Téma: Vazba

Chci se zeptat na vazbu, která mi vznikla při zvíšení hlasitosti. Stalo se mi to poprvé. Setkával jsem se s tím u mikrofonů, ale tohle vzniklo pouze při pouštění skladby z PC. Mám 2 zesilovače, satelity a dvě 15" kostky o objemu 84l přes akt. výhybku na 400Hz v pracovně 15m2. Žádný mikrofon. Prostě jsem zesiloval, až panelák duněl. A najednou šílená vazba z basových repro.

Jak se vyskytla???

Web

Re: Vazba

Propískni si všechny frekvence ze zvukovky viz soft či pomoc http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=1132) nebo zkušebního CD (třeba ze Sterea & Videa). Pak uvidíš,co ti dělá bordel

Re: Vazba

No, musí tam být vstup... Co mikrofon vestavěný, třeba v monitoru nebo v notebooku?

Re: Vazba

Pokud to je to co říká Michal, tak zkus v nastavení zvukovky ztlumit mikrofon a line in. A jak se to projevilo? Takovým jakoby hlubokým basem, kterej začínal od minimální hlasitosti do maxima?

Web

Re: Vazba

Mo mozna chytl tu vazbu nejaky svabmozna konektor, mozna kondik. To se taky muze stat gor kdyz to honis jak poises. Stacilo by jak bylo recene ztlumit a vypnout vstupy jak lineIn tak Mic

Web

Re: Vazba

Je to divné většinou na zpětnou vazbu odejdou vyškače někdy i středy když je to fakt nahulené ale u těch bysu bych to neviděl ani tak  na pc jako spíš na koncáky.Každopádně by to chtělo propísknou přelaďovanym sinusovym sig.nejdřím z pecka a když to znovu uděla tak zjiného zdroje sig. třeba CD,MP3 přeh. aby se vyloučil zdroj toho zpětnovazeb. sig.Ale nepopsals o jaky zvuk zhruba šlo,50 Hz asi poznáš ne.

Re: Vazba

Je to přesně jak píše LuKyss. Hluboký hukot, ale né klasický brum. Membrány se můžou zbláznit. Je pravda, že ve zvukovce je mikrofon, ale je ztlumen. Na to jesm úplně zapomněl. Až budu bez ženský, tak budu testovat. Díky za nápady.
Mám takový dojem, že kmitaly pouze ty basáky. Ty satelity hrály dál, jak měly.

Web

Re: Vazba

Zak a mas ty bassaky na jinem zesu? muze to byt prebuzeni zesilovace a chytani smycky zpetne vazby

Web

Re: Vazba

Basaky mají svůj zesík. Jsou ale vedle sebe na skříni. Takže si myslím, že to bude nějaké přebuzení zesilovače v malé místnosti.

Web