Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 35)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 35 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 687]

(upravil DJ_Rix 19. 6. 2012 10:23)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Kua tak jsem asi debil nebo nevím yikes ,já mám emitoráky 2R2,což mi vycházelo 0R55 (jsou tam 4 na trand,nebo ne? Musím se mrknout znovu do schématu),takže mám 27mV úbytek,což mi vyšlo jako 49mA kliďák. Pokud je to 0R11,tak mám kliďák nastavenej na 245mA na pár,to by bylo skoro 90W klidové ztáty,což by možná vysvětlovalo tu teplotu lol

Ale když jsem měl místo pojistek odpory 22R,byl na nich úbytek 8V,což mi vycházelo jako celkový odběr asi 360mA.....

AD teplota,jen malá poznámka,v místnosti bylo 28°C .

EDIT: Tak je jich tam 5,nevím kam jsem čuměl,čili výsledná hodnota pro jeden tranzistor je 0,44R  , tedy kliďák mám  cca 65mA na pár,což je cca 24W ztráty v klidu. I tak mi to nevychází že by se měl ten chladič tak ohřát...... (musel by mít odpor cca 1,1K/W a to mi připadá na takovej chladič dost....)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Co děláš za blbosti ? Vyndej pojistku a dej místo ní měřák, doprdele...nastav 200mA a přestaň blbnout - měření úbytkem na odporu se dělá, když chceš zkomtrolovat, jak jsou rozložený proudy na jednotlivejch transistorech a to stejně jen při vybuzení...

(upravil DJ_Rix 19. 6. 2012 17:43)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Blbosti? yikes   Myslel jsem že to je návod pro začátečníky,kteří by mohli něco posrat při oživování,že se jim radí měřit odběr na pojistce kde je celej konec......rozložení proudu je OK,vzhledem k tomu že jsou rozdíly mezi zesílením trandů velmi malé.....

Emitoráků je 5,čili hodnota emitoráku pro každý trand je 0,44R ,což je podle mého laického pohledu pro tyhle trandy zbytečně moc,ptal jsem se proto, jestli to někdo zkoušel zmenšit a jaký to mělo vliv..... (krom zesílení smile )


Odběr na pojistce je 360mA,úbytek na emitoráku je 27mV,kliďák jednoho páru je 61mA,zbývajících 115mA asi připadá na VAS,budič a hlavně zenerky. I tak mi ale připadá,že by to tak péct nemělo,nicméně parametry chladiče od výrobce neznám.....
Při nastavení 200mA na pojistce je kliďák 30mA na pár.

Měřím teď jak se to bude péct při tom menším kliďáku,ocenil bych kdyby jste mi někdo napsali jak vám "peče" vaše dvadvadvojka.....


EDIT: Tak zde je měření full kotel na 200k sin,meřeno bez vstupního filtru. Nevím sice kde se o tom s kým přete,ale není to evidentně problém. smile

http://t.imgbox.com/aaesMUpR.jpg

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

V návodu máš napsáno 200mA, na celý konec...při tomto proudu je to mírně teplý i při běžným provozu. Tak to tak nastav a neexperimentuj... dík za fotku smile

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

DJ_Rix napsal:

marda: nevím nevím,ale já na 222 žádnou tepelnou ochranu nemám ...

Já nemám 222, v textu byla zmíněna stará řada DPA roku 1992, ta má závitový termistor.
Generátor mám do 100 kHz, ale testovat plný výkon jsem na nejvyšší frekvenci neodvážil.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ajo,tak to jo.
S nastavením kliďáku na 30mA/pár je chladič po hodině a půl v místnosti 27°C ohřátý na 43°C,teplota na šroubku koncáku je 45,5°C .

kazzatel: Na co jste tu fotku potřeboval šéfe? smile

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 247#165247 smile

Web

(upravil kazzatel 19. 6. 2012 22:24)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Na co ? Inu kvůli Cimrmannovi...v jeho paranoidní palici se totiž vylíhlo tvrzení, že nikdy neměřím zesilovače nad 20kHz a protože by mi při kmitočtu 200kHz shořely...to je samozřejmě kravina, měřím takto všechny ( nominální výkon až do mezního kmitočtu ), ale protože nemám měřák, kterej by ukazoval výstupní napětí současně s kmitočtem, nemohl jsem mu to dokázat, šmejdovi prolhanýmu...

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Měli byste se sejít a rozdat si to na férovku. Myslím že vím kdo by vyhrál. Konečně by od něj byl klid.. takhle je to souboj s větrnými mlýny..

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

To je zbytečný, ten nikdy nepřestane, to bych ho musel zabít, za což mi nestojí...potřebuje prodat alespoň jeden jedinej kus, aby mohl tvrdit, že jsou jich tisíce, jenže nikdo ani ten jedinej nechce a jemu už z toho šíbe... smile

(upravil marda 20. 6. 2012 10:46)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Rixi co to máš za osciloskop? Nějaký starší Tektronix?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Je to UNI-T,typ 2025C ,pročpak? Co jsi myslel tou zátěží? Měřil jsem do 8R... smile

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podíval jsem se o stránku zpět, tam je napsáno do osmi ohm. Tak jsem to editoval smile

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

DJ_Rix napsal:

Měřím teď jak se to bude péct při tom menším kliďáku,ocenil bych kdyby jste mi někdo napsali jak vám "peče" vaše dvadvadvojka.....

Při Ta = 25°C po půl hodině provozu tranzistory cca 39°C a nejstudenější místo chladiče cca 36,5°C. Kliďák dle notiček 200mA, osazení stejně jako u tebe, akorát konce MJE15032/3.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

To máš ale tyhle teploty v bedně 3U,že?

(upravil drt 20. 6. 2012 20:38)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Tak tak, mám to na chladiči z modušopácký bedny, naležato na stole, takže moc nevětrá... Ještě to poplezlo o cca 3 stupně a dál už se to neohřívalo.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

A ještě černěný, což?

Web

(upravil drt 20. 6. 2012 21:26)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Černý je, pravda, dost.

http://t.imgbox.com/aaeayOoW.jpg

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

kazzatel napsal:

Když ti to tak pěkně chodí Rixi, vyfoť ještě Cimrdovi 200 kHz plnej  výkon, protože ten mu extra leží v žaludku...já mu to můžu ukázat na 330 a TYA, ale mě by to nevěřil...

200kHz nemám, ale zase můžu posloužit 100kHz obdélníkem... to by se taky mohlo líbit, ne?

http://t.imgbox.com/aaq1kkRL.jpg

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Koukam včera se tu řešil kliďák a já si včera při nastavování kliďáku pěkně zdevastoval jeden modul, ty moje nešťastný provizoria roll. Vstupní cinch mi spadl na dno bedny a dotkl se hranolku kladné větve. Schořel mi odpor R39 a pravděpodobně jsou KO BC546/556 Q18,19 31, 32, 33, 36 a 35, možná i BD140. Na ostatních trandech je na B-E rozumný úbytek, vstupní fety snad přežily taky (je ubytek 0,23 OK?) Doufám, že zítra v Kolíně nakoupím, večer vyměním a bude to OK. Kompletace zesíku se trochu posune.

Web

Příspěvky [181 až 200 z 687]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 35 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£