Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 25 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 ... 23 24 25 26 27 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [481 až 500 z 1,421]

Re: Reprobedny pro megalomany

A nebylo by lepší udělat na každý pásmo sólo desku a přidat popisky?
Pošli mě na mejl popis desky (vstup/výstup...) a já ho hodím do eaglu.

(upravil MaBat 25. 4. 2012 20:20)

Re: Reprobedny pro megalomany

Dělat tři zvláštní desky znamená platit třikrát tolik za podklady. Mně je to celkem fuk, ale jedna deska stačí, není tam toho tolik, aby se v tom nedalo vyznat. Krom toho osazováky budou samozřejmě k dispozici. Na prototypových bednách, co pro ně dělám výhybky já, to tak každopádně bude a tento univerzální plošňák bude mít Kohout, cokoliv dalšího už si zorganizujte, jak se vám to bude líbit (jde to samozřejmě i úplně bez PCB, ale čím je to složitější výhybka, tím je s tím větší jeba**a). Až dostanete celkové schéma, můžete si to samozřejmě udělat každý podle svého.

Takhle to pak vychází:
https://i.postimg.cc/rdmnHYjt/2057029.png

Re: Reprobedny pro megalomany

https://i.postimg.cc/dZdSBkBH/2058730.jpg

Včera bedny odcestovaly k nastříkání povrchovky. Dvouapůlpásma (vpravo vzadu) jsou zatím také v lakovně.
Pokud vše dobře půjde, do měsíce by mohly proběhnout první větší "poslechové zkoušky".

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak jsem nějak propočítal cenu u kohouta za desky a vychází to na cca 175kč/ks včetně vrtání a předlohy v případě, že by jsme desky vzali všichni (42ks)

Desku dokreslím buď dnes nebo zítra. Momentálně se k tomu moc nedostávám

Re: Reprobedny pro megalomany

Nic nekresli, u Kohouta už je to objednané, resp. výroba podkladů zadaná. Krom toho bych ti musel poslat finální verzi.

Re: Reprobedny pro megalomany

Větší pokrok u menší bedny:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_rpm_2510_3.jpg http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/70_rpm1.jpg http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/70_rpm2.jpg

PS - prosím zdržte se zde otázek, bude-li tu k tomu chtít majitel sám něco sdělit, jistě tak učiní smile

(upravil tubamusic 15. 5. 2012 18:32)

Re: Reprobedny pro megalomany

MaBat: Omlouvám se, že vstupuju do tohohle vlákna, ale tohle nejde nepochválit. Když to bylo jen v tom MDFku tak z toho ten design tolik nevylézal, ale tohle je prostě bomba.

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Chválit můžeš bez omezení big_smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Jako jo, vypadá to dobře. O moc estetickěji se tahle koncepce snad ani udělat nedá. Pokud jsou na basácích krycí kroužky, což asi jsou, al ena fotce to není vidět. Každopadně dobrá práce a je vidět, že nejsem sám, kdo si pořádně zabrousil:-)

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

No, kvalitka. To musela být slušná drbačka. smile Pěkná práce.

Web

(upravil MaBat 15. 5. 2012 18:59)

Re: Reprobedny pro megalomany

rotr: Kdy že to bude komplet ke slyšení?


Výhybky na třípásma mám skoro osazené. Je to celé pohromadě docela veliké, i když proti bedně je to pořád tak akorát. Možná, kdyby se udělal jeden velký plošňák pro všechno, vyšlo by to ze všeho nejmenší, ale takhle se to ale dá zas rozhodit různě po ozvučnici..


Jinak, mám tu ještě dva volné drivery CDX1-1745.
Jen připomínám, jak vypadá měření na použitých zvukodovech:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_rpm315-wg.png http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_rpm315-wg-offset.png http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_rpm315-wg-norm20.png

Tlustou černou čarou je výkonová chára, vpravo vše normalizované pro optimální poslechovou osu, tj. cca 20 deg.

(upravil rotr 16. 5. 2012 0:13)

Re: Reprobedny pro megalomany

Já už od pátku hraju, psal jsem Ti mail

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Tady není co vytknout, jsou moc pěkné.
rotr: jestli by se Ti chtělo, můžeš napsat "nějaké" srovnání s klasickou (hi-fi) reprosoustavou? Ty Tvoje "megalomany" budou mít asi jiný charakter zvuku, ne?

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Já předpokládám, že až si to trochu naposlouchá, napíše rotr své dojmy i sem. Něco už mi psal do mailu, ale to tu samozřejmě psát nebudu...

Re: Reprobedny pro megalomany

No nevím, jestli budu ten správnej člověk na nějake srovnání. Nevím, jaký charakter má klasické hifi. Pro mě je podtstané, že najednou v té hudbě je něco, co jsem doteď neslyšel. Naprosto nové nástroje, jejich místo v prostoru. Nikde není nic navíc  a ani nic nechybí. Prostě pro mne hodně věrné podání reality. Ani když to pustím naplno, tak se hudba nesleje do koule kraválu. Pro mne ne až tak důležité - poslouchám víceméně na jednom místě, ale o stereo podání nejste ochuzeni, ani kdyz nesedite uplně přesně ve vrcholu trojúhelníku - v tom bych řekl, že jsou bedny velmi tolerantní. Po týdnu, co poslouchám na nějakém svém DK mi včera známý půjčil svoji uloženku - netušil jsem, že v Česku taková značka existuje - NVE MLQ-120, na vstupu elektronky, na konci MOSFETY - tak to byl zase další šok, co tam slyším. Po prvním týdnu velká spokojenost.
Pokud by snad někdo z Plzně měl zájem, není problém se domluvit na poslech, pokud by navíc mohl poskytnout třeba i nějaký zesilovač z kategorie "legendárních", tak jenom dobře.

Web

(upravil MaBat 18. 5. 2012 14:23)

Re: Reprobedny pro megalomany

rotr napsal:

No nevím, jestli budu ten správnej člověk na nějake srovnání. Nevím, jaký charakter má klasické hifi.

Tak, přinejmenším máš možnost přímého srovnání s těmi malými dvoupásmy - pokud je to ono, co se krčí vzadu na té fotce výše smile


Jinak to, co píšeš, je řekl bych konzistentní s tím, jak to hodnotí asi většina lidí, co už něco podobného slyšela. Dlouhodobě by ti nemělo nic vadit, a je třeba zmínit, že výhybka je zatím čistě tak, jak vylezla z měření - pokud tak zůstane, je to jen další potvrzení, že "ladit" se dá i čistě na základě měření, jen je potřeba jít po správných věcech. Trochu případně pohnout s úrovní výškáče, i v závisloti na konkrétním poslechovém prostoru, je pak to nejmenší, a má to velký vliv na výslednou neutralitu zvuku.

Re: Reprobedny pro megalomany

To malé vzadu je "ono", moje prvni opravdove bedny, projekt který podle mne mohl uspokojit spoustu lidí, kteří tady pořád řeší, co levného a slušně hrajícího stavět, přesto zapadl.  Těžko ale srovnávat 6.5" s 10", ty malé na komorní hudbu - housle, klavír- dobré, tam když ale buben, tak chudák reprák, tady se lehce unuděně pohne a je to cítit v žaludku smile Shodou okolnosti jsem byl na varhanním koncertě v kostele v Plzni a pak jsem si pustil stejného Bacha doma - výsledný dojem byl dost podobný.

Web

(upravil MaBat 18. 5. 2012 15:15)

Re: Reprobedny pro megalomany

rotr napsal:

Shodou okolnosti jsem byl na varhanním koncertě v kostele v Plzni a pak jsem si pustil stejného Bacha doma - výsledný dojem byl dost podobný.

Však máš taky na tyhle bedny tu správnou místnost - holé zdi, dlažba, nic takového tomu neublíží. Ještě kdyby se ti chtělo něčím pohltivým ošetřit tu stěnu za nimi, případně dát difuzor do místa prvního odrazu na stropě a na zem do těch míst hodit nějakou matraci wink big_smile

Já se časem učitě stavím, ale tím směrem vůbec nejezdím, tak zatím nemám představu kdy.

(upravil rotr 18. 5. 2012 15:29)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jak daleko před bednou je místo prvního odrazu na stropě ? Je možné, že už tam žádný nemám smile- po cca 2m to mám otevřené do prvního patra - cca 6m výška. Ta stěna za tim by musela byt pohltivá celá, nebo by stačilo"něco" jenom za bedny  cca 2x1m. Co ta 7cm pěna, která je uvnitř bedny?

Web

(upravil MaBat 18. 5. 2012 15:37)

Re: Reprobedny pro megalomany

Tím by se to mohlo částečně řešit, pokud to uteče dostatečně daleko, aby to přišlo s větším zpožděním, než nějakých 10-15ms, pak už to tolik nevadí... U horizontálních odrazů by se dalo rovnou říct, že jsou takhle zpožděné i žádoucí, ale u těch vertikálních to tak jednoduhé není.

Odrazy obecně budou tam, kde by se odráželo i světlo (úhel odrazu = úhel dopadu), tj. tak, abys tu bednu viděl v zrcadle na zdi, z místa, kde posloucháš.


- Na tu stěnu za nimi by ta pěna asi fungovala (možná nejlépe i s nějakou vzduchovou mezerou), a aspoň do těch míst, odkud se to zase odráží přímo do poslechového místa, ale přiznám se, že jsem tohle nikdy nedělal, ani neměřil, tak si netroufám v konkrétní realizaci radit.

Příspěvky [481 až 500 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 ... 23 24 25 26 27 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£