Re: Nová sekcia?

letmo poslech C-D-B-A
Celkově můj pocit vše na nic,chybí vyšší středy a výšky-v porovnání s cd odpad.

(upravil Dohnalik 19. 4. 2012 14:40)

Re: Nová sekcia?

OK, ještě chvilku to nechám, možná opravdu nebude zdrojový soubor nejlepších kvalit. Můžu pak zkusit ještě 192/24 klasiku, co postoval Fox.

//Tak jsem i učinil a zde je porovnání 2. Zdrojový soubor 192/24. Obsažené soubory jsou opět 96/24 (D), 44.1/16, 320kbps MP3, 256kbps MP3. Tak prosím zkuste seřadit, Benazi bude mít pravdu, že ten vinyl rip PF nebude nic moc. Nevím ale, do jaké míry toto půjde poznat na klasice.

(upravil Fox_25 19. 4. 2012 23:55)

Re: Nová sekcia?

http://uloz.to/xXoBC9W/test-rar

Zkuste tohle, použil jsem nejspíš jiný postup než Dohnalik. Převedl jsem to do wavu(96k24b) pak do mp3 192 a 258 VBR stereo a do CD. Pak jsem to všechno hodil zpět do wavu 96k24b. MP3 a CD jde rozeznat poměrně jasně úbytkem basů a detailů ve výškách.


Tady je asi důvod proč floydi zněli skoro stejně.

Tohle D.flac
https://i.postimg.cc/ykvmVvGG/2055213.jpg

A tohle je moje MP3
https://i.postimg.cc/XrqwX9SY/2055214.jpg

Czshare konečně funguje.


D
B
C
A

Nebylo třeba moc poslouchat, tuhle skladbu znám jako své boty.

(upravil Dohnalik 20. 4. 2012 15:44)

Re: Nová sekcia?

Naprosto přesně. Ještě zkusím to tvoje, ale momentálně poznám tak prd, na shit sluchátkách a creativce.
Jen doplním k PF, rozeznal jsi MP3 od flacu ale měl jsi přehozený HD flac a normální flac.

Re: Nová sekcia?

smile Jsem rád že jsem to rozeznal.

Ten normální flac u PF zněl krásně jako gramodeska. HD už moc řezala, ale to je u mě normální, mám na všech pozicích v HS DAC LM 49710.

Re: Nová sekcia?

určitě by to byla dobrá sekce. Jak ohledně informací z technického hlediska, tak i na rozmetání mýtů. Ono mp3 formát nebyl vymyšlen špatně. Tak to bude trochu na zkrocení flac fanatiků, kteří mi budou tvrdit, že slyší rozdíl mezi 320mp3 a flacem obojím ripnutým z CD.

Re: Nová sekcia?

mp3 je náhražka,snad do uší, při cestě do práce,jinak asi nemá význam, dnes je problém sehnat kvalitně nahrané origo cd, toš to musí být jo kapela  která si to pohlídá.Takže nějaké mp3 a další náhražky nemusím...

(upravil Dohnalik 20. 4. 2012 17:46)

Re: Nová sekcia?

Dobře udělaná MP3 je dobře udělaná MP3, použít se dá, ale rozdíl mezi ní a flacem slyšitelný. Jenže to co stahují všichni z internetu je často dost blbě udělaná MP3. Neříkám, že s flacem to není podobné, ale dá se to poznat když si člověk přečte komentáře. Kupovat CD dnes už postrádá smysl, většinou jsou to pěkně přebuzené a zkreslené srajdy. Starých dobrých kapel je dost, stačí hledat.

Ale pro tuto sekci jsem jednoznačně. Nevím, proč by se tam měly řešit jen tyto problémy. Navíc, opravdu si někteří myslíte, že podstatná část ještě neshnilého hudebního průmyslu a je založená na placebu? To pravdu lidi kupují HD flacy jen proto, aby si zabírali místo na disku a připadali si drsně?

(upravil luta 20. 4. 2012 17:49)

Re: Nová sekcia?

zkuste udělat srovnání ještě s ogg smile velice slušný kodek už od cca 200kbps bitrate.. zvládá jej každý kapesní přehrávač s Rockbox firmware, takže na cesty lepší než tahat flac.. nakonec jsem ogg začal hrát i na PC

Web

(upravil ythren 20. 4. 2012 17:52)

Re: Nová sekcia?

no vztahuji to právě na novější věci dost poznamenané loudness warem a podobně. Taky teda to chce ještě kvalitní řetězec, který většina lidí postrádá, snad i trénované uši. Sám taky nemám apraturu za desetitisíce. A ve tvém slepém testu jsem celkem neuspěl, ale třeba je to jenom tím, že jsem prostě hluchoň smile tak mě nemusíte brát moc vážně.

(upravil Benazi 20. 4. 2012 18:05)

Re: Nová sekcia?

to víš že na takové hraní  přes pc to stačí,hraní na 1 watík poznáš kulový,místo jezevčíka chápu,ale pozor, občas praktikují plnou palbu ,dejme tomu:
http://www.youtube.com/watch?v=9g-YGy8v … re=related

http://www.primalfear.de/home/discography/
dvě hodky plnej kotlík a tady je to kulva znát, nějaký ojeb nepřichází v úvahu.

Re: Nová sekcia?

Něco bych od vás potřeboval. Když tu tak porovnáváte... mám tu dva soubory:
http://rax-lj.sgw.cz/lw/01.flac
http://rax-lj.sgw.cz/lw/02.flac

a zajímalo by mě, jestli je mezi nimi nějaký velký slyšitelný rozdíl (krom toho, že ten druhý je o něco tišší)? Já sám nicmoc nezjistím, nemám kvalitní aparaturu (a kdybych měl, tak toto tam snad ani nepouštím) smile

hue hue hue

Web

Re: Nová sekcia?

První skladba zní jako horší MP3 a druhá jako lepší MP3.

Doporučuji sehnat si Arch Enemy Khaos legions, to se dá výborně poslouchat.

Re: Nová sekcia?

Ten první soubor je obyčejná CD verze a ten druhý... No, na netu jsem objevil jeden VST plugin, jmenuje se ReLife a prý dokáže "vrátit život" překompresovaným nahrávkám, jak to funguje, vůbec netuším, ale podařilo se mi tím u pár songů zvýšit DR např. ze 4 na 8 a při poslechu to pak tolik nerve uši, ale to je tak jediný, co jsem zjistil.

Arch Enemy mám možná někde v kompu, mrknu a zkusím smile Já poslední dobou stahuji převážně vinyl ripy, mám jich už pěknou hromádku a ty jsou v 90% případů poslouchatelný vždy, ať se jedná o cokoliv.

hue hue hue

Web

Re: Nová sekcia?

no to poslední album AE mě moc neoslnilo, doomsday machine pořád vede. Ale když už něoc ostřejšího tak radši Septic Flesh. ale to už by patřilo do jiného tématu.

To dekompresování z části funguje, pročistí to, ale originálu nebo spíš tomu jak by to mělo dopravdy vypadat se to už nepodobá. Je to asi podle každého gusta, ale kvalitu to nenažene, spíš trochu zhorší, ale výhrou může být úleva uším.
Funguje to prostě zase rekompresí podle nějaké křivky, nižžší úrovně se ještě sníží a nejvyšší se nechají být.

Jinak u těch slepých testů lidi třeba poznají, že tam je nějaký rozdíl, ale už třeba nedokáží jen tak určit co je vlastně lepší a co je horší.

(upravil marcin 22. 4. 2012 18:29)

Re: Nová sekcia?

Fox_25: tak som sa konečne dostal k porovnaniu nahrávky, čo si poslal. Na prvé počutie, som žiadny rozdiel nepočul. Po opakovanom porovnávaní určitej pasáže som mal dojem, že v downsamplovanej nahrávke je počuť v tranzientoch vysokých frekvencií huslí, niečo čo tam asi nepatrí. V HiRes to počuť nebolo a ak to nebol iba dojem, tak v tomto ohľade bola lepšia.

Otázkou je, či niečo nezmršil foobar pri konverzii. Ak nie a je to vlastnosť 44/16, tak isté je, že interný upsampling na 192/24, v mojom DAC-e to nenapravil.

filip.189: na tie vinyl ripy nejako neverím, resp. nerozumiem ich prínosu, pokiaľ je daná nahrávka v slušnej kvalite aj v digi formáte. Sám som ripol zopár platní v snahe zachovať zvuk analógu, ale ripnutý vinyl už neznel ako originál pustený z gramca.

Re: Nová sekcia?

No, jasně, to máš pravdu, jenže já poslouchám převážně to, co v digi formátu ve slušné kvalitě není. V tom případě nemám moc na výběr - mám si kazit sluch překompresovanými CD? Nebo si stáhnout vinyl rip, který bývá v 90% zvukově kvalitnější? (Ano, mám tu i pár případů, kde mezi CD a vinylem rozdíl téměř není, ale to jsou výjimky, záleží kdo a jak to masteruje)

Příklad: Nightwish - While Your Lips Are Still Red (ze singlu Amaranth) - Mám si pustit CD nebo raději vinyl rip? Já si v tom už udělal jasno smile

hue hue hue

Web

Re: Nová sekcia?

Vinyl má zase daleko horší jiný parametry,chápu že tam bude třeba daleko lepší dynamika (kterou CD ale umí taky a dokonce lepší,je to jen o kvalitě masteru a toho kdo CD stvořil),zas jdou ale třeba do háje odstupy,především ten L/P,odstup hluku hlavně u starších LP je taky v pytli,chápu že vinyl má svoje zastánce a jistě na něm něco je,ale zase si chlapi nelžete do kapsy jak je to mnohem lepší jak CD a podobně........

Re: Nová sekcia?

Áno, vinyl má ďaleko horšie iné parametre, ale v prípade, ktorý poslal filip úplne chápem prečo siahol po jeho ripe.

Re: Nová sekcia?

marcin

Pošli tipy na to která nahrávka je co, je to samozřejmě přeházené.  Foobar by to měl konvertovat dobře, vyzkouším i jiný sw.