Re: ÚVAHA

sinclair napsal:

Obávám se ale,
že někteří looseři, neschopní ani sami obvodově udělat korekční zesilovač a zveřejnit ho, aby si ho mohli postavit i ostatní, Mirka dost nasrali a já se obávám, že se mu do toho nebude moc chtít. A mám takový nejasný pocit, že poslední dobou jsem tady zveřejňoval a kreslil schémata z větší části já a pak ještě několik seriózních lidí.

DJRixi, vůbec nic proti Tobě nemám, ale proč jsi třeba nějaký solidní korekčák neudělal sám? Obvodařinu umíš, s Eaglem umíš taky, tak proč jsi neudělal už dávno něco podobného, jako je BA-100 a zveřejnil to? Bál ses, že by Ti do toho ostatní rejpali a trousili nejapný poznámky, jako to bylo v mém případě? Na tohle bys mi mohl odpovědět, byl bych docela rád.
.

Leoši,nevím o co ti jde. Ta akce byla víceméně charitativní,já osobně jsem ten korekčák pro sebe ani nepoužil,až budu potřebovat korekčák,bude to buď pasiv,nebo s operákama a nebudu mít problém jej klidně zveřejnit,až budu vědět že to funguje na 100%.
A s těma poznámkama je to tak,většina lidí umí jen blbě kecat a neporadí. Nechápu ale ty loosery,ani tvoje postavení co se schémat týče,vypustil jsi neodladěný schéma,když to někdo změřil a ukázal jak to blbě funguje,tak je pro tebe looser? Od toho zveřejněného měření jsi se ve vlákně už neukázal...
Zapojení se vyladilo,ty jsi ho dostal na mail a nemáš ani dost slušnosti to okomentovat.Deska je u luty volně ke stažení,ale nikde jsem neviděl například free vaši desku na BA100,jak je to možné??

Takovej profík jako ty ani neumí změřit frekvenčku toho korekčáku,podkládá to tím jak to někomu prý skvěle hraje a ještě tvrdí jak není blbej a že to je takhle schválně?

Nezlob se na mě,ale od chlapa kterej dluží aparát kdekomu a i když je nemocnej sedí na fóru a vymýšlí nový věci co by vyrobit,označuje druhý za loosery a sám mi není schopen přes měsíc poslat kus kabelu-nejdřív tvrdí že jsem neposlal adresu,pak že si mail smazal,pak že je s georgem furt ožralej a nemůže tím pádem na poštu (netušil jsem že se na chemo dá takhle brutálně kalit) to vážně neberu.

Jseš chlap v létech mýho táty,všechna čest tvým nemalým znalostem a hlavně zkušenostem,ale zamysli se nad tím jak se ke svýmu okolí chováš.Lidi kteří vykřikovali na ostaní že jsou čuráci nakonec nikdy dobře nedopadli a myslím že v tvém případě by to byla škoda.

Re: ÚVAHA

No, ono v podstatě jde o hovno. Ale sere mě Pavle /myslím že jsi Pavel/, že zrovna Ty pro ostatní nic neuděláš. Korekčák z EZK stojí za prd a ještě k tomu je drahý, tak jsem prostě postavil BA-100. Prošel úspěšně Multisimem a všichni, kdo jej mají postavený, jsou s ním spokojení.
Nemotej dohromady můj servis, moje zpožděné dodání kousku kabelu Tobě a tohle, nijak to spolu nesouvisí.
Vaše upravené zapojení jsem nijak nekomentoval, protože mi přišlo zbytečné to komentovat.
Co se týče desek, ty je možné zcela volně objednat, stačí napsat Mirkovi Čejkovi a on Ti napíše, u které firmy je uložen film, nebo Ti pošle data, v tom nevidím žádný problém.
Pavle, myslím, že by ses měl spíš Ty zamyslet sám nad sebou, jsi chytrý a šikovný kluk, schopný pro ostatní udělat spoustu věcí - a já bych byl hrozně rád, kdybys třeba zrovna Ty šel ve šlépějích Pavla Dudka nebo i mých - holt mě ale nemoc skoro na rok odstavila od práce i od běžného života a ty světlé chvilky, kdy jsem jakžtakž mohl něco dělat, jsem využil pro práci pro ostatní.
Pokud jste si s Lutou korekčák upravili k obrazu svému, nemám nic proti, ostatně jak už jsem mnohokrát napsal, je to free projekt, se kterým si každý může dělat co chce - což jste s Lutou udělali a já Vám to vůbec nemám za zlé.
Pavle, víš, co mi brání ve zveřejňování dalších konstrukcí? Brání mi to, že to co mně na stole perfektně funguje, zase někdo začne rozebírat, co všechno je na tom zprasený, případně že se snažíme s Mirkem vydělat na deskách /přitom vím, že Mirek desky prodával za cenu desky plus rozpočítanou přípravu dat, což bylo v tomto případě tisíc korun a tím pádem byla deska o stovku dražší - nemůžeš po nikom chtít, aby přípravu dat ve firmě platil ze svého/.

Takže asi tak Pavle - udělej taky nějakou konstrukci, jednoduchou jak facka, aby si ji mohl postavit každý, asi tak jako BA-100 a já potom začnu uveřejňovat další free konstrukce, dřív ne.

Web

Re: ÚVAHA

Sem si chtěl postavit původní BA100 a porovnat to s verzí upravenou Rixem. Po té, co mě kontaktoval jeden zdejší člen (nevím proč zrovna mě, odkázal jsem ho na Rixe a Lutu), že má postavenou původní verzi a nedá se na to hrát... jestli jsem to prý porovnával a jaký mám názor, tak jsem si vlastně uvědomil, že jsem s deskou od Rixe nadmíru spokojen a nic porovnávat nebudu.
wink

(upravil tek 5. 4. 2012 21:31)

Re: ÚVAHA

Jsem už asi opravdu starej, ale já pořád nechápu ty tahanice kolem BA100. Přeci už od začátku bylo jasné, na co byl tento projekt určen (za málo peněz hodně muziky aneb vysmejčit šuplíky), a co lze od toho zapojení očekávat. Já ho postavil na Mírově desce (je pěkná, klasická)  s Rix/Lutovými úpravami podle simulací. Žádnej zázrak jsem neočekával a taky se pochopitelně nestal. Hraje dobře, ale měřit ho nebudu, mám jiný práce až nad hlavu. Že si Rix upravil desku podle svýho a přepočítal si ho - jen dobře. Já osobně bych do toho Alpsy  a drahý součástky nestrkal, to bych šetřil na náročnější  projekty.
Mírova deska vzhledem k provedení drahá nebyla, komu se to nelíbí, ať si navrhne sám, vždyť je to jednoduhý zapojení. Rix ji má taky pěknou, malou.  To zapojení nestojí za tolik povyku kolem a nějaký osočování

Re: ÚVAHA

Pro BA100 byly určeny původně velmi levné a dostatečně kvalitní desky od Kohouta. Desky s maskou a potiskem vyšly na 135,80Kč bez DPH. Bohužel nejsem takovej frajer, abych zadal výrobci naprosto perfektní data - a za to se samozřejmě platí. Náklady na výrobu si vydělte 16 kusy, přidejte daň a spočítejte si zisk z jednoho kusu...
http://ba-200.sweb.cz/ba100.jpg

Ti, kteří ode mě brali desky, dostali tenhle mail:

Zdravím,
posílám schéma, osazovák a rozpisku součástek k původní verzi BA100 podle sinclaira, číslování součástek ve schématu odpovídá potisku na poslaných deskách. Každý si samozřejmě může osadit součástky dle vlastních úprav nebo úprav uvedených na Audiowebu. Otvory pro potenciometry bude nutné rozšířit větším vrtákem. Při návrhu jsem vycházel z rozměrů jednoho odměřeného kusu a po vyzkoušení jsem zjistil, že se TP289 osazují do desky příliš ztuha. Za tento nedostatek se omlouvám.

Cena výrobních nákladů na kus je 314Kč. Prosím o poslání částky 300Kč za 1 desku složenkou nebo v obálce (je to na Vás) na adresu uvedenou na obálce s deskami. Poštovné nebudeme řešit, platba složenkou také něco stojí...

Komu by se deska (desky) nelíbily, může je samozřejmě nepoužité vrátit.

S pozdravem M. Čejka

Samozřejmě se našli tací, kteří k ceně za desku nějakou pětku přihodili, aby pokryli náklady na poštu - a tímto jim za solidaritu veřejně děkuji! Na druhou stranu někteří "pochopili", že když dostanou desky doporučeným dopisem /nikoliv na dobírku/, jedná se o dar;-) Těch pár korun vem čert, neb v životě člověk přišel daleko o víc... Nechť Vám všem BA100 alespoň trochu slušně hraje!

Re: ÚVAHA

Můžete se vrtátit k zajímavému tématu kvazikomplementárního serioparalelu? KDY56, KD502 atp. už netrpělivě čekají  :--)

Re: ÚVAHA

mira napsal:

někteří "pochopili", že když dostanou desky doporučeným dopisem /nikoliv na dobírku/, jedná se o dar;-)

Zveřejni tyto dobráky, ať víme, na koho si máme dávat pozor.

(upravil mira 12. 4. 2012 20:10)

Re: ÚVAHA

Hippo007: Já tady na fóru necítím k nikomu nějakou nenávist, nechci se nikomu mstít, házet na některé špínu, to prostě není můj styl. Nevím, v jaké situaci se ti lidé nacházejí, a jaké mají problémy, takže ta dvě jména si nechám pro sebe. Spekulanty upozorňuju, že sinclair mezi nimi není.

edit:
Leoši, dej se brzy do pořádku!

Re: ÚVAHA

Mám v dílně 3. chladiče, každý s čtyřmi KD503 ze zesilovačů AUJ. Nemáte prosím někdo zapojení, ve kterém by se využily? Jednoduchý zesilovač ve stylu Betarona s pár tranzistory, pro který jde deska namalovat doma fixkou... P.S. Trafa mám také, zbytek někdo vybral.....Díky za odpověď.

Re: ÚVAHA

quasit. 4 KD503 na konci, BD239/240budiče, BD139/140 rozkmit, KC811 (prípadne niečo vhodné zlepiť..) diferáky. vrátane stabilizácie prúdu teplotne, prúdová poistka, relé na výstupe ako ochrana pred DC + oneskorenie. napájanie do +-50V, pri vyšsom napájaní treba nahradiť alebo vybrať na záver BDčka +KD
niekedy budúci týždeň k tomu skúsim urobiť dokumentáciu. ide o malinko upravené toto http://ilex.kin.tul.cz/~emmaster/obrazky/quasit.jpg

Web

(upravil reeb 14. 4. 2012 8:16)

Re: ÚVAHA

potkan napsal:

Mám v dílně 3. chladiče, každý s čtyřmi KD503 ze zesilovačů AUJ. Nemáte prosím někdo zapojení, ve kterém by se využily?

S i postav Zesilovač Štefan z AR1/93..

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=14395

Akorát bacha na chyby co v tom má..desku udělá i kohout za pár korun..

Web

Re: ÚVAHA

Na KD503 vymontovane z AUJ635-637 pozor. Setkal jsem se s tim, ze v AUJ635 byly KD503 s Uceo jenom 70V, ale diky tomu, ze v tomto modulu maji ty KDcka odpor Rbe jen nekolik ohmu, tak tam normalne fungovaly. V zesilovaci, kde jsou odpory koncovych tranzistoru Rbe od 47 do 100 ohmu se prakticky okamzite prorazi. Takze pozor na to, odkud to berete, v kazdem pripade je nutne ty pouzite KD503 dukladne proklepnout, nez je nekam znovu pouzijete.
Dost casto maji KD503 z techto jednotek zvyseny vnitrni tepelny odpor a to hlavne diky tomu, ze byly blbe pritazene k chladici, prehrivaly se a krystalizoval pajeny spoj mezi podlozkou a cipem, takze tyhle tranzistory uz se nedaji zatezovat tolik jako nove, i kdyz ostatni parametry mohou mit skvele.
Stefanuv zesilovac bych nikomu nedoporucoval stavet, jednak je to tedy plne chyb, DPS je navrzena jako od dvanactileteho kluka a co je hlavni - nedaji se tam pouzit standardni KD503, o cemz se Stefan v celem clanku ani sluvkem nezminil. Pro vykon 200W je nutne napajeci napeti konce asi +/-55V, celkem tedy 110V a standardni KD503 maji Uceo jen 80V, totez se tyka budicu, vsecko je to nutne vybirat a to je na hovno. Krom toho ten konec nema zadne ochrany, takze ja bych ho s vyhradami pouzil se snizenym nap. napetim na +/-38V napriklad do komba nebo do monitoru, on jako takovy nema spatny zvuk.

Web

Re: ÚVAHA

quasit https://picasaweb.google.com/1169465869 … 2897627666 mnou postavený

Web

Re: ÚVAHA

Zdravím!
Pokud by někdo uvolnil na schéma na 4 x KD503 + to ostatní okolo, určitě bych zkusil navhnout desku tak aby se daly využít chladiče z AUJéček! smile
Díky moc!

Re: ÚVAHA

to nie je nutné, doska navrhnutá je, momentálne na L, ale stačí z dosky odrezať koniec a funguje to aj s KD priamo na AUJ chladiči

Web

Re: ÚVAHA

Jen bych doplnil, že Quasit je výsledek mého hraní si se schématem AUJ637 za účelem urychlení a reprodukovatelnosti. Prvního cíle bylo dosaženo, druhého nikoli -- vnitřní diferenční pár nejspíš musí být umístěn na společném čipu, jinak začne po ohřátí ujíždět offset. Zkoušel jsem i vybrat dva BC546 na betu ve třech bodech charakteristiky a stáhnout je smršťovačkou k sobě, stejně to jezdilo. I KC510 blbnul.

Re: ÚVAHA

to Gavin Milarrr, redyuri: A tá KC 811 čo má v schéme redyuri offset drží?

Re: ÚVAHA

s KC811 jako skala.
ale keby si s tým niekto pohral, myslím, že by dáky diferák z dvojice dákych trandov šiel(najmä ak chceme vyššie napájanie...), chce to ale veľa pokusov. hlavne KC811 má garantovaný záver len 45V, i keď po zmeraní má vždy viac, nie je to ideál

Web

Re: ÚVAHA

Tak to sa teším na dokumentáciu podľa #31

Re: ÚVAHA

No, dokumentace... ono by to mělo běhat na první pokus a v takřka libovolných podmínkách. Nezapomeňte, že původně to bylo určeno pro provoz do indukční zátěže a KD503 jsou vysloveně "proudové" tranzistory.