Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA hobby repro

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

(upravil reproman 18. 6. 2012 11:25)

Téma: PA hobby repro

vedeli by ste mi niekto poradit rozhodnut sa medzi BSA PL12 alebo RH SOUND PA0812- RH 12 B popripade EMN Alpha 12 EM. Chcel by som postavit dvoj alebo troj pasma na chatove akcie. dakujem

Re: PA hobby repro

Mno, vše je low end, nečekej od žádného z nich ani průměr. Nejtěžší je udělat dobrou výhybku, to bude mnohonásobně důležitější, než rozdíly mezi těmito repráky. A vybrat něco, co ti zahraje dobře výšky a vydrží to hrubší zacházení. Já bych se řídil vychytanými věcmi. Levná kombinace s 12" je třeba: http://www.prodance.cz/protokoly/Ciare_ … +ME10.pdf, u téhle firmy navíc vše k tomu koupíš a mají prodejnu v Blave, nebo pošlou fofrem na dobírku. Navíc účinnost těchto repráčků je vyšší, než u těch, které píšeš, překvapí tě to pořádným rachotem. Ale určitě se najdou i další firmy, ne všechny ale dodají i grafy, jak to funguje.
Jinak raději dvoupásmo, výhybka pro trojpásmo je moc složitá a významně dražší.

Re: PA hobby repro

čau, odkaz od oťase je dobrá volba, jen tomu chybí spodky! takže by to chtělo nějaký subák.

Re: PA hobby repro

ja tie repra fakt vyuzijem len na chatach takze nechcem do toho vela vrazat. doteraz som mal robene bedne  s osadenim SAL SBX 2530 bass, SBX 1320 stred a vyska SAL  DTF 10 ˇa trjpasmova vyhybka tiez SAL. bedna bola z tazkeho komunistickeho bukasu. mam k tomu este woofer s 300w magnatom. hralo to ako hralo ale chcel by som uz nieco viac. viac vykonu a aby nemala jedna bedna 30kg. dnes som si objebnal tieRH sound 1720 pro a mam nove tlakove vysky dibeisy. len som chcel ci by mi niekto vedel poradit objem popripade rozmer na ten basak. ked uz nie je kvalitny reproduktor nech aspon z bedne vytiahnem maximum.

Re: PA hobby repro

Otas ten odkaz mi nejde najst

(upravil Otas 18. 6. 2012 16:47)

Re: PA hobby repro

Fakt, mně také nezafungoval. Zkusím ho znovu. http://www.prodance.cz/protokoly/Ciare_ … 0+ME10.pdf

Teď vypadá, že funguje. Předtím jsem to tahal jinak, asi blbě.

A závěrem:
Komu není rady, není ani pomoci, takové, jako ty, výrobci šmejdů potřebují, ať žije RH 1270 (ne 1720) PRO....
Teď už jen vidím, jak si počítáš výhybku (jak jednoduché, pár vzorečků) a na závěr se chlubíš, jak ti to hraje (každá bedna NĚJAK hraje).
Když nedbáš na rady, nežádej je.

(upravil Kreuz 18. 6. 2012 22:54)

Re: PA hobby repro

Nevím, jestli ti to ještě pomůže, když už si to koupil, ale já například (na radu a za pomoci Otase - tímto mu děkuji) stavěl tyhle bedny: http://www.prodance.cz/protokoly/pd_p12 … a9090m.pdf a spokojenost... Je to snad to nejlevnější, co se dá postavit, a ještě to nějak hraje (docela sem to študoval, ale podmínky se mohly změnit).

Letos sem je vytáhl na silvestra - místnost cca 6x5m - ač tak malej prostor, lidí jako much a hrálo to jak splašený... Ty PDčka mají teda trochu malou výchylku, takže na větší prostory to bude chtít podložit nějakým subem, ale jinak si za tu cenu nemůžu stěžovat...

A pokud si to vyloženě nechceš stavět sám, tak se mrkni po bazarech - dají se koupit celé bedny, mnohdy kvalitně vyrobené a osazené, pod cenou materiálu...

Jinak ty RH soundy mají menší citlivost, takže na stejný výkon z toho vymáčkneš menší randál, než s těmi PDčky, nebo s Ciare.

Re: PA hobby repro

otas ja si na kvalitu potrpim. doma mam reciever
Pioneer VSX 921K, repra Jano  S 606 a telku sharp aquos  LC40LE830E. myslim si ze jedny z tvojich prvych repro tiez neboli profi spicky. kedze repraky uz mam tak to zlozim a zo zvedavosti potom skusim nieco kvalitnejsie. vyroba ma bavi a paci sa mi aj kvalitny zvuk . nehram diskoteky, svadby a ani ziadne ine podobne akcie takze mi je zbytocne a nezmyselne kupovat drahe repra tak ale nacham si poradit ale tie grafi mi nic nehovoria a vyhybku si tiez neviem urobit. som elektrikar ale na nasej malej skole sme mali kú akustike velmi daleko. takze tak

Re: PA hobby repro

Je otázka,zda jsi nepoložil dotaz v nesprávné složce. Profi je myšleno to, že někdo používá aparaturu buď pro výdělek (DJ, kapela), nebo alespoň zamýšlí ozvučit více, než obývák, nebo to bude alespoň chtít napodobovat (pokud jsem to vyjádřil nepřesně, ať mne Antonio opraví). Pokud chceš pro sebe na doma, pak je to v jiném oddílu tohoto webu.
Stále ale platí, že pokud chceš složit dva reproduktory dohromady a vytvořit reprosoustavu, potřebuješ zamezit, aby nešly basy do výškového repra a výšky do basáku a bez výhybky to neuděláš. Jinak to budou vždy jen vyhozené peníze za repráky bez slušného výsledku.
Vyrobit reproduktory, které odehrají bezvadně výšky, nebo basy, je pro výrobce ohromně obtížné, vždycky vzniká kompromis. A pak je potřebné nejprve správně vybrat repra tak, aby se k sobě hodily a pomocí výpočtů, spousty zkoušek a doladění vytvořit výhybku.
Se znalostí parametrů (které prodejce u toho šmejdu RH nesděluje), např. Fs, Qts, Vas, pak určit správnou velikost bedny a naladění basreflexu.
Vyvinout dobře znějící bednu je úkol, který těžko zvládnu i já s technologií, kterou mám doma. Pro tebe je lepší něco koupit z bazaru, když víš, co potřebuješ (kolik ohmů, jaký výkon), i když má bazar svá rizika.
Nákup těch repráků je něco, co se dá přirovnat k nákupu motoru a kol na auto, je to velký nákup a to, že sedneš do nového auta a bezpečně a dobře pojedeš je velmi nepravděpodobné. Proto mne to rozčílilo.
Na školu se moc nevymlouvej, i malé školy občas dobře připravily a poslaly do světa skvělé lidi. A člověk si musí znalosti neustále doplňovat a rozšiřovat. Já rovněž nejsem vzděláním elektronik, nebo akustik, je to jen mé hobby.

Re: PA hobby repro

mna akustika velmi bavi. objednal som si aj knihu reproduktory a reprosustavy 2. jednotku som nikde nezohnal. precital som nespocetne mnozstvo for ale z toho som len zblbol lebo ten isty reproduktor na jednej strane ospevovali a na druhej o nom pisali ako o smejde. chcel som tu len nazbierat zopar uzitocnych rad o stavbe reprobedni aby som nestaval z hlavy. stiahol som si tu program na vypocet reprobedne, zadal som vsetky dostupne parametre ale nejako som sa nedopracoval k vysledku.

Re: PA hobby repro

Ta knížka je skutečně jakýsi lexikon základů, vřele doporučuji přečíst a jít krok za krokem.
V každé diskusi hrají svou roli komerční zájmy zúčastněných, od toho se odráží jejich postoje. A dál platí (omlouvám se za jazykové chyby, ale mám to přísloví ze Slovenska, nechci překládat) Každá liška svoj chvost chválí; a ktorá ho nemá, hovorí, že bez neho je najlepšie... Tedy každý si své dílo, nebo majetek vychvaluje před ostatním.
A každý reproduktor se hodí trochu pro něco jiného (a některý k ničemu...).
Dobré je rozumět co říkají parametry a mít možnost je někde najít nezávisle změřené. Na to je dobré měření na Prodancích. Výtečná je tam i diskuse, člověk sice musí trochu filtrovat přímou, nebo nepřímo podsouvanou reklamu na prodávané zboží (jako u každého prodejce), ale znalosti a zkušenosti, které tam předává Hubert Mašín (který je, jak se domnívám, spolumajitel Prodanců) jsou fenomenální a neocenitelné. Přitom si odměřením měničů a tvorbou výhybek pro soustavy (v kapitole měření) nahrává na zvýšení prodeje zboží. To ale může udělat každý prodejce a nedělá to - je jen chybou, že to nenabízí např. ing. Toman (autor knížky) u firmy Dexon, dovedu si představit hezké kombinace s Beymami.

Re: PA hobby repro

reproman: Je třeba umět trochu anglicky a začít číst knížky. V Čechách se toho moc nedozvíš. Je to jen pár smysluplných článků za 20 let. Snad jen Sýkora je ochotný publikovat, ale jeho vysvětlovací aparát je řekněme složitý. Velmi kvalitní zdroj je Tomáš Salava. O p. Tomanovi si to nemyslím.
Když jsem se akustikou začal zabývat, velmi rychle jsem došel k tomu, že internet není zdroj spolehlivých informací pro začátečníka. Je potřeba dobře pochopit smysl jednotlivých komponentů z kvalitní literatury a pak lze úspěšně třídit informace z internetu.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA hobby repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£