Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Schéma zapojení aktivní výhybky?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil riddickv 1. 6. 2011 16:15)

Téma: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Zdravim, poradil by mi někdo prosim Vás vhodné zapojení výhybky typu state variable Linkwitz-Riley 4.řádu (24dB/oct.) pro koax. reproduktor s dělícím kmitočtem přibližně 2kHz? Předem Vám moc děkuji za odpovědi a za pomoc.

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Ahoj, jednoznačně si sežeň modré amáro 1/2005, je tam perfektní článek od RNDr. Bohumila Sýkory.
Postavil jsem několik modifikací té výhybky ze strany 33, funguje naprosto perfektně.
Odpory se snaž udržet v jednotkách až desítkách kiloohmů.
Pokud Ti nebude něco jasné, tak napiš.

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Díky moc Filipe:), už jsem si ho našel, kdybych náhodou měl nějakou nejasnost, tak se ozvu. Opravdu ještě jednou mockrát děkuju.

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Ahoj, jaké modifikace jsi třeba v tom zapojení provedl a nevíš prosimtě jakými 2 prvky bych ji mohl snadno přeladit, kdybych si chtěl zkusit navrhnout laditelnou?

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Kdybys chtěl,mám vyzkoušené schéma a dokonce realizovanou vyhybku...

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

To by bylo super smile nemohl bys mi kdyžtak tu dokumentaci k tomu poslat na mail riddickv89@gmail.com nebo mi napiš tam a nějak se domluvíme? Díky moc smile

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Omlouvám se za nečinnost.Zkoušel jsem to najít,nicméně schéma mám,ale je slepé-bez hodnot.Jestli ti to bude stačit...Pak ti můžu ještě ofotit schema,z kterého jsem vycházel.Chtěl bych to vyvěsit sem,aby s k tomu někdo vyjádřil a případně poukázal na případné chyby.

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Ahoj, mohl bys sem prosimtě vyvěsit ty schémata, abych se na to mohl mrknout?

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Ahoj, mohl bych také poprosit o zaslání již zmíněné dokumentace projektu? začal jsem taktéž uvažovat o aktivním dvoupásmu, které by bylo jednoduché na převoz... Můj mail je jiri.makrela(at)seznam.cz. Předem díky

(upravil millano 29. 3. 2012 20:10)

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

http://s19.postimg.cc/tfgm74bu7/1477_crossfine.jpg http://s19.postimg.cc/4apltpcdr/1477_crosdps.jpg

trochu reverzního ingeneeringu ...  jedná se u univerzalní tišťák pro  24dB/oct filtr , jde to osadit jak jako dolní propust, tak i jako horní propust , na obrázku je DPS osazena jako dolní propust.

zdroj: někým upravený zesilovač BVaudio CF400MOS

EDIT.  byyl by mi prosím někdo ochotný nasimulovat průběh osazeného filtru dle hodnot součástek ? všechny odpory myslím byly 22k (?)

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Pokud mi sdělíš hodnoty kondenzátorů tak ti to nasimuluji.  Sch z AR nemám.
Sch bude asi viz http://lcaudio.com/index.php?page=29

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Millano, tyhle placáky byly v několika zesilovačích, které prokazatelně prošly rukama A. Cimbaly, asi to tam nechávali montovat pro jednoúčelové instalace. Je to dost fušeřina, jako dolní propust to nemá ss oddělení vstupu, je to asymetrické a taky soudruh autor zapomněl na pořádné ošetření napájení toho OZ sad.

Web

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Ti dva,co se dožadovali schémat by se mohli alespoň vyjádřit:přišlo-nepřišlo,dobrý-nahovno.Alespoň nějaká zpětná vazba...

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

2 Zuki:  C103 a 104 = 33nF , C105= 22nF , C106= 47nF

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil zuki 11. 4. 2012 20:27)

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

millano: http://zuki.hw.sweb.cz/schemata/Audio/V … ano_00.png

tvoje hodnoty - -3dB protíná v 135Hz, ta druhá strmější = červená  má C1 tj. C104 68nF

PS: Proč tam máš před zuki tu 2. Jestli to má být druhá "žádost o simulaci", tak o první nevím... smile

(upravil millano 12. 4. 2012 8:55)

Re: Schéma zapojení aktivní výhybky?

Děkuji Zuki za simulaci, v oblasti simulačních software bohužel zaostávám a rozhodně mě zajímal frekvenční průběh výše uvedeného filtru, divím se, že nepoužili klasickou L-R aproximaci.

... 2 - two - [tú]  ~ to  [tú] ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Schéma zapojení aktivní výhybky?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£