik by jsi doporučoval basestopery na 223 ? Koukal jsem na to,ke vzdálenějšímu trandu vede propojka,tam by to šlo,u toho přednějšího je to na pytel.....přemýšlel jsem že bych škrábl cesty a plácl tam SMD..... Tak řekněme 2R2 ? Nebo se na basestopery vysrat?
Co kliďák budičem,nepřikouřit tomu trocha? smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

223 base stoppery nepotřebuje, vždyť to tam i píšu...

Pokud je tam ale vrzneš nic se neděje, vidím to na 5R6-6R8 ať to má smysl.

Přikuřovat buduči asi není třeba.

Web

(upravil luta 10. 7. 2012 18:19)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Petře dík beru to na vědomí..nejdřív osadím  koncema druhej kanál a uvidim...nechtěl jsem tu vířit vody, jen mě zajímalo kolik lidí to už osadilo FJPčkama..tu botu musím najít jinak se budu stydět..

Web

(upravil pslava 10. 7. 2012 20:43)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Já mám už docela dlouho osazený desky na čtyřkanál, bohužel není čas , není oživeno, nejsou trafa, není škatule a prachy sežere dovolená sad
A dvoukanál z první várky mi tu stále čeká na přeosazení...

Re: DPA223 s rychlými trandy

pslava napsal:

Nemá někdo možnost porovnat DPA222 Mk2 a DPA223 oboje s rychlými trandy ? Pokud pominu výkon, netroufnu si tvrdit, ktrý může hrát lépe, resp. jinak.

Neměl jsem možnost přímého srovnání na stejné aparatuře, nahrávce a ve stejných akustických podmínkách.

Přesto si dovolím říct, že hrají velmi podobně (čistota - průzračnost, detailnost, neslévání nástrojů či hlasů dohromady, "vnitřní klid") a oba skvěle.

DPA222 je snad kapku neutrálnější a 223 zase nepatrně "muzikálnější, emotivnější". Ale to už je fakt hodně subjektivní dojem, nicméně může za tím být u 222 vyšší linearita 4 párů koncáků a "tvrdší" napájení = větší výkonová rezerva díky 4 kýblům s vyšší kapacitou. 223 je zase potenciálně rychlejší díky kratším cestičkám na menší desce - je přímo předurčena pro rychlé koncáky.

Web

(upravil DJ_Rix 11. 7. 2012 12:46)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Když oživí Ondra Luta svoje 223,můžeme pak udělat pokud bude zájem srovnávací test u mě,já mám jak dva moduly 222 v původním stavu,tak budu mít dva moduly 222 s rychlými trandy,Ondrovo 223 s rychlými trandy,když dorazí ještě reeb se svou 330,můžem to všechno porovnat smile

(upravil luta 11. 7. 2012 14:10)

Re: DPA223 s rychlými trandy

tak druhej kanál oživenej a vypadá OK i při zátěži...

edit: první kanál co kmital po dvou dnech uležení chodí taky - sám od sebe.. asi nějakej zbytek kalafuny z cinu nebo co..nic jiného jsem s tím nedělal.. 1kHz obdélník má trochu překmit při zátěži (narozdíl od druhého kanálu), ale nic drastického..nemám ideální odporovou zátěž tak kdo ví..jen mě trochu zarazilo, že překmit se zhorší pokud odpojím kolík uzemnění od chladiče.. ono teda bez uzemněného chladiče oba kanály dost brumí.. raděj budu ještě testit dál..ještě nemám bednu smile

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Zkoukni země, blbý zemnění to může taky rozkmitat.

Web

(upravil luta 11. 7. 2012 21:58)

Re: DPA223 s rychlými trandy

tak neumím měřit..zapomněl jsem na tlumajznu..obdélník je přepychovej uui ..nemám generátor tak jsem krad 1khz z osciloskopu.. leda bych si něco vyrobil z logiky..

a brum byla chyba ve vstupním kabelu

holt analog zesilovače nejsou zrovna moje parketa sad

tímto se všem omlouvám, potvrzuji, že 223 měří i hraje s FJP supr smile

Web

Příspěvky [61 až 80 z 297]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£