Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 15)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 297]

Re: DPA223 s rychlými trandy

No jo, co bych vlastně měl očekávat, než srovnání s nějakejma mršbama...kdybyste byli bohatí, dávno byste měli to pravý hifi známejch značek...tohle děláte jen proto, že to je levný..mohl bych sem napsat, proti čemu všemu to už stálo...ale to nemá cenu...holt potáhnu tu káru dál stejně jako dosud...díky všem za příspěvek...

Re: DPA223 s rychlými trandy

kazzatel: víte Pavle, pamatuji si vás od roku 1992, kdy jste ve sklepeních pod Alexim shopem v celkem mizerných podmínkách stavěl 330,380 atd. Máte stále můj obdiv a vážím si Vás. Ale tenhle příspěvek je celkem zbytečný. Stavíme to všichni s láskou a přesvědčení, že budeme mít ten správný "hájend" Já se mezi úplný holoprdelníky zase tak nepočítám, ale prostě chci DPA. Prostě jen proto, že ho chci a jsem přesvědčen, že to bude hrát tak jak si představuji. Dělám si to podle sebe 4x vstupy,4x223, 4xochrana, soft, bedna ...... myslím, že se vejdu tak do 25t. to zase není tak málo. Nakonec přijdou bedny Seas "Trym" pro každý reproduktor svůj konec ...... nebude to krása??  Nemám to v tuto chvíli postavit proti čemu, ale až bude hotov, klidně ho vezmu a přijedu do Práglu na nějakou srovnávačku smile

(upravil mph 29. 3. 2015 20:05)

Re: DPA223 s rychlými trandy

...

Re: DPA223 s rychlými trandy

Kofejnovo DPA223:
Zkreslení (60 W 4 ohmy) je 0,0018% na 1 kHz (stejné jako u mongolova DPA223) a dokonce jen 0,018% na 20 kHz. Může to být větším odporem k výstupu DC serva?!
Oba kanály se chovají identicky.

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tak to je fajn smile

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Budeš mít ještě férčajldy koncáky? smile Chci bobky napájet +-42 V do 6ohmu, to by MJE nevydržely.

(upravil kazzatel 7. 5. 2012 20:15)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Mimochodem, když dojdou " fárčajldy ", nemusíte zoufat. Můžete použít ( asi libovolný, ale já to nezkoušel ) rychlý transistor, když na jeho vývody naletujete malou redukci, tj. běžný trojpin, původně určený jako protikus do " maminy " zaletované v plošňáku, a to buď přímo na vývody výkoňáku, nebo pomocí co nejkratších kousků drátu o průměru cca. 0,8 mm. Trochu problém bude asi větší rozměr pouzdra TO247 oproti TO220, takže nebudete moci použít původní vrtání v chladiči, ale ten s trochou pečlivosti není nepřekonatelný. O spolehlivost takového spojení nemějte obavy, tento konektor snese trvalý proud 3A/pin a pro daný výkon tedy bohatě postačí. Nemám osobně taková provizorní řešení moc rád ( kdybych býval tušil, že rychlé transistory budou takový přínos, navrhnul bych rozestup větší ), ale v nouzi určitě vyhoví. V případě většího zájmu mohu navrhnout a nechat vyrobit i tuto variantu, nebo variantu BTA ( Bob The Adult) s větším výkonem ( 200 - 300 W ) kde bych už i zaimplementoval ochrany......

Re: DPA223 s rychlými trandy

Pane Dudku, budete-li mít čas a náladu toto uskutečnit, já bych měl za sebe, o verzi "Bob The Adult", vážný zájem.

(upravil Benazi 7. 5. 2012 20:42)

Re: DPA223 s rychlými trandy

ta BTA verze vůbec nezní špatně,chce to nějaký parní válec do sbírky...

(upravil The_P 7. 5. 2012 20:29)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Parni valec s rychlosti Ferrari? To prece nelze odmitnout, to by byla parada! Jestli se do toho pustite, urcite se mnou jako vaznym zajemcem pocitejte - i kdyz uz ted ty zesilovace nemam kam dat, kdyz on ma kazdy neco sveho a svuj osobity rukopis wink

Re: DPA223 s rychlými trandy

Klidně i něco většího, třeba BTC ( Bob The Crusher )... smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

To uz zavani jako podtitul filmu ke Conanovi, abych citoval:

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

A myslim, ze DPA z toho videlo prakticky vse... vcetne te lamentace drahych polovicek big_smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tak dnes jsem si donesl vzorky nových rychlých konců, takže se do toho pustím, už se těším... smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Co to bude za trandy šéfe?

Re: DPA223 s rychlými trandy

Inu, to nejlepší z možných...http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RESOURCES/TECHNICAL_LITERATURE/DATASHEET/CD00171942.pdf , 2STC5949 / 2STA2121 ...

Re: DPA223 s rychlými trandy

Pěkný,taková vylepšená Toshiba 2SA1943/2SC5200,zřejmě bude o poznání lineárnější....a ani drahej není,ovšem koukám že se mají přestat vyrábět....... sad

(upravil kazzatel 10. 5. 2012 8:02)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Kde to čteš ? Já nic takovýho neviděl, ale to je putna, půjde to osadit bez problémů i jinejma typama, což i odzkouším, já nic nedělám jen tak napůl....

Re: DPA223 s rychlými trandy

http://cz.mouser.com/ProductDetail/STMi … kSBOINo%3D

Mají nahlášen EOL...

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Já si to ještě zjistím u výrobce...ale jak jsem řekl, mě by to nebolelo, do úvahy připadá mnoho dalších, včetně těch parních od angličanů...

(upravil Quart 10. 5. 2012 9:06)

Re: DPA223 s rychlými trandy

http://www.st.com/internet/analog/product/191592.jsp

http://www.st.com/internet/analog/product/191593.jsp

Not recommended for new design...

Web

Příspěvky [21 až 40 z 297]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£