Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 15)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

  Stránky: 1 2 3 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 297]

(upravil opamp 4. 5. 2012 17:00)

Téma: DPA223 s rychlými trandy

Konečně jsem se k tomu dostal. Prozatímní trápení prvního JFET modulu osazeného Fairchildy naznačuje, že to je krásně stabilní beze změny kompenzací, bez přibastlování base stopperů atd - dobrá zpráva pro takové to domácí stavění bez osciloskopu smile
Další upřesnění přibudou časem.

---
Kdyby jenom to smile Ono to taky sežere C7 = C8 = 270 nebo 330p, C11 = C12 = 27p, C20 = C21 = 0. Slewrate s těmito hodnotami vychází lehce přes 50 V/us (4 ohmy zátěž). THD+N (60 W 4 ohmy) je 0,0018% na 1 kHz a 0,025% na 20 kHz. THD+N roste monotónně a "pomalu", vypadá to rozumně.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 671#161671

Zvětšení C7, C8 zpět na 1nF způsobí nepatrný pokles THD+N na 20kHz na 0,022%, změna na 1kHz je nulová. Vzhledem k vyšší rezervě stability doporučuju ponechat původní hodnoty 1nF - jak je vidět, tuning "až na krev" není vždy jednoznačně přínosný.
---
Další dva moduly, které jsem dostal na kontrolu, jsou "zkusmo" kompenzované C11 = 47p, C12 = 33p, base stoppery, větší odpor od DC serva do inv. vstupu, zbytek dle původního návodu. Taky to chodí bez problémů. THD+N (60 W 4 ohmy) je 0,0018% na 1 kHz a dokonce jen 0,018% na 20 kHz.

Vliv zvětšení odporu od DC serva na inv. vstup se měřením NEPROKÁZAL. Tím ovšem nechci a nemohu tvrdit, že to není slyšet.
---
Já jsem si to myslel, že Bobek nebude narozdíl od Boba zlobit.

---
18.5.2012:
Celkem markantní vliv na THD+N má v souladu s předpokladem volba (zmenšení) hodnoty C12 a s tím spojený případný "tuning" C11, C7, C8. Při C12 = 10p jsem se dostal na 0,017% na 20kHz ale je to tak nějak na hraně, tak bych pro klidný spánek zůstal u výše zmíněných hodnot C11 = C12 = 27p, C7 = C8 = 1n, C20 = C21 = NC (neosazeny) jakožto u optimálních. Odpor u DC serva nechť si každý zvolí dle svého náboženského přesvědčení (při velkých hodnotách nad 100k jen zkontrolujte, zda se již výstup operáku nedostává do saturace)

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Sláva! Bude i verze DPA223 s koncáky od Mauseru FJP1943/5200 a budiči také odtamtud? Viz. groupbuy pod záštitou Rixe - https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 54#p238954 , https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 73#p239173 .

Ovšem nikde není napsáno jaké, že to budiče do DPA223 se berou. Ale asi to bude jedno, který typ rychlých trandů tam bude? Pokud ne, kontaktuji Rixe, jaký typ budičů se bere abych mohl svůj dotaz upřesnit smile .

Re: DPA223 s rychlými trandy

Však to jsou ony, FJP! Na budičích až tak záležet nebude, hlavně ať dají potřebný proud a přitom nevyjedou ze SOAR.

A bacha, ty trandy jsou od Mousera, Mauser má trochu jiné portfolio smile

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Aha, tak to jsem nevaděl že Fairchail rovná se FJP. OK! Tak pak jo.

JJ, Mouser, se mě to plete smile .


Mauser byla zbrojovka či označení slavné pěchotní pušky, kterou měl ve výzbroji německý Wehrmacht. smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Ale také velmi rychlé lol Jinak super zpráva, až budou penzíky koupím JFETy i rychlé osazenstvo.

Re: DPA223 s rychlými trandy

opamp: Pekný rýchlik si z bobíka urobil! smile Nejaké fotky meraní by boli? Posluchovo je na tom ako oproti pôvodnej verzii?

Re: DPA223 s rychlými trandy

A jaká je rychlost těch mých modulů?

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Poslech se zatím nekonal, fakt nemám čas sad
Obrázky by byly, kdyby šly hodit na fórum. Na píčfront mě nepustí proxy v práci.
Kofejne, ty Tvoje budou maličko pomalejší. Abych to změřil, musel bych vykuchat vstupní 330p kundíky neboli rozebrat to sad

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Ok, tak to nech být. Stačí mi, že jsou OK smile.

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Změřím Ti ale THD+N, na to jsem sám zvědav (zdali se měřitelně projeví zvýšení odporu od výstupu DC serva).

THD+N prvniho modulu (jeste ne Tvého, kofejne):

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 671#161671

Web

(upravil mat00 2. 5. 2012 13:34)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Zdravím majstrov. Mojich pár otázok by smerovalo na opampa. Keďže by som už chcel začať stavať DPAčka a na odporúčanie návodu ich nenechať príliš dlho nepostavené kvôli zoxidovaniu zlatej vrstvy, tak by som sa rád opýtal, či  sú plánované rozsihlejšie úpravy pre zlepšenie parametrov? Alebo je to možné postaviť podľa pôvodného návrhu aj s rýchlymi tranzistormi, s novými budičmi a Jfetami na vstupe? Objednával som z groupbuyu od jura80.
Čiže budič: 1x KSC2690AYS + 1x KSA12220AYS
koniec: 2x FJP5200OTU + 2x FJP1943OTU
stabilizácia kluďáku:   1x KSA1381 + 1x KSC3503. ďakujem za odpoveď big_smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Vždyť popis úprav máš v prvním postu od opampa,stačí osadit podle nich! smile
Jen bych podotkl pánové,do stabilizace kliďáku stačí klidně i BD (tedy původní osazení),osazovat tam KSA/KSC je zcela zbytečné mrhání tranzistory.
Nejsem si navíc jistý,jestli při osazení KSA/KSC na pozice stabilizace se nezhorší chování kliďáku díky celoplastovým pouzdrům snímacích trandů.

Re: DPA223 s rychlými trandy

viem,cital som ten prispevok. Ja som mal len na mysli to,ze ci budu nejake ine upravy, ktore by este viac zvysili kvalitu. Az tak ma stavba nesuri, ale chcel by som to mat co najkvalitnejsie,ked uz mam aj rychle tranzistory.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Ale prdlajs, i to celoplastový pouzdro se prohřeje rychlejc než chladič, takže si nemusíte dělat starost...měly by se na to hodit ty celoplastový bédéčka z GM, který bych se jinam dát obával, ale tady bez problému vyhoví...

(upravil kazzatel 30. 4. 2012 17:40)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Mimochodem, už asi dost z vás si to postavilo, ale naprosto postrádám nějaký fundovaný srovnávací test...nebo to jste měli doma dosud jen takový mršby, že to za to nestojí ? Nebo se bojíte, že naopak toto je taková mršba, že v testu propadne a vás to bude žrát ? Jak je to tedy ? Zajímalo by mě i srovnání s něčím obecně známým, zde hojně stavěným a i s jinými mými typy, nejen s továrními produkty....

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tak jak jsem předpokládal, odpověď žádná....má to vůbec smysl něco pro vás dělat? To je pak jako o těch perlách...

Re: DPA223 s rychlými trandy

Já mám moduly na měření u opampa, ale až se mi vrátí, stejně ze mě fundované srovnání nevypadne. I tak se na ně těším, 2x standard a 2x rychlé moduly DPA222 budu mít v jedné bedně. Na bobky se dostane až mnohém dýl, ty plánuju do integráče.
Dojmy z poslechu tu psal o 223 Milan Tůma a bubuxin o 222.

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tak já mám zatím hotové moduly 4x223, 4xochrany, 4xvstupy, soft ...... čekám na trafa z Tronicu a na elox chladičů a dílů na skříň. Myslím, že do měsíce bych mohl spustit smile Jde to pomalu, ale už se těším!!!

Re: DPA223 s rychlými trandy

Ja som volakedy davno porovnaval DPA223 vs. NAD310. Nemalo to velmi zmysel 223 ho prehrala bez problemov.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Já kdysi dávno přešel z asi 8tis. receiveru Technics na DPA380. Nezapomenu jak nám se známým spadla brada když jsme to porovnaly smile Skok několika tříd..Byly to na inzerát koupené poloosazené originální desky, nebyly zdaleka osazeny optimálním materiálem ani vyladěny kompenzace jako dnes...přitom stavba vyšla jen o něco víc než ten Technics.  Postupem času bylo porovnání ještě s nějakou komercí (Sony, Denon..) ale nemělo to moc význam.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 297]

  Stránky: 1 2 3 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£