Téma: Zadělaná děr v chladiči

Tak mě napadlo, nevíte jak zadělam díry v chladiči ? V domacích podmínkách to asik nepude co? Napadá mě jědině to zalít olovem nebo cínem. Ale to asik nepude. Možná znáte nějaký fígl.

Re: Zadělaná děr v chladiči

Budeš to nějak povrchově upravovat? Co zalít to epoxidem a zabrousit do roviny? Případně namíchat bezbarvý epoxid s Al pilinami?

(upravil Karlos 10. 8. 2007 11:49)

Re: Zadělaná děr v chladiči

Ne povrchově  ne, ale tak to že by to šlo videt ani nevadí, spíš tam nechcu ty díry.

Re: Zadělaná děr v chladiči

Skus dvojzlozkovy tmel na kov, taka dvojfarbna plastelina.. Je tvrdy, prebrusit pojde.

Re: Zadělaná děr v chladiči

Dobře díky moc smile

Re: Zadělaná děr v chladiči

do diery zalisovať tyčku z duralu s daným priemerom. potom prebrúsiť.

Re: Zadělaná děr v chladiči

Klasika: epoxidový lepidlo (dvousložkové) ale to už pibi psal.

(upravil sinclair 11. 8. 2007 15:21)

Re: Zadělaná děr v chladiči

A. Pokud je v díře závit, vzít tyčku z duralu, vyříznout na ni stejný, zašroubovat, zaštípnout o 0,5mm delší, zaklepat jako zapuštěný nýtek a zabrousit do roviny.
B. Pokud v díře závit není, vyříznout nejbližší vhodný průměr /např. průměr 3,5 je třeba na píču, čtyřka by tam nedržela, takže převrtat na 4mm a vyříznout pětku závit/ a pokračovat bodem A.
Duralové /i závitové tyče/ v OBI a Baumaxu, jinak klasika závitové oko, řepkový olej a duralová kulatina.

Při trošce pečlivosti a trpělivosti lze dosáhnout výsledku, kdy pouhým okem nezjistíte, kde původně díra byla.

Web

Re: Zadělaná děr v chladiči

To je sice pěkné, ale nevím kde seženu zavitníky. Svou bývalou školu už mám za sebou tak tam mi ji asik nepůjčí. A nevím na kolik mě výjde nová lepší sada zavitníků. No mrknu kolik stojí, kdyžtak zkusím půjčit. Díky za rady.

Re: Zadělaná děr v chladiči

Si s tím zajdi někam do kovoobráběcí firmy, za úplatu ti udělaj závity.

Web

Re: Zadělaná děr v chladiči

Taký strojný závitník kúpiš doslova za pár korún, do dvoch stoviek. Službu narobí, ešte sa zíde. Nezabúdaj, kto maže, ten jede!

Web

Re: Zadělaná děr v chladiči

Když se chytí doprodej nebo výprodej nějákých komunistických zásob daj se sehnat závitníky M3 až M12 za 350 kč v sadě, ale jsou to klasický 1,2,3 ne strojní..

(upravil kurpelm 11. 8. 2007 23:13)

Re: Zadělaná děr v chladiči

Njn, naposledy som kupoval M5 strojný pre firmu za 167Sk s DPH. A to bol ešte drahý obchod, mali dva druhy závitníkov M5, ale tie lacnejšie boli vypredané. Závitník sa nekupuje každý deň a je lepšie ho mať doma ako požičiavať...
Jo, a ešte ma napadlo, ak sa dá tak daj do tej diery skrutku , z druhej strany matičku... A tvár sa že drží voľačo veľmi dôležité...

Web

Re: Zadělaná děr v chladiči

smile

Web

Re: Zadělaná děr v chladiči

si kup samorezky do hliniku (srouby), vem tak o 0,5mm vetsi, nez jsou diry, zasroubuj, urizni hlavicku a zabrousi a mas to. kdyby se ti je nedarilo zasroubovat (nekdy jsou to docela svine, zalezi na tom, jakej mas hlinik) tak ho chytni normalne za hlavicku do aku sroubovaku misto bitu, pripadne si na ty hlavicce udelej zarezy, kdyby se chtel svina protacet (a pozor, at si nevylomis zapesti smile )

Re: Zadělaná děr v chladiči

Akorát že ze samořezky do hliníku se ta hlavička uřezává kurva těžko, je to kalený.

Web

Re: Zadělaná děr v chladiči

zas tak hrozny to neni, musis mit dobrou pilku smile porad mi to pripada jednodussi, nez se sraz se zavitnikem